×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Rakstnieku savienībā uzņemti seši jauni biedri (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Bārbala Simsone.

Latvijas Rakstnieku savienība (LRS) oktobrī uzņēmusi savās rindās sešus jaunus biedrus, aģentūru LETA informēja LRS priekšsēdētājs Arno Jundze.

Organizācijas rindas papildina trīs literatūras pētnieces. Austra Gaigala pētījusi dzejnieka Jura Kunnosa dzīvi un daiļradi, Laimdota Ločmele – literatūrkritisko naratīvu latviešu dienas presē. Tulkotāja un literatūrzinātniece Bārbala Simsone lasītājiem vairāk pazīstama kā fantāzijas žanra eksperte un grāmatas “Monstri un metaforas” autore.

LRS uzņemts arī rakstnieks Aleksandrs Ruģēns, kurš daiļdarbus publicē ar pseidonīmu Vilis Lācītis. Viņa romāns “Stroika ar skatu uz Londonu” ir visvairāk lasītais latviešu daiļdarbs 2010.gadā. Tas ticis nominēts arī Latvijas Literatūras gada balvai debijas darbu grupā. Savukārt Lilija Berzinska darbojas bērnu literatūras un grāmatu ilustrāciju jomā. Arī viņas darbs “Ziloņu dārzs” bijis izvirzīts Latvijas Literatūras gada balvai nominācijā “Labākais Latvijas autora darbs bērniem”. Savukārt Jevgēnija Ošurkova pārstāv Latvijā dzīvojošo, krievu valodā rakstošo dzejnieku saimi.

Uzņemšana LRS notiek saskaņā ar organizācijas statūtu 5. nodaļu, kas apskatāma vietnē “rakstniecība.lv”. Tajā izvirzīta virkne profesionālo prasību un kritēriju. Pretendentus pēc ekspertu komisijas slēdziena uzņem, balsojot LRS valdes sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dievi9ņs pasauli mierīkojis tā, ka gribas čupoties, vai tu esi rakstnieks vai nerakstnieks…Tagad visi lepni- ar datoriem un internetiem- ne klātu netiec…Nav tā, kā Andreja Upīša laikā, kad viņš rakstīja pirmos darbus ar alvas bikšu pogu uz ietinamā papīra…
    Atraksti- parunāsim par mākslu…Vladimirs Iļjičs teica: “No visām mākslām svarīgākā mums ir kino”. Pēc manas grāmatas: “Neizlēmības cena” Grauba uzņēma filmu: “Baiga vasara”. Rādīja pa “teleku”- varbūt redzēji?. Par manu dzīvi ir mazliet grāmatā: J.Leja “TV rēgs”. Daudzus gadus nostrādāju TV sistēmā.

  2. nekad nav publiskoti cilvēki,kurus uzņems RS,tas norāda uz jaunām vēsmām un daudzskaitlis uz to,ka priekšsēdētājs ir ”atrāvis spundi” daiļrunībai un liberālismamm

Draugiem Facebook Twitter Google+