×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Rakstnieku, izdevēju un lasītāju sastapšanās vieta

gramatusv_2

Nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. oktobrim, Kongresu namā risināsies ikgadējie Rīgas Grāmatu svētki, kuru programmā šogad arī diskusija par latviešu literatūras popularizēšanu ārzemēs un profesionālu literāro aģentu trūkumu.

Seminārs “Būvējot tiltus starp dažādām kultūrām” risināsies 24. oktobrī, un par literāro sakaru veidošanu starp Skandināviju, Krieviju un Baltijas valstīm spriedīs, kā arī pieredzē par krievu un skandināvu literatūras autortiesību pārdošanu Rietumos dalīsies Malmē dzīvojošā literārā aģente, skauts un tulkotāja Natālija Banke, bet par autora un literārā aģenta attiecībām vairāk stāstīs viņas pārstāvētā Lietuvā dzīvojošā krievu rakstniece un tulkotāja Ļena Eltanga.

Bet sestdien, 25. oktobrī, arī lasītājiem būs iespēja tikties ar Ļenu Eltangu, kuras romāns “Akmens kļavas” tikko iznācis tulkojumā latviešu valodā. Šajā dienā arī iecerēta Ilzes Spergas stāstu krājuma “Dzeiveiba”, Astrīdas Skurbes grāmatas “Vladimirs Kaijaks” atvēršana, latviešu dzejas maratons, kurā piedalīsies Daina Sirmā, Jānis Vādons un Amanda Aizpuriete, kā arī citi pasākumi.

Svētdien, 26. oktobrī, būs iespēja tikties ar grāmatas “Daži vēstures fakti” autori Helēnu Celmiņu – latviešu patrioti, sievieti, kas, apvainota “pretpadomju noskaņojumā”, četrus gadus tika pavadījusi Mordovijas lēģerī. Šajā dienā arī zīmols “Jānis Roze” aicinās uz savai simtgadei veltītā krājuma “Pasakas par mīlestību” atvēršanas svētkiem.

Visas trīs dienas darbosies arī grāmatu maiņas galds, loterija, kur varēs piedalīties ikviens, kura pirkums būs vismaz septiņus eiro liels, un laimēt grāmatu. Grāmatu svētkos šogad piedalīsies 36 izdevēji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+