Sports
Citi sporta veidi

Rakstura uzvara ne pārāk labā dienā – Ostapenko iet tālāk Vimbldonā 16

AP/Scaanpix

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko prestižā Vimbldonas čempionāta sieviešu vienspēļu turnīra otrās kārtas mačā trešdien grūtā spēlē ar 4-6, 7-6 (7:4), 6-3 uzvarēja kanādieti Fransuāzu Abandu.

Par trešās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 130 WTA ranga punktus. Nākamajā kārtā viņa sacentīsies ar itālieti Kamilu Džordži, kura ir planētas 86.rakete. Abas tenisistes spēkosies piektdien.

Lai arī spraigā šī mača otrajā geimā Abanda ieguva vienu breikbumbu, viņa to neizmantoja, turklāt tieši Ostapenko bija pirmā, kura tika pie breika, to paveicot trešajā geimā. Tomēr jau uzreiz pēc tam kanādiete diezgan pārliecinoši atbildēja ar to pašu, atjaunojot līdzsvaru šajā duelī. Laukumā starp abām tenisistēm bija vērojama līdzvērtīga cīņa, tomēr tā bija diezgan saraustīta un neizcēlās ar garām izspēlēm. Piektajā geimā Ostapenko ieguva breikbumbu, kuru neizmantoja, kamēr sekojošajā geimā Abanda, neveiksmīgi servējot Latvijas tenisistei, ne tikai izvirzījās vadībā ar 40:0, bet arī uzreiz izmantoja pirmo no trim breikbumbām, otro reizi pēc kārtas laužot sāncenses servi.

Iniciatīva bija pārgājusi Abandas pusē, turklāt viņa pēcāk sarežģītā septītajā geimā nosargāja savu servi. Turpinājumā Ostapenko beidzot savas serves geimā nospēlēja pārliecinoši un pēc tam, atguvusi spēles garšu, lauza kanādietes servi. Lai arī šķita, ka uz viļņa esošā Latvijas sportiste varētu šajā setā panākt izlīdzinājumu, kļūdas servē to neļāva paveikt, tāpēc Abanda vēlreiz nobreikoja sāncensi un guva uzvaru pirmajā setā ar 6-4.

Otrais sets Ostapenko iesākās veiksmīgi, jo trešajā geimā viņa lauza Abandas servi un pēcāk izvirzījās vadībā ar 3-1. Tomēr Latvijas tenisiste bija tālu no sava optimālā snieguma, turklāt to sekmēja arī kanādiete, kura prasmīgi izmantoja pretinieces kļūdas. Seta turpinājumā Abanda uzvarēja trīs geimos pēc kārtas, tostarp vienreiz Ostapenko arī nobreikojot, tādējādi panākot līdzsvaru šajā cīņā.

Devīto geimu otrajā setā Ostapenko gan aizvadīja ļoti pārliecinoši, neļaujot pretiniecei uzvarēt nevienā izspēlē, tādējādi atgūstot viena breika pārsvaru. Līdz ar to Latvijas tenisiste varēja servēt par uzvaru setā, tomēr viņai joprojām bija problēmas ar pirmo servi, kuru trāpīt viņai izdevās vien retu reizi. Tas Abandai ļāva iegūt divas breikbumbas, no kurām viena tika arī izmantota un panākts neizšķirts 5-5. Nākamajā geimā Ostapenko izvirzījās vadībā ar 40:15, iegūdama divas breikbumbas, tomēr Kanādas tenisiste ar lielisku servēšanu atspēlējās, bet turpinājumā Latvijas sportistei beidzot bija atzīstama serve, kas otro setu ļāva novest taibreikā.

Taibreiks Ostapenko sākās neveiksmīgi, viņai nonākot iedzinējos ar 0:2, tomēr viņa atspēlējās un panāca 3:3. Lai arī pēc tam Abanda ieguva minibreiku, pēcāk jau Latvijas tenisiste divreiz lauza pretinieces servi un pēc tam guva vēl divus punktus pēc kārtas, taibreikā triumfējot ar 7:4.

Saistītie raksti

Duelis līdz ar to turpinājās izšķirošajā – trešajā – setā. Jau tā pirmajā geimā Ostapenko zaudēja punktu pie savas serves, tomēr viņa revanšējās ceturtajā geimā, panākot izlīdzinājumu 2-2. Latvijas tenisiste bija atguvusi spēles garšu un laukumā kustējās ātrāk, kas atspoguļojās arī spēles rezultātā, smagā sestajā geimā tiekot pie trim breikbumbām, taču nevienu no tām viņai izmantot neizdevās. Abas sportistes laukumā aizvadīja ļoti līdzvērtīgu dueli. Tomēr astotajā geimā Ostapenko tika pie trim breikbumbām un ļoti svarīgā brīdī lauza Abandas servi, tādējādi izvirzoties vadībā ar 5-3.
Tādējādi Latvijas tenisiste varēja servēt par uzvaru šajā mačā, ko viņa veiksmīgi arī izdarīja un guva grūtu panākumu.

Tikmēr Ostapenko nākamā pretiniece Džordži savā otrās kārtas mačā ar 6-4, 6-7 (10:12), 6-1 uzvarēja ar 17.numuru izlikto amerikānieti Medisonu Kīzu. Zīmīgi, ka itāliete šo maču varēja noslēgt jau otrajā setā, tomēr taibreikā pamanījās neizmantot četras mačbumbas.
Ostapenko ir WTA ranga 13.vietā, bet Abanda atrodama vien 142.pozīcijā.

LA.lv