×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Rakstniecības un mūzikas muzeja pārbūves veicēji varētu kļūt zināmi aprīļa sākumā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rakstniecības un mūzikas muzejs ir viena no lielākajām VNĪ neveiksmēm, kuras rezultātā valstij, visticamāk, nāksies atmaksāt vairākus miljonus.

Rakstniecības un mūzikas muzeja Pils laukumā 2 pārbūves darbu veicējs tiks nosaukts aprīļa sākumā, aģentūrai LETA sacīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons.

Pārbūves darbu pretendentiem līdz 22.februārim VNĪ bija jāiesniedz savi piedāvājumi. Blodons norādīja, ka piedāvājumi ir iesniegti, taču saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma prasībām patlaban VNĪ nevar atklāt ne piedāvājumus iesniegušo skaitu, ne citu informāciju.

Pēc tam, kad iepirkums par muzeja pārbūvi tika izbeigts bez rezultāta, VNĪ sāka sarunu procedūru ar pretendentiem, kas piedalījās iepirkumā.

Blodons sacīja, ka sarunās piedalījās visi desmit pretendenti, kas iepriekš bija iesnieguši savus piedāvājumus.

“Tika precizētas iepirkuma tehniskās un finanšu prasības. Ja Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) atzīs šīs sarunu procedūras rezultātus, tad jau pavasarī varēsim slēgt būvniecības līgumu. Ja IUB uzstās, ka tomēr ir nepieciešams konkurss, tad tiks atsākts iepriekš pārtrauktais iepirkums. Šajā gadījumā, protams, pastāv pārsūdzēšanas iespējas un viss, kas ar to saistīts,” skaidroja Blodons.

Uz LA.lv jautājumu, cik reāli iekļauties projeta termiņos – jau rakstījām, ka VNĪ ir parakstījusi grozījumus līgumā par Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcijas īstenošanas beigu termiņa pagarinājumu līdz 2017. gada 31. martam – Blodons atbildēja, ka pagaidām VNĪ nav pamata domāt, ka darbi varētu aizkavēties. “Protams, tā kā ēka ir arhitektūras piemineklis, nevar izslēgt iespēju, ka darbu gaitā tajā var atrast kādu artefaktu, kam nepieciešama speciālistu izpēte, kas aizkavē darbus, taču to nav iespējams paredzēt,” norādīja Blodons.

Pēc IUB lēmuma aizliegt slēgt līgumu ar atklāta konkursa uzvarētāju “LNK Industries” VNĪ iepirkuma komisija atbilstoši IUB lēmumā norādītajam pārvērtēja iesniegtos tehniskos piedāvājumus un 2016.gada 22.janvārī pieņēma lēmumu izbeigt būvdarbu iepirkumu. Vienlaicīgi sākta sarunu procedūra, kurā aicināti piedalīties visi pretendenti, kuru kvalifikācija atbilst iepriekšējā atklātā konkursa prasībām, lai sarunu procedūras rezultātā saņemtu iepirkuma nolikuma prasībām atbilstošus tehniskos un finanšu piedāvājumus.

Ēkas pārbūves rezultātā tiks īstenota tās atjaunošana un pielāgošana muzeja vajadzībām. Nozīmīgākie plānotie būvdarbi būs pagrabstāva paplašināšana un pārbūve muzeja vajadzībām, ēkas pamatu un nesošo sienu pastiprināšana, stāvu plānojumu pārbūve, maksimāli saglabājot vēsturisko liceja ēkas mantojumu un vienlaicīgi pielāgojot telpas Rakstniecības un mūzikas muzeja vajadzībām.

Tāpat tiks veikti restaurācijas darbi ēkas fasādēm, logiem, durvīm, kāpnēm, grīdu segumiem un citiem ēkas būvelementiem, visu ēkas inženiertīklu pārbūve un modernizēšana, apdares darbi, izcelta ēkas vēsturiskā fasāde, paredzot tās dekoratīvo izgaismojumu, nodrošināta vides pieejamība – iebūvēti lifti, uzstādītas norādes zīmes u.c.

Šobrīd tiek turpināts darbs pie ekspozīcijas izveides Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā Pils laukumā 2, Rīgā.

Ēka ir celta no 1785. līdz 1787.gadam kā divstāvu Ķeizariskais licejs, kuru projektējis būvmeistars Matiass Šonss. Realizējot arhitekta Roberta Pflūga ieceri, 19.gadsimta otrajā pusē ēka paaugstināta par vienu (trešo) stāvu, kā arī ieguvusi modernu historicisma stila fasādi.

VNĪ sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju īsteno Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” iepriekš noteikto projektu “Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija”. Projekta mērķis ir atjaunot Rakstniecības un mūzikas muzeja ēku un piemērot to sabiedrības vajadzībām, izveidojot jaunu ekspozīciju.

LETA jau ziņoja, ka iepirkums par Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju pabeigts bez rezultāta, bet viens no iepirkuma dalībniekiem – pilnsabiedrība “PMK un BBA” – iepirkuma rezultātus vairākkārt apstrīdējis.

Pagājušā gada septembrī iepirkumā par Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju uzvarēja AS “LNK Industries”, kas būvdarbus solīja veikt par 3 283 706 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

VNĪ izsludinātajam konkursam par muzeja ēkas pārbūves būvdarbu veikšanu bija pieteikušies desmit pretendenti.

Iepriekš bija paredzēts, ka Rakstniecības un mūzikas muzeja restaurācija, pārbūve un ekspozīcijas izstrāde jāīsteno līdz 2016.gada 30.aprīlim.

Kopējās projekta izmaksas, kas tiek segtas no Eiropas Ekonomikas zonas programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana”, ir 4 947 685 eiro, neieskaitot PVN.

Projekta mērķis ir atjaunot Rakstniecības un mūzikas muzeja ēku Pils laukumā 2 un piemērot to sabiedrības vajadzībām, izveidojot jaunas ekspozīcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vēl viens VMĪ&KM sabendēts pasākums. VNĪ neesot iemesla domāt, ka aizkavēsies. Ja kopš 2011.gada to vien dara, kā aizkavējas. Un nopietnu ģīmi solīt, ka būvdarbus vispār ur iespējams tādā termiņā paveikt: tur vajag daudz melošanas jaudas.

Draugiem Facebook Twitter Google+