×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2013
Drukāt

Rakstniecības muzejam ugunsgrēka seku likvidēšanai nepieciešami 33 tūkstoši latu

foto - Letafoto - Leta

Rakstniecības un mūzikas muzejam Rīgas pilī notikušā ugunsgrēka seku likvidēšanai ir nepieciešami 33 tūkstoši latu, aģentūrai BNS pastāstīja muzeja Mārketinga nodaļas vadītāja Aija Lūse.

Viņa paskaidroja, ka no šīs summas 13 tūkstoši ir par zaudēto biroja tehniku un mēbelēm, 11 tūkstoši – par muzeja darbinieku virsstundu darbu un darbu naktīs. Savukārt muzeja krājuma – fotonegatīvu – atjaunošanai būs nepieciešami 10 tūkstoši latu.

“Kulminācija ir garām, kad pelējuma sēne auga pa stundām,” stāstot par pašreizējo situāciju muzeja telpās, aģentūrai BNS atzina Lūse.

Viņa sacīja, ka muzejs paņēmis īrē ventilatorus, tāpat telpas visu laiku tiek vēdinātas un jau augustā Rīgas pilī plānots pievienot apkuri, lai atgūtu normālu klimatu.

Muzeja pārstāve arī teica, ka muzejs strādā, bet pilī ir pastiprināta apsardze un ir nedaudz apgrūtināta piekļuve. Ne visi muzeja darbinieki pašlaik var pilnvērtīgi strādāt mēbeļu un datoru trūkuma dēļ. Lūse pieļāva, ka vēl pāris mēnešu šos trūkumus varēs just darba ritmā.

Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Ilze Knoka iepriekš informēja, ka samirkuši ir tikai fotonegatīvi, kas pašlaik ievietoti saldētavā, bet pārējā kolekcija ugunsgrēkā nav cietusi, taču pašlaik ir pakļauta klimata ietekmei – mitrajām telpām un tam, ka pilij nav jumta.

Rīgas pilī atrodas daļa Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ārzemju mākslas kolekcijas, Rakstniecības un mūzikas muzeja krājums, kā arī Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlās 20. jūnija vakarā, un to izdevās nodzēst vien pēc 16 stundām. Kopējā pils degšanas platība bijusi 3200 kvadrātmetru.

Pašlaik notiek Rīgas pils Priekšpils remonts, tādēļ Valsts prezidenta rezidence ir pārcelta uz Melngalvju namu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+