×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju sola pabeigt līdz nākamā gada martam (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Rakstniecības un mūzikas muzejam jābūt gatavam nākamā gada 2017. gada 31. martā, otrdien žurnālistiem teica valsts īpašumu pārvaldītāja “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes loceklis Mārtiņš Tols.

“Rīga nekad nebūs gatava, bet muzejs būs. Nākamā gada 31. martā muzejam ir jābūt gatavam,” teica Tols. Viņš skaidroja, ka būvdarbi muzejā iepriekš aizkavējās, jo norisinājās strīdi un pārsūdzības Iepirkumu uzraudzības birojā, bet tagad pārbūve un restaurācija muzejā var sākties.

Būvniecības uzņēmuma “PMK un BBA” valdes loceklis Alvis Traubergs norādīja, ka būvniekiem viņiem veicamais uzdevums ir skaidrs un, viņaprāt, muzeja renovāciju varētu pabeigt līdz nākamā gada martam. “Uzskatām, ka problēmām nevajadzētu rasties, ja vien neatradīsim kādu kultūras mantojumu vai arī nenotiks kādas citas iepriekš neparedzētas lietas. Uzdevums mums ir skaidrs. Līdzšinējās būvsapulces pierāda, ka sadarbība ir tikai pozitīva,” stāstīja Traubergs.

Uzņēmuma “5.IELA” arhitekti Ija Rudzīte un Ints Pujāts aģentūrai BNS stāstīja, ka Rakstniecības un mūzikas muzeja fasāde atgūs tās vēsturisko krāsu, kas ir līdzīga pāri laukumam esošajai Rīgas pils krāsai. Pujāts norādīja, ka zilā krāsa, kuru muzejs nes pašlaik atbilst padomju laika izpratnei par vienu no armijas štāba vienībām. Rudzīte piemetināja, ka būvniecības laikā būs iespējams sagaidīt arī pārsteigumus, jo tiks atsegts posms muzeja ēkas velvēm rotātajā pagrabā, kurš līdz šim bija aizbērts.

Rakstniecības un mūzikas muzeja darbinieki līdz muzeja atvēršanai plāno pabeigt pastāvīgo ekspozīciju “Dziesma”. Muzejs to sāka veidot jau pagājušā gada vasarā. Topošās ekspozīcijas ” Dziesma” pamatā ir latviešu dziesmas no dažādiem laikmetiem, kas pavada latvieti cauri bērnībai, skolai, mīlestībai, karam, atmodai un svētkiem. Ekspozīcijas māksliniece ir Anna Heinrihsone, bet muzikālo noformējumu veido Jēkabs Nīmanis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “PMK un BBA” uzvarēja sarunu procedūrā, un veiks muzeja pārbūves darbus par 3 369 718 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

“PMK un BBA” muzeja pārbūves iepirkumu konkursa gaitā bija pārsūdzējis vairākas reizes. Pēc pilnsabiedrības pirmās sūdzības Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) aizliedza slēgt līgumu ar konkursa uzvarētāju “LNK Industries” un lika atkārti izvērtēt pretendentus. Pēc atkārtotas izvērtēšanas, VNĪ atkārtoti izvēlējās “LNK Industries” par uzvarētāju, tomēr iepirkumu decembrī atkārtoti pārsūdzēja “PMK un BBA”, un šī gada 8.janvārī IUB lēma aizliegt līguma slēgšanu. “LNK Industries” būvdarbus plānoja veikt par 3,284 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Jau ziņots, ka šī gada 21.janvārī VNĪ ir parakstījusi grozījumus līgumā par iepriekš definētā projekta “Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija” īstenošanas beigu termiņa pagarinājumu līdz 2017.gada 31.martam.

Muzeja pārbūves projektā paredzēta ēkas atjaunošana un pielāgošana muzeja vajadzībām. Nozīmīgākie plānotie būvdarbi būs pagrabstāva paplašināšana un pārbūve muzeja vajadzībām, ēkas pamatu un nesošo sienu pastiprināšana, stāvu plānojumu pārbūve, maksimāli saglabājot vēsturisko Liceja ēkas mantojumu un vienlaicīgi pielāgojot telpas muzeja vajadzībām. Tāpat tiks veikti restaurācijas darbi ēkas fasādēm, logiem, durvīm, kāpnēm, grīdu segumiem un citiem ēkas būvelementiem, visu ēkas inženiertīklu pārbūve un modernizēšana, apdares darbi, izcelta ēkas vēsturiskā fasāde, paredzot tās dekoratīvo izgaismojumu, nodrošināta vides pieejamība – iebūvēti lifti, uzstādītas norādes zīmes.

Rakstniecības un mūzikas muzeja ēka ir celta no 1785. līdz 1787.gadam kā divstāvu Ķeizariskais licejs, kuru projektējis būvmeistars Matiass Šonss. Realizējot arhitekta Roberta Pflūga ieceri, 19.gadsimta 2.pusē ēka paaugstināta par vienu (trešo) stāvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nebūs! Ekspozīcijas izveidi jau vienreiz pārsūdzēja IUB. Iepirkumu pārtrauca. Izsludinās jaunu – atkal pārsūdzēs. Tik rupji piekāst Iepirkumu likumu kā muzejs un VNIA to dara – nedrīkst!

Draugiem Facebook Twitter Google+