×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

Raivis Dzintars: Ko pauž “Šlesera izlīguma” saturs un forma (37)

Foto - LETAFoto - LETA

Tikai retais radio vai TV ekrānos nebūs pamanījis Aināra Šlesera biedrības apmaksāto reklāmu par nācijas izlīgumu. Emocionālā formā izteikts vēstījums, kas aicina nepieļaut Ukrainas notikumu atkārtošanos Latvijā, vienoties sabiedrībai uz latviešu valodas pamata, neatdot krievus Krievijai, cienīt dažādas kultūras Latvijā, neļaut ekstrēmistiem un viņu saukļiem mūs turēt pagātnē… Vēstījumu pastiprina brīdinājums, ka no vārdiem līdz lodēm ir tikai viens solis, ko nedrīkst pieļaut.

Iespējams, ka politiskā loģika prasītu apstrīdēt un kritizēt Šlesera reklāmas saturu. Taču, godīgi sakot, reklāmā paustajām domām ir jāpiekrīt. Tās ir aktuālas, pareizas, trāpīgas. Šodien galvenais apdraudējums valstij tiešām ir nedzimuši bērni un aizbraukuši tautieši, naids un nedrošība, nevis tanki. Ja distancētos no tā, kas veido reklāmu un kādos nolūkos, tad vēstījums ir uzrunājošs un tajā der ieklausīties.

Reklāmas vājā vieta, manuprāt, nav saistīta ar saturu, bet formu. Proti, ja mērķis būtu “neatdot krievus Krievijai” un vienot cilvēkus piederībā Latvijas valstij, tad Šlesera portrets reklāmas beigās būtu lieks. Tas rada iespaidu (bet visbiežāk jau 100% pārliecību), ka runa ir par vēlēšanu tuvošanos un mēģinājumiem uztaustīt kādu jaunu politiskā pieprasījuma stīgu. Šlesera politiskais reitings ir zems. Ļoti zems. Un līdz ar to pret jebkuru ideju, ko Šlesers sasaista ar savu politisko uznācienu, cilvēkiem var izstrādāties pretēja reakcija.

Otrkārt, būtu pareizi šāda veida reklāmas rādīt arī krievu valodā krieviski runājošai publikai. Tās iztrūkums ir vēl viens rādītājs, ka šajā gadījumā runa, visticamāk, ir tikai par politiku, nevis ideāliem.

Šlesera politiskā nākotne šajā stāstā, manuprāt, tomēr ir stipri otršķirīgs jautājums. Svarīgi saprast, ko vispār Latvijas gadījumā nozīmētu nācijas izlīgums un kurš būtu pilnvarots izlīgt. Tas ir jautājums, uz ko būtu jāmeklē atbilde pašlaik ievēlētajiem politiķiem. Tie, kas dažādās situācijās maina viedokļus pēc īslaicīga izdevīguma, diez vai var pārliecināt sabiedrību par kāda izlīguma vai jebkādas citas lielas vienošanās patiesumu.

Ir lietas, kas šodien saviem atbalstītājiem būtu jāpasaka tieši Nacionālās apvienības un “Saskaņas centra” politiķiem. Pirmkārt, tas, ka pat diametrāli pretēji politiskie uzskati kļūst maznozīmīgi tad, kad runājam par Latvijas ģimeņu tiesībām dzīvot drošā vidē, kur politiska taisnība netiek pierādīta ar fiziska spēka palīdzību. Latvijas spēks tiešām ir atkarīgs no tā, vai mūsu cilvēki ar “sesto prātu” jutīs, ka Ukrainas notikumi Latvijā nevar notikt. Gan NA, gan “SC” ir skaidri jādefinē, ka jebkāda vardarbība ir nosodāma neatkarīgi no tā, kurš un ar kādiem motīviem to veiktu.

Otrkārt, reizēm jāizvēlas starp variantiem, no kuriem neviens nešķiet ideāls. Runājot līdzībās, ja man jāizvēlas komplektā krievi, kam svarīgs 9. maijs, un latvieši, kam svarīgs 16. marts, – no vienas puses, un kosmopolītisks bars bez tautības, ticības un vērtībām – no otras, tad es izvēlos pirmo. Vēlos ticēt tam, ka cilvēki ar pārliecību (pat ar pretēju) spēj runāt un vienoties par saprātīgu minimumu. Katrā ziņā, ja runājam par jauniem izaicinājumiem, ko Latvijai nesis Ukrainas stāsts, tad šis ir viens no tiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. R.Dzintars ir centies pateikt, ka cilvēki ar politiskiem principiem, kaut arī ar pretējiem viedokļiem, ir tomēr prognozējamāki par kādu neprincipiālu „kosmopolītu baru”….
  Bet man gan šķiet, ka starp SC biedriem tos „principiālos” atrast nevarētu. To jau ir pierādījusi viņu attieksme pret „valodu referendumu” un Krimas okupāciju.

 2. Labāk paskaties Raivi,ko pauž Rodina.lv!

 3. Ne jau tikai šodien Raivis Dz.parāda,kas viņš patiesībā ir.Jo tuvāk krievi,jo vairāk viņš cenšās parādīt,kas un kāds patiesībā ir.Antonijas ielas kantoris rullē !

  • Mēģiniet saprast Atbildēt

   Beidziet noriet Raivi. Viņš vienkārši cenšas pateikt,ka šajā brīdī ir ļoti svarīgi arī cittautieši, kurā pusē viņi nostāsies. Ir svarīgi, ja notiks kaut kas tāds Latvijā, tad kurā pusē nostāsies Latvijas cittautietis?

 4. Tukšiem saulkļiem par “vienotību” nav nekādas nozīmes, tie ir pat kaitīgi jo novērš uzmanību no reāliem soļiem šinī jomā — skolu sistēmu apvienošanu ar vienotu programmu un valodu.

 5. Atbalstu ideju – VIENOTI LATVIJAI.
  Nav svarīgi, kas to pasacījis pirmais.
  Svarīgi ir to pildīt ikdienā.

 6. Varētu domāt, ka retais tekstu izlasījis līdz galam- ļauj tikai palamāt Raivi! Šlosera teksts ir švaka polittehnologa sacerēts un ož pēc Kaktiņa rokraksta. Bet nu dažu tekstiņu jau var atzīt par patiesu esam, tikai pieredze saka- integrē to krievu kā gribi, vienalga viņš lasa krievu avīzes, skatās Krievijas TV un tic tam visam.

 7. Kurš gan Latvijā ņem par pilnu to, ko muld kaut kāds Šlesers!

 8. Vispirms lāpu gājiens, Rīgas domē NA vienošanās ar SC, lai iegūtu kaut kādas komisijas (Izskatījās aizmuguriski, jo pārējā opozīcija diez vai tika informēta, tādējādi sašķeļot opozīciju.).
  Tagad R.Dzintara paziņojums. Vai visi pārejat I.Kalniņa, J.Straumes pozīcijās?
  Un, beidzot, vai patiešām A.Šlesers ir tas īstais cilvēks, kas veiks izlīgumu? Viņš jau smalki izrēķināja savu labumu, lai N.Ušakovs iegūtu mēra amatu un pats vicemēra. Izdevās. Tad nāca divvalodību referendums. Kā redzam tad scenārijs visur vienāds. Tikai tagad varam redzēt, cik “nevainīga” bija SC un N.Ušakova politika sabiedrības šķelšanā.
  Izlīgums ir nepieciešams, bet tas jādara pavisam citiem, ne Šleseram. Man grūti skatīties uz to uzrakstu mašīnas numurā. Reklāmas varonis Šlesers, kuram pakalpo teksta ierunātājs, kurš dzied par Svētvakaru. Skumji. ļoti skumji.

 9. Tā arī nesapratu,uz ko “velk”Raivis.Vai tiešām viss,kas tika teikts agrāk bija vienkārši mānīšanās?Kādu Raivis redz izlīgumu ar Krimas okupācijas slavinātājiem un latviešu tautu,kurai ik dienas tiek draudēts ar to pašu scenāriju,jo nevar taču atdot “našu zemļu,naši školi,naš jazik”.Aiz Zilupes taču mūsu vienvalodīgajiem vairs zemes nav.Vienīgais ceļš ir ar BMW “na Berļin”!Reiz taču jau aizgāja pāri līķiem,tagad “laidīs “ar komfortu,tas nekas ka “kaujas mašīnas”tajā pašā Berlīnē ražotas,jo ar savējām tik tālu netiks.

 10. Nez, raksta jēga bij, ka izlīgums jātaisa NA un SC, ne Šleseram? Principā jau loģiski, tikai diez vai reālistiski. Īpaši, ja izrādītos, ka sarunu partneris danco pēc svešas stabules, ne savas. Maksimums, ko varētu darīt NA, ir formulēt valstiski patriotisku, bet pēc nacionalitātes nediskriminējošu pozīciju, kas liktu omulīgāk justies valstij lojāliem cittautiešiem, bet nekaitētu latviešu kultūrai. Tikai jārēķinās, ka, mainot retoriku, mainīsies NA elektorāts, un iepriekšējo var pazaudēt, bet jauno vēl neiegūt līdz vēlēšanām.

 11. Misējās,paklupa, nacionālais dzintariņš,piedodiet,auseklītis

 12. No rakstītā sapratu,ka Dzintars piedalīsies 9.maija Okupācijas svētku svinībās Pārdaugavā?Nu lūk,atrada vienojošo NA un SC.

 13. Haha, nuja, divas puses vienai monētai – tādi kā Dzintars un devītmaijieši. Ierakstiet Google meklētājā “Dzintars Osipovs”, divi ļoti vienkārši vārdi, kuri parādīs, kas šitie pa fruktiem. Dzintaram laikam pamatīga identitātes krīze visu mūžu bijusi, nesen taču vēl vienā rakstā teica, ka viņš par patēvu sauc bijušās padomju armijas virsnieku, kurš ir nepilsonis un nemāk runāt latviski. Vot tāda, jums, “Nacionālā Apvienība”!

  • Kur var izlasīt ko vairāk par šo lietu: “viņš par patēvu sauc bijušās padomju armijas virsnieku, kurš ir nepilsonis un nemāk runāt latviski”?

   • Rakstā “Ar tankiem Latvijai neuzbruks”.
    Citēju: “Cilvēks, kuru es varētu saukt arī par savu patēvu un kurš manai ģimenei joprojām ir ļoti tuvs, ir padomju armijas pulkvedis, nepilsonis, kurš turklāt nerunā latviski. Kopš sevi atceros, mēs ar viņu esam strīdējušies un bijuši nesamierināmi pretējos uzskatos par politiku. Un vienlaikus tuvi kā cilvēki.Viņš mani iemācīja peldēt, braukt ar mašīnu un divriteni.”
    Dzintara kungam vismaz kā minimums ir kaut kāda nopietna identitātes krīze – krievi viņam tā kā besī, bet patēvs, kurš iemācīja peldēt un braukt ar mašīnu ir tā kā bijušais sarkanarmietis-pulkvedis, kurš ir nepilsonis un nerunā latviski.
    Principā, viss liecina par to, ka R. Dzintaram ir svarīga Latvija, bet viņam šķiet galīgi neslikta tā Putina pieeja – močīt tos ienaidniekus ar “stingru pārliecību”!

    • Paldies, Churka! Dzintaram ir ne tikai identitātes krīze, bet arī kaut kādi kompleksi – liekas, ka Edipa. Ar ko gan savas mātes dzemdētājas priekšā Dzintars var būt labāks un mīļāks par okupantu armijas pulkvedi? Tikai ar superlatviskumu un kaut ko pilnīgi atšķirīgu un mātei dzemdētājai neikdienišķu – ja okupantu pulkvedis slavina 9.maiju, tad Dzintars 16.martu; ja pulkvedis slavē Krieviju, tad Dzintars Latviju; ja pulkvedis par mācībām krievu valodā, tad Raivis par skolu latviskošanu; ja pulkvedis skatās tikai Krievijas TV, tad Raivis no Saeimas tribīnes cīnās par Krievijas TV kanālu slēgšanu. Iespējams, ka Raivis zemapziņā šo pulkvedi ienīst – un tikai aiz naida Raivis kultivē latviskumu. Bet varbūt arī noticis kaut kas cits – pulkvedis ir apstrādājis un savervējis Raivi, un Raivis šogad 9.maijā ne tikai ģimenes pulkā, bet arī pie okupantu staba svinēs uzvaras svētkus. Kamēr Raivis cīnījās pret krieviskumu – tikmēr krieviskums viņu ievilka savos valgos!?
     Varbūt Dzintars šos komentārus lasa kopā ar okupantu armijas pulkvedi (saprotams, ka Raivis viņam tulko). Tad jautājums R.Dzintaram – ja Jūs vairāk kā 20 gadu laikā nevarat panākt, lai viens okupantu armijas pulkvedis iemācās latviešu valodu un integrējas latviskajā vidē, tad kā gan Jūs un Jūsu partija NA-VL-TB/LNNK panāks, ka latviešu valodu apgūs 300 000 nepilsoņu un ka šie nepilsoņi vēl pie tam integrēsies latviskumā?

 14. Neesmu AŠ fans, bet tomēr viņu uztveru pozitīvi. Arī „ierāvēja” tēls mani nepārliecina, jo man nav šādu datu. Kaut vai salīdzinot ar Karginu, Krasovicki u.t.t. AŠ tomēr ir darītājs. Manuprāt tagad latviešu politiķos notiek cīņa, lai pie varas paliktu pelēcības. Prasa pēc apvienošanās, bet par „apvienotāju” ieliek piem. Ēlerti!?? Pelēcības saplūdušas arī NA. Kā jūs, Dzintara kungs, nesaredzat atšķirību starp „nācijas izlīgumu” un „nācijas izlīgumu uz latviešu valodas pamata”? Šodien tas viss būtu lieks, ja valdība un arī NA būtu ievērojusi SATVERSMI: „valsts valoda ir latviešu valoda”! Ko NA ir darījusi lai tiktu ievērots šis SATVERSMES pants? Latvijas uzplaukums pamanāmi sāksies vien tad, kad mēs visi Latvijā runāsim vienā valodā-latviešu!

 15. Pilnīgākais murgs uzrakstīts …… noskatoties ,,SUŅŪ BŪDĀ ,, uzaicināto I.PARĀDNIEKU …. radās iespaids ka šis cilvēks pat divus vārdus teikumā nav spējīgs salikt …. R.DZINTAR ….. KAS AR JUMS NOTIEK ….????!!!!!

 16. Par k’adu””izl’iguma politiku”‘te var b’ut runa?N’ak vasara un visa t’a “”Jaun’a Vi’l’na”‘banda atkal b””’us kl’at>J’urmal’a nevar’es vairs mier’igi iziet uz ielas “”p’ec dieni’s’k’as maizes”‘Dzintar,vispirms tiec gal’a ar viet’ejiem kolabricionistiem-nekust’am’a ‘ipa’suma septma’niem,kas “”pa kripatai vien””izp’ardod NEATGRIEZENISKI”‘LATVIJAS ZEMI!Te “”viet’ejie tirgot’aji “”nor’up’eju’siespar sava maci’na “”pl’an’aku palik’sanas perspektivu?Gan jau saprat’is,kad””za’lie cilv’eci’ni ar z’abaku attais’is pagalma v’arti’nus.

 17. Kā bišķi sarežģītāks teksts, tā uzreiz NA zaudē tvērienu, vairs nebalsosim, utt.
  Nu ir bišķi neviennozīmīgi uzrakstījis, bet es saprotu, ka viņš kritizē atslēdznieku, nevis atsakās no NA ideoloģijas. Atslēdznieks aicina nomest visu pa nullēm un ateikties no visa nacionālā, lai tikai būtu izlīgums, citiem vārdiem, lai krievs sajustu komfortu, mums ar viņu ir jāizlīgst un vēlams uz krieva noteikumiem, tad visi dzīvos laimīgi un atslēdznieks būs visiem priekšā , vicinās izlīguma karogu un mēs visi vienotā forntē dziedāsim figviņu zina ko, bet noteikti ne Dievs Svētī Latviju un Nevis slinkojot un pūstot.

  • Šie ir Dzintara un nevis Šlesera vārdi: “Runājot līdzībās, ja man jāizvēlas komplektā krievi, kam svarīgs 9. maijs, un latvieši, kam svarīgs 16. marts, – no vienas puses, un kosmopolītisks bars bez tautības, ticības un vērtībām – no otras, tad es izvēlos pirmo.”

   Es gan izvēlos 3.variantu – taisnīgu un latvisku Latviju bez 9.maija svinētajiem, un bez krievvalodīgajiem okupantiem un kolonistiem.

   • Es arī esmu par norādīto 3.variantu.
    Bet ja tāds nav iespējams? Šlesers aicina atteikties no nacionālā, kas mums ir bīstami, jo ir daudz it kā latviešu, kuriem viss pie vienas kājas. Ja tādu savairojas, krievs tikai iegūst. Jo viņam un šleseram ir vajadzīgs izlīgums, tāds izlīgums, kurā latvietis vairs neatceras okupāciju, padomju migrantus, neuzstāj uz Latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.
    Bet labi, ka viņš savā kampaņā to krievu burtu piemālēja Latvijai beigās, ar vienu vienīgu burtu visa viņa kampaņa kaķim zem astes. Tāda muļķība.

 18. Raivi, paskaties krievu TV Mirski, Mamontovu… Bez komentāriem!

 19. Nu nekādi nav iespējams 1918.gada 18.novembra Latvijas patriotiem izlīgt ar Putina imperiālistiem, kas Latvijas valsti uzskata par pārpratumu, nekādi. NA vēlēšanās smagi ieberzīsies, ja vilks uz “izlīgumu” ar Kremļa satelītpartiju SC.

 20. “Gan NA, gan “SC” ir skaidri jādefinē, ka jebkāda vardarbība ir nosodāma neatkarīgi no tā, kurš un ar kādiem motīviem to veiktu.”

  Un kuri tad brauca uz Ukrainu atbalstīt maideniešus?

 21. Ļoti dīvaina nostāja. Ja tā ir arī NA oficiālā nostāja, tad var gadīties ka vēlēšanās var palikt zem 5%. Kas notiek ar NA, vai tiešām sāk iet TB pēdās?

 22. 9. maija dzerajiem nav nekādas ticibas vai vertības. 90% to apmeklētaju tur iet tikai tapēc lai piedzertos un viņiem nav nekādas sajēgas kas tur īsti notiek un kas galu galā ir 9. maijs.
  Krievi 9. maiju gaid apmēŗam tapat ka latvieši jāņus, vai ziemassvētkus

 23. Par vēlu, Raivi, atģidies atbalstīt Šleseru un “Vienoti Latvijai” idejas. Nācijas izlīguma koalīcijā vārguļus neņem! 😉

 24. Vai tad Vilkam ar Zaķi vēl nav pietiekama popularitāte?

 25. Ir pienācis laiks Atbildēt

  Un sāksim varbūt ar “Visu Latvijai”progresīvā ienākuma nodokli un samazinātu PVN pārtikai,kas vienotu kā vienus tā otrus!? Nevilcināsimies!

 26. Pat Dzintars ir spiests runāt par Nācijas Izlīgumu. Citādi atklātos, ka tieši NA līdz šim ir bijuši lielākie Latvijas kaitnieki, ar savu radikālismu saražojot tik lielu Latvijai nelojālu cilvēku pulku.

 27. Domāju, ka šis raksts veicinās partijas Vienotība popularitāti vēlēšanās.

 28. Īsts latvietis komplektā neņems ne 9.maija, ne 16.marta, ne 15.maija atzīmētājus. Interesanti, ko Raivītis sarunātu ar Lindermanu (Osipovu, Girsu, Ždanoku, Rubiku), kuram ir pārliecība? Par kādu saprātīgu minimumu viņi vienotos?

 29. Izskatās, kad Dzintars atbalsta Šlesera pārliecību par NĀCIJAS IZLĪGUMA nepieciešamību VIENOTAI LATVIJAI

Draugiem Facebook Twitter Google+