×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

“Raiņa sapņi” – nacionāli un skarbi poētiski (8)

Foto: Kristaps KalnsFoto: Kristaps Kalns

Vakar pirmizrādi piedzīvojusī Nacionālā teātra izrāde “Raiņa sapņi” Kirila Serebreņņikova režijā izpelnījusies atzinīgas atsauksmes no skatītājiem.

Kinokritiķe Daira Āboliņa savā Twitter kontā raksta: “Raiņa sapņi ar skarbi poētiski! Haikas Serebreņņikova, Nīmaņa@Co versijā! Panākumi, neskatoties uz pirmizrādes drudzi.” Kultūras procesu vērtētāja Dace Bargā raksta: “”Raiņa sapņi” @teatris ir patiešām svarīgs notikums. Un pirmizrādes negadījums ir patiess apliecinājums šo aktieru profesionalitātei.” Liepājas teātra galvenais režisors Herberts Laukšteins ir kodolīgs: “Nacionālā teātra Nacionāls darbs – Raiņa sapņi! Rekomendēju!”

Nacionālā teātra komunikāciju speciāliste Līga Rimšēviča teic, ka pēc pirmizrādei apmeklējuši ne tikai Latvijas skatītāji, bet arī viesi no ārzemēm, saņemts daudz pozitīvu atsauksmju: “Skatītāji teica, ka grib šo izrādi redzēt vēlreiz, un ka tas patiešām ir 2015. gada teātris.”

Visus, kurus satraucis negadījums izrādes laikā, kad dekorāciju koka saule uzkrita kora dziedātājai, Līga Rimšēviča mierina, – meitenei viss kārtībā. Un piebilst, ka arī mēģinājumu laikā brīžam bijusi sajūta – Rainis ir tuvumā, mēģinājumos iejaucas pārdabiski spēki: “Bez iemesla vērās lūkas, bet, kad Maija Doveika mēģinājuma noslēgumā ļoti izjusti iesaucās: “Jāni! Jāni!”, nodzisa gaismas.”

Kad saku, – nevar zināt, vai Rainis šādi pauž savu atzinību vai sašutumu par režisora interpretāciju, Līga Rimšēviča atjoko: “Rainis, protams, bija ļoti sarežģīta personība, patiešām nevar zināt, vai viņam patīk interpretācija, taču domāju, – viņam noteikti patiktu, ka viņu atceras un par viņu domā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Man patika, tikai es pati nebiju gatava tik nopietnai izrādei.Sākumā likās- sviests, bet tad sāku domāt līdzi un aizdomāties.Labi! Labak kā smejams, pajēls gabaliņš.

 2. vajprats ne izrade un ja vel cilvekiem naudina jamaksa par so sedevru

 3. Uzskatās pēc maskaļu propagandas gājiena. Vecu maskas kaujinieciskās pozās pie riteņa, kas nedarbojas.
  CISTO PO SOVETSKOMU.

  Švaļi.

 4. Ko tu tur saprati?
  Es neko.

 5. Vau tad visu vakaru skatija poeziju un zibinājās ar simboliem?
  Serebraņņikovs būs aizmirsis skruvites, lai viss turas kopā.
  Tāds Serebpraņnivos un Ranis ir interesanta starptautiska kombinācija.
  A vai tos pantiņus kādu noskaitija par moskovski
  Citādi maskaļi nesaprastu lielo raini?

 6. Uz skatuves nebija bērnu

 7. Izrāde patiešām kolosāla, Latvijas teātros pēdējā desmitgadē tādu neatceros, pat JRT nepavelk līdzi.
  Bet tas, ka baļķi no brūkošas dekorācijas uzkrīt aktieriem un bērniem nu gan bija nejēdzīgi. katrs var attēlā novērtēt konstrukcijas izskatu.

Draugiem Facebook Twitter Google+