×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Rallijs cieš no atkušņa

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas autorallija čempionāta (ERC) otrais posms Liepāja-Ventspils. 2013. gads

Strauji uznākušais siltums un lietus atkausējis FIA Eiropas rallija čempionāta pirmā posma “Rally Liepāja” ātrumposmu segumu. Tādēļ organizatori bija spiesti pieņemt lēmumu par šajā nedēļas nogalē plānoto sacensību atcelšanu. Pašlaik tiek strādāts pie rallija norises pārcelšanas uz vēlāku laiku.

Ja tuvāko pāris nedēļu laikā Latvijā neatgriezīsies ziema, iespējams, šis rallijs varētu notikt vasaras otrajā pusē, piemēram, augustā.

“Rallijs ir vairāku kompleksu pasākumu kopums, kas savstarpēji saista daudzus sacensību aspektus. Taču visam pāri ir gan braucēju, gan sacensību skatītāju drošība. Šādos apstākļos, kad ceļi ir slapji un mīksti, jau pirmās pāris sporta mašīnas tos sabojās tik ļoti, ka avārijas gadījumā negadījuma vietai būtu apgrūtināta mediķu un glābēju piekļuve.

Vairākkārt ir izskanējis maldīgs viedoklis, ka ralliju būtu iespējams sarīkot, ja riepas ar radzēm nomainītu uz grunts seguma riepām. Vēlos norādīt, ka šādas izmaiņas sacensību norisē nav iespējamas ne tikai FIA noteikumu dēļ, bet arī radītu vēl lielāku apdraudējumu dalībniekiem. Pa tik izmirkuša seguma ceļiem startējot ar grunts seguma riepām, saķere būtu vēl mazāka un iespēja pieredzēt nekontrolētu planēšanu būtu vēl augstāka.

Turklāt mēs nedrīkstam aizmirst, ka rallija norise paredzēta pa koplietošanas ceļiem, kurus ikdienā izmanto Liepājas un Kuldīgas apkārtnes iedzīvotāji. Saskaņojot šo ceļu posmu izmantošanu rallija vajadzībām, neviens no to īpašniekiem mums nav devis tiesības tos būtiski sabojāt vai ilgstoši ierobežot iedzīvotāju piekļuvi savām mājvietām un īpašumiem!” teic “Rally Liepāja” sacensību vadītājs, Latvijas Automobiļu federācijas rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš.

“Visiem rallija dalībniekiem, apmeklētājiem, atbal­stītājiem un draugiem vēlos pavēstīt, ka šis lēmums mums bija jāpieņem ļoti īsā laikā, jo vēl pagājušajā nedēļā Latvijā valdīja pasakaina ziema. Savu darbu jau bijām paveikuši un bijām pilnībā gatavi Latvijā uzņemt Eiropas čempionāta dalībniekus un līdzjutējus, taču laika apstākļu ietekmēšana ir ārpus mūsu spējām.

Lai arī cik nepatīkams lēmums šodien tika pieņemts, mēs jau šobrīd intensīvi strādājam ar FIA (Starptautiskā automobiļu federācija) un čempionāta rīkotājiem “Eurosport Events” par posma norises pārcelšanu uz vēlāku laiku. Es ļoti ceru, ka visas iesaistītās puses spēs atrast kopīgu risinājumu, lai jau drīz mēs varētu izziņot “Rally Liepāja” norises datumu!

Visiem “Rally Liepāja” ieejas karšu īpašniekiem vēlos lūgt ar sapratni izturēties pret esošo situāciju. Arī mums šis ir ļoti negaidīts, nevēlams un nebijis gadījums, un šobrīd mēs strādājam pie risinājuma, lai ikviens rallija draugs nezaudētu iespēju redzēt lieliskas sacensības tepat Latvijā. Lūgums visiem “Rally Liepāja” ieejas karšu īpašniekiem sekot informācijai rallija mājaslapā lvrally.com.,” tā “Rally Liepāja” rīkotājs, “RA Events” direktors Raimonds Strokšs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+