×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Raivis Dzintars: Pie kā pieradina “Saskaņa”? (27)

''Visu Latvijai!''–''Tēvzemei un Brīvībai/LNNK'' atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu

''Visu Latvijai!''–''Tēvzemei un Brīvībai/LNNK'' pārstāvis Raivis Dzintars atbild uz žurnālistu jautājumiem .

Brīdī, kad atbildīgā komisija nosauca pieticīgus naudā aprēķinātus zaudējumus, ko Latvijas valstij nesa padomju okupācijas vara, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs par to ironizēja ar karikatūru starpniecību, it kā pauzdams, ka no vēstures nevajagot taisīt politiku. Tas gan mēram netraucēja pēc pāris nedēļām pašam runāt par vēsturi un izdarīt pat ļoti politiskus secinājumus: “Bez uzvaras 2. Pasaules karā nevarētu svinēt ne 4. maija, ne 18. novembra svētkus.” “9. maijs nav Krievijas svētki, tie ir Latvijas svētki.”

Kā pierāda 9. maijs, ar vēstures faktu izmantošanu politiskā kontekstā Ušakova kungs nebūt nav “uz jūs”, jautājums ir tikai par to, kurus vēsturiskos notikumus pamanīt un kurus labāk paslaucīt zem paklāja. Un, protams, kā tos skaidrot.

Daļu sabiedrības “Saskaņas” līdera publiski paustās atziņas saniknojušas. Vēl citi ir neizpratnē, kā Ušakova paziņojumi sader kopā ar vēlmi arī turpmāk politikā cīnīties par latviešu balsīm. Jo nudien uz krievu auditoriju mērķētie plašsaziņas līdzekļi “Saskaņai” nodrošina absolūtu monopolu attiecīgajā vidē. Politiskā cīņa ir tieši par latviešu sirdīm un prātiem, un šajā cīņā it kā vajadzētu būt uzmanīgākam un vairāk koncentrēties uz tādām “pārbaudītām vērtībām” kā valdības lamāšana un saimniecisku labumu solīšana.

Vai nu Ušakovs bijis neapdomīgs un neuzmanīgs (kam negribētos ticēt, ņemot vērā politiķa pieredzi un resursus), vai arī viņam ir pamats zināmai drošībai, ka pietiekami liela daļa latviešu sabiedrības šādus izteikumus gatava kā minimums pieciest. Līdzīgi kā latvietis Harijs Vītoliņš piecieš oranži melno impērisma simbolu Krievijas hokeja komandas trenera amatā. Sak: “labāk jau būtu bez tā, bet lietas labā var jau arī tā…”

To sauc par pieradināšanu. Vispirms aicinājums samierināties ar to, ka “viedokļi jau var būt dažādi” un “katram ir tiesības svinēt”. Pēc tam paziņojums, 9. maijs esot teju Latvijas valstiskuma priekšnosacījums. Redzot, cik mērķtiecīgi Latvijas sabiedriskā doma tiek barota ar apziņu, ka Latvijas valsts neesot izdevusies un ka latvieši savā kaš­ķīgumā un zaglīgumā valsti vadīt nespējot, nav grūti iedomāties, kāda varētu būt tālākā secinājumu ķēde.

Manuprāt, ir sasniegta tā robeža, kad šī ķēde ir jāpārrauj. 9. maijs nav Latvijas diena. Tā ir kritušas un revanšu alkstošas impērijas slavināšanas diena, bet Latvijas valstiskums šo impēristu skatījumā ir vien nebūtiska kļūda. Saistīt 9. maiju ar 18. novembri ir nekaunīgi un nepiedodami. Tas būtu jāatceras arī tad, kad būs šķietami saimnieciskas un nepolitiskas – pašvaldību vēlēšanas. Bez atbilstošas pārmācīšanas vēlēšanās varam sagaidīt nākamos soļus, un tā būs mūsu visu atbildība.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Dzintara kungam japalasa par Overtona logiem.. Tad būs skaidrs kāpēc tiek iebaroti Grozijumi , Stambulas konvecija, TTIP uc. labaas lietas..Saskaņas uzvara nākošajās vēlēšanās ir neizbēgama un vairums latviešu par to balsos..

 2. Viss pareizi Dzintar! bet sāciet ar sevi: kaut vai ar Gaida Bērziņa aizstāvētajiem maksātnespējas administratoriem un tiesu sistēmu kopumā!

 3. Dzintar, Saskaņa taču ir jūsu – NA- sabiedrotie. Jūs pie tā pieradināt tautu.

  • Ar vecajiem okupantu ideologiem ari draudzejaties.Ar ko tad SC sliktaks?Kā pretendetiem uz patriotu titulu,vajadzētu būt īstai nepatikai pret ar okupantu ideoloģiskiem dienestiem saistītiem cilvēkiem,kas nemēdz būt bijušie.

 4. Ja pēc 9.maija kāds latvietis pieprasītu neatkarīgu valsti ,,uzvarētāji,, viņu nošautu vai izsūtītu uz GULAGU,
  līdzīgi rīkotos ja uzvarētu Hitlers.
  Vai patreizēja Latvijas valsts ir izdevusies?
  Tad jāsalīdzina Latviju kaut vai ar Jgauniju un Lietuvu un atbilde kļūst skaidra.

 5. Dzintarkungs varēja pastrādāt, lai Ušakovkungam ir mazāk iemeslu teikt, ka tagad vadošā koalīcija zog visu, kas nav piesiets, tad arī cilvēki kļūs lepnāki par savu valsti un mazāk uzņēmīgi uz atgādinājumiem, cik labi bija padomju laikā – veselības aprūpe bija reāli bezmaksas, bezdarba nebija, cilvēki Latvijā varēja dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.

  • vairāk,kā zog U.”kunga” kompānija diez vai ir iespējams zagt…Lai nu kurš varētu ko “teikt”

  • Kā tas ir iespējams, ka, skandinot par bezmaksas medicīnu okupācijas laikā, cilvēki neatceras tās medicīnas kvalitāti. Tāda īpatnēja amnēzija. Nez’ kas to veicina?

   • Tagad gan medicīna ir zem katras kritikas, ko nevar teikt par medicīnu PSRS laikā.

   • padomijas nenoārstētais Atbildēt

    Redz, Bertiņ, tagad medicīnā ir šis tas krietni kvalitatīvāks nekā SOVOKAM, bet tas tiek dažiem. Un ir viss pārējais, kas VARBŪT tiks tev un man …

 6. no raksta neko nesapratu, kas ko pieradina

 7. Tas kas ushaka teksti ir specdienestu deeveeto troljlju cieniigi jau ir sen pamaniits fakts. Kaa to apturèt? Celt dziives liimeni sheit dziivojosho cilveeku dziives liimeni. Aicinaat neizpaardot savu zemi par uztureeshanaas atljaujaam. Bet atpirkt to valstij. Mezhus atpirkt valstij ar taadu garamtiju ka valsts to nekad nepaardos ne latvijas pilsonjiem.

 8. Ko tu Raivi murmulē? Paskaties uz saviem trulajiem nacionāļiem, pie kā jūs esiet noveduši valsti? Pilsoņi brauc projām no jūsu radītās Dzimtenes bariem! Jūs, nelieši, piekopiet genocīdu pret savu tautu! Tev un tev līdzīgiem lumpeņiem gribas novērst uzmanību no jūsu nelietībām meklējot utis cita kažokā! Paskaties uz savu baļķi acī, jeb tu jau vairāk nekā neredzi?

  • Truls esi TU !!!
   No kurienes vankšķi ?
   Ne no Ļeņingradas trollētavas ?

  • ko pats murmulē? Atbildēt

   ja pats nebūtu tik truls,tad zinātu,ka nacionāļi visās koalīcijās vienmēr ir bijuši mazākumā,tādēļ arī nekur īpaši nav varējuši “novest valsti”.

 9. Jā,jā, ušakovs cenšas pieradināt svārstīgos latviešus sev, jo vēlēšanas taču būs. Tos latviešus, kam ir mugurkauls, tos nepieradinās. To acīs pieradinātājs nonāk muļķīša lomā.

 10. Par šo krietni jāpadomā!Bet Tēzemei un brīvībai noniecina barikāžu dalībniekus,radio raidījumā Šņores kungs sparīgi iestājās pret atbalstu ,barikāžu dalībniekiem.Tātad ne ar ko viņi neatšķiras no Ušakova! Un nav ko bļaustīties!!!

  • Vairākums barikāžu dalībnieku ir pret šo lēta popūlista Ražuka likumprojektu.
   Mēs ar savu pārliecību nepiepelnamies

 11. “9. maijs nav Latvijas diena!”
  Tas, protams, pareizi. Ušakovam nevajadzētu TĀ censties to politizēt!
  Labāk un pareizāk bija, kad veči vnk. sanāca, papļāpāja, iedzēra un vnk izklīda.

 12. Tā vietā, lai demagoģiski pļurkstētu par 9. maiju, 18. novembri un citiem “karstiem” datumiem, pirmām kārtām Dzintara kgam, kā aktuālam nacionāļu fīreram, vajadzētu padomāt, un, galvenais, izdarīt secinājumu par to, kāpēc aizvadītajos 26 gados NEKAS pēc būtības nav izdarītrs tajā nacionāļu “jājamzirdziņa” jautājumā, kas skar valsts valodas pozicijas Latvijā, – proti, – kāpēc ir tā, ka jaunieši (un ne tikai) bez pienācīgas krievu valodas prasmes ikdienas saziņā ar klientiem joprojām ir apdalīti darba tirgū. P.S. Ja vēl Dzintara kgs to nav pamanījis, tad demokrātiskā sabiedrībā ikviens var svinēt ko vien gribas, pie noteikuma, ka netiek pārkāptas attiecīgie tiesību akti. Bet tas jau nacionāļiem, šķiet, ir makten “neizdevīgs” jautājums, jo ar to jau naivo un nekritisko elektorātu bezsatura demagoģijai masveidā līdzi “nepavilkt.

  • Vienkārši- vajag iet pie okulista un mainīt briļļu stiklus! Arī psihiatra apciemojums par skādi nebūs! Un kā ir ar svešvārdu ienākšanu latviešu valodā? Vai lācis uz ausīm gulējis, PATRIOT? Nesaprotu, kāpēc man vienmēr pa rokai jātur svešvārdu vārdnīca. Uz šo jautājumu pajoliņš atbildi nepēs sniegt? Tavs patriotisms tikai sunim zem astes karams!

  • Sasniegts jau nav tāpēc, ka tādi demagogi ĶIRBJI veikli
   visus centienus izjauc !!!

 13. patiesi vārdi par to valsti

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+