Latvijā
Novados

Raiņa “Tadenavā” spāru svētki 0

Foto no Memoriālo muzeju arhīva

Piektdien, 9.oktobrī Raiņa muzejā “Tadenava” Jēkabpils novadā, Dunavas pagastā, notiks saimniecības ēkas – šķūņa spāru svētki, LA.lv uzzināja VAS “Valsts nekustamajos īpašumi” (VNĪ).

1865. gadā celtais šķūnis, kas pēc rekonstrukcijas pārtaps par gaumīgu un netradicionālu vietu dažādu pasākumu rīkošanai, celts Krišjāņa Pliekšāna laikā un ir memoriāla vēsturiska liecība. VNĪ uzdevums ir restaurēt muzeja ēku, saglabājot un pielāgojot tās mūsdienu apmeklētāju vajadzībām.

“Raiņa muzejā “Tadenava” restaurācijas darbu ietvaros izmainīta saimniecības ēkas – šķūņa – nesošā konstrukcija un līdz šī gada beigām plānots uz nesošajām koka sijām uzlikt jumtu. Šobrīd muzejā ir veikti ap 60 % no plānotajiem būvniecības un restaurācijas darbiem,” informē VNĪ Attīstības projektu vadītāja Evija Šepteliča.

Lai iepazītos ar restaurācijas darbiem muzejā, kā arī dalītos ar pieredzi kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, 9. oktobrī muzeju apmeklēs Latvijas restauratoru biedrība, kuras priekšsēdētāja Dace Čoldere pauda: “Restaurācijas darbi Raiņa muzejā “Tadenava” ir konceptuāli un tehniski sarežģīti, turklāt muzejs ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem restaurācijas objektiem. Mēs vēlamies iepazīties ar restaurācijas darbu gaitu muzejā un dalīties pieredzē ar saviem kolēģiem.”

VNĪ īstenotajā Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta projektā “Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” restaurācijas un rekonstrukcijas darbi tiek veikti vienlaikus arī Raiņa un Aspazijas vasarnīcā J.Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā un Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30, Rīgā. Projekts tiks īstenots līdz 2016. gada 30. aprīlim, un tā kopējās izmaksas ir 2 562 340 eiro.

LA.lv