×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Rakstniecības un mūzikas muzejs nodots būvniekiem rekonstrukcijas veikšanai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rakstniecības un mūzikas muzejs ir viena no lielākajām VNĪ neveiksmēm, kuras rezultātā valstij, visticamāk, nāksies atmaksāt vairākus miljonus.

Valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nodevusi Rakstniecības un mūzikas muzeja ēku, Pils laukumā 2, būvniekam – pilnsabiedrībai “PMK un BBA” -, pārbūves un restaurācijas darbu veikšanai, aģentūra BNS uzzināja VNĪ.

Muzejā 8. jūnijā plkst. 11 norisināsies pasākums, kurā būs iespējams uzzināt vairāk informācijas par projektu un būvdarbu norises procesu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “PMK un BBA” uzvarēja sarunu procedūrā, un veiks muzeja pārbūves darbus par 3 369 718 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

“PMK un BBA” muzeja pārbūves iepirkumu konkursa gaitā bija pārsūdzējis vairākas reizes. Pēc pilnsabiedrības pirmās sūdzības Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) aizliedza slēgt līgumu ar konkursa uzvarētāju “LNK Industries” un lika atkārti izvērtēt pretendentus. Pēc atkārtotas izvērtēšanas, VNĪ atkārtoti izvēlējās “LNK Industries” par uzvarētāju, tomēr iepirkumu decembrī atkārtoti pārsūdzēja “PMK un BBA”, un šī gada 8. janvārī IUB lēma aizliegt līguma slēgšanu. “LNK Industries” būvdarbus plānoja veikt par 3,284 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Jau ziņots, ka šī gada 21. janvārī VNĪ ir parakstījusi grozījumus līgumā par iepriekš definētā projekta “Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija” īstenošanas beigu termiņa pagarinājumu līdz 2017. gada 31. martam.

Muzeja pārbūves projektā paredzēta ēkas atjaunošana un pielāgošana muzeja vajadzībām. Nozīmīgākie plānotie būvdarbi būs pagrabstāva paplašināšana un pārbūve muzeja vajadzībām, ēkas pamatu un nesošo sienu pastiprināšana, stāvu plānojumu pārbūve, maksimāli saglabājot vēsturisko Liceja ēkas mantojumu un vienlaicīgi pielāgojot telpas muzeja vajadzībām. Tāpat tiks veikti restaurācijas darbi ēkas fasādēm, logiem, durvīm, kāpnēm, grīdu segumiem un citiem ēkas būvelementiem, visu ēkas inženiertīklu pārbūve un modernizēšana, apdares darbi, izcelta ēkas vēsturiskā fasāde, paredzot tās dekoratīvo izgaismojumu, nodrošināta vides pieejamība – iebūvēti lifti, uzstādītas norādes zīmes.

Rakstniecības un mūzikas muzeja ēka ir celta no 1785. līdz 1787.gadam kā divstāvu Ķeizariskais licejs, kuru projektējis būvmeistars Matiass Šonss. Realizējot arhitekta Roberta Pflūga ieceri, 19. gadsimta 2. pusē ēka paaugstināta par vienu (trešo) stāvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+