Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Raiņa un Aspazijas gadā tapušas etnogrāfiskās lelles Laimdota un Spīdola

Foto: Latvjulietas.lvFoto: Latvjulietas.lv

Lelle Laimdota.

Sestdien, 6. jūnijā, Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja gadatirgus apmeklētāji varēs iepazīt jaunās latviešu etnogrāfiskās lelles Laimdota un Spīdola, kuru vārdi latviešu valodā ienākuši līdz ar Pumpura eposu “Lāčplēsis”, bet kā meiteņu vārdi popularitāti ieguvuši pēc Raiņa lugas “Uguns un nakts” nākšanas klajā, portāls LA.lv uzzināja uzņēmumā “Latvju lietas”.

Uzņēmuma māksliniece Ieva Dāboliņa stāsta, ka lelles darinātas no Latvijā izsenis lietotiem dabīgiem materiāliem – koka, vilnas un lina, pildītas ar vilnu un linsēklām. Lelles ir pilnīgs roku darbs – sākot no virpotajām koka detaļām, ar rokām apgleznotajām sejām, linu krekliem, Latvijas novadu etnogrāfiskajiem brunčiem un beidzot ar vilnas dzijas “ziedu” vainadziņiem.

Uzņēmums “Latvju lietas” pazīstams ar atjaunoto lelli BAIBU, kas tērpta rūpīgi darinātā miniatūrā latviešu tautas tērpā un trīs gadu laikā ieguvusi ievērību kā īpašs Latvijas reprezentācijas suvenīrs.

Uzņēmuma māksliniece Ieva Dāboliņa: “Leļļu vārdus sakumā izvēlējāmies pavisam nejauši – lellītes vienkārši tādas izskatījās. Bet vēlāk, kad domājām par kādu pārdošanai piemērotāku vai populārāku vārdu, vairs nespējām viņas nosaukt citādāk – tik ļoti vārdi tām piestāv. Lelli Laimdota vēlamies uzdāvināt arī mūsu premjerministrei Laimdotai Straujumas kundzei, ja viņa mūs tirgū apciemos.”

Jāpiezīmē, ka etnogrāfiskās lelles ir diezgan dārgas – Laimdota mazumtirdzniecībā maksās 39, Spīdola – 49 eiro, taču gadatirgū uzņēmums sola lelles pārdot par īpašu iepazīšanās cenu.

Dāboliņa piebilda, ka turpinās darbs pie tautas tērpu izstrādes 19 cm lielajai lellei Spīdolai, kas jau šajā vasarā tiks ietērpta pietiekami detalizētos visu piecu etnogrāfisko novadu tautas tērpos.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+