Rakels gūst divus vārtus un pietuvojas “Cracovia” kluba rekordam 0

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Deniss Rakels pirmdien guva divus vārtus, palīdzot savai pārstāvētajai komandai Krakovas “Cracovia” Polijas augstākās līgas čempionāta mačā izraut neizšķirtu 2:2 (1:1) pret Kelces “Korona” komandu, ko pārstāv aizsargs Vladislavs Gabovs un pussargs Aleksandrs Fertovs.
Šīs sezonas Polijas čempionātā Rakels guvis jau 14 vārtus, kas ir par trim vairāk nekā visā iepriekšējā sezonā, līdz ar to saglabājot otro vietu turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Līderis ar 20 vārtiem ir ungārs Nemanja Nikoličs no Varšavas “Legia” komandas.
Kopumā Rakels trīs sezonu garumā “Cracovia” rindās guvis jau 25 vārtus. Rezultatīvākais futbolists, kopš 2004.gada, kad klubs atgriezās augstākajā līgā, ir Dariušs Pavlusiņskis. Viņš piecu sezonu garumā guva 26 vārtus. Līdz ar to Rakels tikai par vieniem vārtiem atpaliek no kluba rekorda atkārtošanas.
Zīmīgi, ka pirmajā sezonā Rakels vārtus neguva.
Pirmdienas mačā Rakels iesita pirmos un pēdējos vārtus mačā. Vispirms Latvijas futbolists trešajā spēles minūtē atklāja rezultātu. Turpinājumā divus vārtus guva “Korona” vienībā spēlējošais spānis Airams Kabrera. Savukārt izlīdzinājumu 2:2 Rakels panāca desmit minūtes līdz pamatlaika beigām.
Rakels un pretinieku vienībā spēlējošais Fertovs laukumā pavadīja visu maču. Savukārt Gabovs nebija komandas pieteikumā.
Šī bija jau sestā spēle pēc kārtas, kurā Rakels izcēlies ar vismaz vieniem gūtiem vārtiem. Uzbrucējs guvis vārtus katrā Polijas čempionāta spēlē kopš 6.novembra.
Kā zināms, šoruden Latvijas uzbrucējs pagarināja līgumu ar “Cracovia” līdz 2018.gadam. Rakels šim klubam pievienojās pērnā gada janvārī, taču uzreiz pēc iepriekšējās sezonas beigām līgums ar latviešu futbolistu tika pagarināts līdz 2015./16.gada sezonas beigām.
Rakels ir viens no četriem kandidātiem uz šī gada Latvijas labākā futbolista balvu. Uz titulu pretendē arī aizsargi Kaspars Dubra un Kaspars Gorkšs, kā arī vārtsargs Andris Vaņins.