×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. decembris, 2016
Drukāt

Rallijam sava “kvota”: izdodas “sarunāt” 200 000 eiro ziedojumu (5)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Jānis Naglis

Jāņa Nagļa (attēlā) vadītajai Latvijas Automobiļu federācijai izdevies “sarunāt” 200 000 eiro ziedojumu. Lai citi sportisti neceltu traci, politiķi šo “iztrūkumu” apsola kompensēt no budžeta.

Ministru kabinets (MK) otrdien bez kādām debatēm apstiprināja Zemkopības ministrijas informatīvo ziņojumu par “Latvijas valsts mežu” (“LVM”) šogad plānotajiem ziedojumiem.

Jau rakstīju, ka “LVM” ar ziedošanu sportam, kultūrai un sociālajām lietām nodarbojas jau vairāk nekā desmit gadu un uzņēmums izstrādājis īpašu labdarības stratēģiju. Sportam parasti tiek atvēlēti ap diviem miljoniem eiro (pērn šī summa bija par 200 000 eiro lielāka olimpisko spēļu dēļ), ko Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) sadala sporta organizācijām.

Šogad “LVM” neļauj sporta funkcionāriem brīvi rīkoties ar visiem diviem miljoniem, jo 200 000 eiro no sportam paredzētās summas tiek “iezīmēti” Jāņa Nagļa vadītajai Latvijas Automobiļu federācijai (LAF). Zemkopības ministrijā noskaidroju, ka šāds lēmums pieņemts, jo LAF esot sūdzējusies, ka tai pēc līdzšinējās kārtības tiekot pārāk maza “pīrāga” daļa, kas esot nesamērīga salīdzinājumā ar autosportistu ievērojamajiem sasniegumiem. Diemžēl J. Naglis neatsaucās “LA” aicinājumam uz sarunu, bet, pēc neoficiālas informācijas, 200 000 eiro nepieciešamību federācija esot pamatojusi ar Latvijas sportistu dalību pasaules rallijkrosa čempionātā.

Iepriekš sporta organizācijas par to piktojās, ka “uz citu sporta organizāciju kopējo interešu un vajadzību rēķina” tiek īpaši atbalstīta LAF un ka tiekot “pārkāpta iepriekš noteiktā un pozitīvi vērtējamā kārtība”. Vakar Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis par “LVM” izvēli “iezīmēt” daļu ziedojuma jau izteicās diplomātiski: “Negribu apšaubīt ziedotāja vēlmi, tā ir viņu brīva izvēle. Varu būt tikai pateicīgs par uzņēmuma izvēli atbalstīt sporta nozari.” Viņš arī uzsvēra, ka Automobiļu federācija, kas pārstāvēta LSFP, līdz šim nav sūdzējusies par to, ka tai tiktu atvēlēta pārāk maza ziedojuma daļa: “Protams, ka pārāk daudz līdzekļu nav nevienam, bet mēs tos sadalām pēc konkrētiem kritērijiem, piemēram, sasniegumi starptautiskos čempionātos, sporta veida masveidīgums. Bešā nav palikusi neviena federācija.”

Izskatās, ka sporta organizācijas nomierinātas ar politiķu solījumu – vakar Nacionālā sporta padome kopā ar Izglītības ministriju un Finanšu ministriju vienojušās, ka valsts nedēļas laikā radīs iespēju, kā kompensēt sporta nozarei autosportam iezīmētos 200 000 eiro no citiem avotiem (piemēram, budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem).

Pēc veselības ministres Andas Čakšas lūguma papildus 20 000 eiro ziedoti arī Rīgas Austrumu slimnīcas atbalsta fondam ārkārtas palīdzības sniegšanai Baibas Barones ārstēšanā.

 

AS “LVM” ziedojums šogad: 4 020 000 eiro

* sportam € 2 000 000 (t. sk. Automobiļu sporta federācijai € 200 000)

* kultūrai un mākslai € 600 000;

* izglītībai un zinātnei € 800 000;

* sociālai palīdzībai € 620 000 (t.sk. Rīgas Austrumu slimnīcas atbalsta fondam € 20 000)

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. varbūt vispār vajag nogriezt jebkuru finansējumu autosportam? daži, kuri nedabūja laikam būtu laimīgāki, ka nav nevienam – latvieši kā nekā 😀

  2. Dažu vīriņu izklaidei un nevis izglītībai, aizsardzībai vai skolēnu sportam – dīvaina doma…

  3. Kas tik nav iznaacis no bijushajiem iereednjiem, juuras vilks, rallists… digitaalaas tv vecis… Speciaalisti

Draugiem Facebook Twitter Google+