Mobilā versija
Brīdinājums -2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Raiņa “Tadenava” atkal kā jauna

Foto: Kristaps RuncisFoto: Kristaps Runcis

Apmeklētāji jūlijā tukšu muzeju neredzēs.

15. aprīlī iespēlētas un iedancotas atjaunotās Raiņa dzimtās mājas – muzejs “Tadenava”, liecina Raiņa un Aspazijas muzeja informācija.

Apmeklētājiem muzejs durvis vērs šā gada jūlijā.

Pasākuma laikā bija iespēja aplūkot kā pēc restaurācijas izskatās “Tadenavas” pusmuižas ēku komplekss – dzejnieka tēva Krišjāņa Pliekšāna 1865. gadā celtā pusmuižas guļbaļķu dzīvojamā māja un šķūnis, 20. gadsimta 20. gados tapusī Dāboliņu jaunsaimniecības dzīvojamā ēka, kas turpmāk funkcionēs kā apmeklētāju uzņemšanas centrs, un pirtiņa.

Par restaurācijas darbu norisi pastāstīja arhitekts Ēriks Cērpiņš, notika dokumentālās īsfilmas “Aspazija un Rainis. Laikarits” pirmizrāde.

Prezentācijas pasākumā uzstājās latgaliešu folkloras kopa “Dyrbyni”.

Tadenava ir viens no trim Raiņa un Aspazijas muzeju atjaunošanas projektiem, kas iekļauts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmā LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” un ko sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību īsteno VAS “Valsts nekustamie īpašumi”.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+