Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Raiņa “Tadenava” atkal kā jauna

Foto: Kristaps RuncisFoto: Kristaps Runcis

Apmeklētāji jūlijā tukšu muzeju neredzēs.

15. aprīlī iespēlētas un iedancotas atjaunotās Raiņa dzimtās mājas – muzejs “Tadenava”, liecina Raiņa un Aspazijas muzeja informācija.

Apmeklētājiem muzejs durvis vērs šā gada jūlijā.

Pasākuma laikā bija iespēja aplūkot kā pēc restaurācijas izskatās “Tadenavas” pusmuižas ēku komplekss – dzejnieka tēva Krišjāņa Pliekšāna 1865. gadā celtā pusmuižas guļbaļķu dzīvojamā māja un šķūnis, 20. gadsimta 20. gados tapusī Dāboliņu jaunsaimniecības dzīvojamā ēka, kas turpmāk funkcionēs kā apmeklētāju uzņemšanas centrs, un pirtiņa.

Par restaurācijas darbu norisi pastāstīja arhitekts Ēriks Cērpiņš, notika dokumentālās īsfilmas “Aspazija un Rainis. Laikarits” pirmizrāde.

Prezentācijas pasākumā uzstājās latgaliešu folkloras kopa “Dyrbyni”.

Tadenava ir viens no trim Raiņa un Aspazijas muzeju atjaunošanas projektiem, kas iekļauts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmā LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” un ko sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību īsteno VAS “Valsts nekustamie īpašumi”.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+