×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Rakstīs vēl divus turpinājumus romānam “Meitene ar pūķa tetovējumu”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zviedru rakstnieks un žurnālists Dāvids Lāgerkrancs turpinās nelaiķa Stīga Lārsona grāmatu sēriju “Meitene ar pūķa tetovējumu” ar vēl diviem jauniem romāniem.

Par jauno grāmatu izdošanu paziņoja zviedru izdevniecība “Norstedts”, kas laida klajā pirmo Lāgerkranca sarakstīto turpinājumu “The Girl in the Spider’s Web”.

“Es nevaru palaist to vaļā. Grāmatu bija ļoti aizraujoši rakstīt, un tas bija fantastisks piedzīvojums. Turklāt man padomā labs sižets,” sacīja rakstnieks.

Triloģija par hakeri Līsbetu Salanderi un žurnālistu Mīkaelu Blumkvistu padarīja Lārsonu par vienu no pazīstamākajiem kriminālromānu autoriem, taču 2004. gadā mūžībā aizgājušais Lārsons nepiedzīvoja triloģijas publicēšanu un milzīgos panākumus visā pasaulē.

Lārsona triloģija iznāca no 2005. līdz 2007. gadam. Līdz šim pārdoti 80 miljoni grāmatu eksemplāru, kā arī pēc pirmā romāna motīviem uzņemtas divas filmas – zviedru un Holivudas versija.

Lāgerkranca sarakstītais turpinājums augustā iznāca 25 pasaules valstīs. Līdz šim iznākuši 2,7 miljoni eksemplāru.

Sērijas piektā grāmata iznāks 2017.gadā, bet nākamā daļa sekos vēl pēc diviem gadiem, sola “Norstedts”.

Cita autora sarakstītas grāmatas izdošanu bargi nopēla Lārsona dzīvesbiedre Eva Gabrielsone. Tā kā pāris nebija precējies un Lārsons nebija sagatavojis testamentu, viss mantojums nonāca Lārsona tēva un brāļa rokās. 61 gadu vecā Gabrielsone cīnījās par tiesībām kontrolēt Lārsona darbus, taču zaudēja.

“Viņi saka, ka varoņiem jādzīvo mūžīgi. Taču tās ir pilnīgas muļķības, jo tas tiek darīts tikai naudas dēļ,” uzskata arhitekte, rakstniece un politiskā aktīviste Gabrielsone. “Tā ir izdevniecība, kurai vajag naudu, un rakstnieks, kuram pašam nav nekādu ideju, tāpēc viņš kopē kādu citu.”

Lārsona ģimene sacījusi, ka ieņēmumi no ceturtās grāmatas tikšot novirzīti Lārsona dibinātajam žurnālam “Expo”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+