×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Rakstniecības un mūzikas muzejs Norvēģijā meklēja idejas jaunajai ekspozīcijai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai meklētu risinājumus Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) jaunās pastāvīgās ekspozīcijas “Dziesma” un mainīgo ekspozīciju izveidei un uzturēšanai, RMM un “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) pārstāvji apmeklēja Norvēģijas mūzikas muzejus, aģentūrai BNS pastāstīja VNĪ sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

VNĪ īsteno RMM rekonstrukcijas projektu Pils laukumā 2. Projekta mērķis ir atjaunot RMM ēku un piemērot to sabiedrības vajadzībām, izveidojot jaunas ekspozīcijas. Lai to īstenotu, tika apmeklēts populārās mūzikas muzejs “Rockheim” un mūzikas instrumentu muzejs “Ringve” Trondheimā.

“Mūzikas instrumentu muzejā “Ringve” tika risināti jautājumi, kas saistīti ar ekspozīciju plānošanu, izstrādi un uzturēšanu, darbu ar mērķauditorijām, finansējuma piesaisti,” informēja Laukšteina, norādot, ka liela sarunas daļa tika veltīta instrumentu saglabāšanai, restaurēšanai un ilgstošas eksponēšanas nosacījumiem.

Savukārt populārās mūzikas muzejā “Rockheim” Latvijas pārstāvji uzklausīja ekspertu viedokli par oriģinālpriekšmetu un digitālo informācijas nesēju savietošanu, ekspozīcijas telpu klimatu, elektronisko ierīču ietekmi uz to, apmeklētāju darbošanos ar interaktīvām aplikācijām, digitālo arhīvu. Šā muzeja ekspozīciju veido pārsvarā digitālas iekārtas un nedaudzi oriģinālpriekšmeti.

RMM rekonstrukciju VNĪ plāno pabeigt paredzēts 2016. gada otrajā ceturksnī. Patlaban notiek būvprojekta saskaņošana atbildīgajās institūcijās, kam drīzumā sekos iepirkums būvniecības darbiem. Projekta kopējās izmaksas ir 4 947 685 eiro.

Jau vēstīts, ka RMM pastāvīgo ekspozīciju “Dziesma” plānots atklāt līdz ar rekonstruēto muzeja ēku 2016. gada pavasarī. Pamatojoties uz dziedāšanas tradīcijas nozīmību Latvijas kultūrā, tā iecerēta kā muzeja dāvana Latvijas Republikas simt gadu jubilejā. Ekspozīcija tiks veidota, stāstot Latvijas dziesmu vēsturi caur mūsdienu cilvēka dzīves ritējumu. Līdzīgi kā Krišjāņa Barona tautasdziesmu kārtojumā ekspozīcijas ietvaros cilvēks piedzims, augs, izies cauri noteiktai sociālajai pieredzei, ieaugs savas kopienas mantojumā un kļūs jau par nākamās paaudzes bāzi.

Ekspozīcijas tapšanā muzejs aktīvi iesaista arī sabiedrību – notikušas diskusijas vairākās Latvijas pilsētās, rit elektroniskā aptauja “Dziesmas lietošanas un klausīšanās paradumi ikdienā”. Rīgā notika četru zibakciju cikls “Mūsu dziesma Latvijai”, kur tika dziedātas populārākās skolas, mīlestības, Latvijas un bērnības dziesmas, kuras izmantos topošajā ekspozīcijā “Dziesma”.

Pašlaik RMM no Rīgas pils pārceļas uz pagaidu telpām Tērbatas ielā 75. Pārcelšanās muzejam jāpabeidz līdz februāra beigām. 2013. gada 20. jūnija vakarā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks. Kopējā pils degšanas platība bija 3,2 tūkstoši kvadrātmetru. Pils tiek remontēta, tāpēc prezidenta rezidence pārcelta citur, taču tajā esošie muzeji, tostarp RMM, turpināja strādāt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+