×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Rainis kā hipsters. Top jauna filma par Raini un Aspaziju

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Jānis Znotiņš (Rainis), Madara Botmane(Aspazija). Fonā - Kristiana Brektes provokatīvā ilustrācija žurnāla "Domuzīme" diskusijai par abiem dzejniekiem.

2015. gada 11. septembrī – Raiņa 150. dzimšanas dienā – Latvijas Televīzijā pirmizrādi piedzīvos jauna dokumentālā spēlfilma par Raini un Aspaziju mūsdienās, ko veido režisore Linda Olte.

LTViecerējusi Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā izveidot dokumentālu filmu par izcilo Latvijas dzejnieku un domātāju radošajiem un personiskajiem likteņiem. Tiesa gan, abu dzejnieku biogrāfiem un muzeju darbiniekiem varētu būt gana daudz iebildumu pret idejas īstenojumu, jo filmas veidotāji plāno Raini un Aspaziju attēlot mūsdienās un mūsdienīgi.

Filmas režisore Linda Olte izvēli skaidro šādi: “Tad, kad man producente Ieva Rozentāle jautāja, vai es ar Arno gribētu taisīt šo filmu, es uzreiz nākamajā naktī nosapņoju, ka es redzu Raini kā hipsteri, ka viņš brauc ar riteni, vārdu sakot, tāds stilīgs čalis, nevis tāds, kādu viņu atceros no bildēm un kā tas mums ir uzbūries pēc literatūras stundām. Man likās, ka tā ir tā atslēga – kā tas būtu, ja viņi būtu šodien. Es pieļauju, ka muzeju cilvēki ļoti uztrauksies par šo visu, bet tā ir absolūta interpretācija un mēs totāli nepretendējam uz autentiskumu.”

Filmas veidotāji uzskata, ka šāda pieeja labāk atklās Raiņa laikmetīgumu, viņa revolucionāro dabu un novatoriskās idejas, kas akcentētu to aktualitāti un jaudīgumu 21. gadsimtā, savukārt, Aspaziju – kā laikmetīgi domājošu sievieti, drosmīgu feminisma līderi un mākslinieciski dziļu un emocionālu personu.

Scenārija autors Arno Jundze, galvenajās lomās aktieri Jānis Znotiņš un Madara Botmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+