×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. augusts, 2013
Drukāt

Rakstām vēsturi ar domām par septembri

foto - kosarka.sifoto - kosarka.si

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības pirmajās pārbaudes spēlēs turnīrā Laško (Slovēnija) rezultātam ir pakārtota nozīme, tomēr vēsture tiek rakstīta arī tagad – pirmo reizi apspēlēta Turcija.

Treniņnometni Slovēnijā, kurā basketbols mijās ar fiziskās bāzes ielikšanu, Latvijas izlase pabeidz ar pārbaudes turnīru solīdā kompānijā Laško. Svaru stieņu atstātās pēdas jūtamas spēlētāju rokās (pirmajās divās spēlēs metienu precizitāte patālu no iecerētās) un kājās (noteikti būsim ātrāki!), tomēr pat uz šāda fona Latvijas izlase atstāja patīkamu iespaidu. Arī mentāli – ar Jāņa Blūma, Armanda Šķēles un Kristapa Janičenoka atgriešanos komanda izskatās gatava ne vien cīņai, arī uzvarām. Ja pirmajā pārbaudes spēļu vakarā Eiropas čempionāta saimnieki slovēņi palika nenoķerti, tad sestdienas vakarā tika veikts jauns ieraksts vēstures grāmatā – pirmo reizi Latvijas izlasei izdevies pārspēt turkus.

“Slikti sākām – „mīksti”, softiņā… Pirmajā puslaikā pozicionālos uzbrukumos slovēņi guva tikai dažus punktus. Pārējos mums sameta, kad sasteidzām uzbrukumus un neatgriezāmies aizsardzībā, kad elementāri pazaudējām savus spēlētājus. Otrajā puslaikā ar nestandarta aizsardzību izdevās izsist slovēņus no ritma. Savukārt uzbrukumā nomierinājāmies un trāpījām savus metienus, kurus mums jātrāpa, ja gribam cīnīties par uzvarām. Parādījām, ka neesam nekādi peramie zēni. Panācām lūzumu, iedzinām līdz mīnus 1, pēdējās sekundēs varējām pacīnīties par uzvaru, taču neatbloķējām pretinieku pēc soda metiena. Tā gadās… Labi, ka tā bija tikai pārbaudes spēle,” par pirmajiem piedegušajiem pīrāgiem runāja Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis.

Pirmo divu vakaru kopgarumā kā uzbrukuma līderis pieteicās Kaspars Bērziņš. Vairāk vai mazāk veiksmīgas epizodes bija katram, tomēr pašlaik svarīgākais – sajust laukumā blakus komandas biedrus. Ir jau vēsturiski iespēlētas saiknes (piemēram, Šķēle – Bērziņš), tomēr vairākiem spēlētājiem šī ir pirmā nokļūšana vienā komandā. Latvijas izlases rokraksts manāms jau tagad – ātra spēle, precīzi metieni. Pret slovēņiem netrūka kļūdas, pret turkiem bija daudz labāk. Turklāt ar gribēšanu un agresivitāti pārlecinoši uzvarēta cīņa zem groziem. Pavisam saskābis bija turku spožakā zvaigzne Hidaijets Turkoglu un viņu serbu treneris Bogdans Tanjevičs. Bet latvieši kopā ar 66:61 uzvaru dod mājienu – uz Eiropas čempionātu nebrauksim pēc skaistiem zaudējumiem.

“Nesolu, ka eksperimenti beigušies. Ar pliku meistarību Eiropas elites komandas apspēlēt nevaram, tāpēc jācenšas pretiniekus pārsteigt un jāuztur augsts spēles temps. Abus mērķus var sasniegt, izmantojot plašu spēlētāju rotāciju. Turklāt mūsu komplektācija, īpaši aizsardzības līnijā, ļauj plaši manevrēt, izmantojot atsevišķu spēlētāju labākās īpašības. Kvalitatīvu spēles posmu mūsu izpildījumā bija vairāk nekā pirmajā mačā. Tas attiecas gan uz visas komandas spēli, gan atsevišķu spēlētāju darbību. Piemēram, debitants Jānis Timma šodien jau bija labāk iejuties komandas spēlē, kas viņam jāapgūst no jauna. Arī Mārtiņš Laksa viņam atvēlētās minūtes nostrādāja ļoti labi, aizsardzībā veiksmīgi darbojoties pret Turkoglu. Valstsvienībā nav iespējams visiem dot vienādi lielu spēles laiku, tāpēc svarīgi ir nevis „cik?”, bet gan „kā?” tu nospēlē savas minūtes,” uzskata Bagatskis.

Pirmajās divās spēlēs laukumā nebja tikai Žanis Peiners un Andrejs Šeļakovs; abi veselības problēmu dēļ. Vakar pēc “LA” numura nodošanas Latvijas izlase pabeidza spēli pret Serbiju. Šonedeļ – 8. un 9. augustā “Arēnā Rīga” – divās pārbaudes spēlēs pret Krieviju mūsu valstsvienība vienīgo reizi šajā vasarā spēlēs savā laukumā.

 

PĀRBAUDES TURNĪRS LAŠKO (SLOVĒNIJA)

Latvija – Slovēnija 67:71 (13:21, 28:37, 47:55). K. Bērziņš 17, Blūms 11, Janičenoks 10, Strēlnieks 8, Bertāns, Freimanis pa 5, Kuksks, Meiers pa 4, Mejeris 2, Zaķis 1, Šķēle, Timma; Nahbars 14, G. Dragičs 11, D. Lorbeks 10.

Latvija – Turcija 66:61 (18:19, 36:35, 50:45). K. Bērziņš 13+10AB, Bertāns 10, Meiers, Šķēle pa 7, Mejeris 6, Blūms, A. Bērziņš pa 5, Kuksiks, Zaķis pa 4, Strēlnieks 3, Timma 2; Arslans 10, Turkoglu 9, Gonlums 7.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+