×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

Rallijs “Liepāja” pārcelts uz vēlāku laiku nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ (1)

LETALETA

Ziemas sacīkstēm neatbilstošu laikapstākļu dēļ nākamajā nedēļā plānotais Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) sezonas pirmais posms rallijs “Liepāja” pārcelts uz vēlāku laiku, aģentūru LETA informēja sacensību preses pārstāvis Jānis Unbedahts.
Tiesa, jaunu laiku pagaidām organizatori vēl nenosauc, bet cer, ka būs iespējams šoziem sarīkot sacensības.
Ziemai neraksturīgie laikapstākļi – lietus un siltās gaisa masas, kas šīs nedēļas laikā strauji pārņēma Latvijas teritoriju,- padarījuši rallija “Liepāja” ātrumposmu segumu par neatbilstošu, lai sarīkotu drošu un augstas kvalitātes ralliju, stāsta organizatori. Šī iemesla dēļ ir pieņemts lēmums par sacensību norises pārcelšanu uz vēlāku laiku.
“Rallijs ir vairāku kompleksu pasākumu kopums, kas savstarpēji saista daudzus sacensību aspektus. Taču visam pāri ir gan braucēju, gan sacensību skatītāju drošība. Šādos apstākļos, kad ceļi ir slapji un mīksti, jau pirmās pāris sporta mašīnas tos sabojās tik ļoti, ka avārijas gadījumā negadījuma vietai būtu apgrūtināta mediķu un glābēju piekļuve,” izteicies rallija “Liepāja” sacensību vadītājs un Latvijas Automobiļu federācijas Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš.
“Vairākkārt izskanējis maldīgs viedoklis, ka ralliju būtu iespējams sarīkot, ja riepas ar radzēm nomainītu uz grunts seguma riepām. Šādas izmaiņas sacensību norisē nav iespējamas ne tikai Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) noteikumu dēļ, bet arī radītu vēl lielāku apdraudējumu dalībniekiem. Pa tik izmirkuša seguma ceļiem startējot ar grunts seguma riepām, saķere būtu vēl mazāka un iespēja pieredzēt nekontrolētu planēšanu būtu vēl augstāka,” stāstīja Krastiņš. “Turklāt nedrīkstam aizmirst, ka rallija norise paredzēta pa koplietošanas ceļiem, kurus ikdienā izmanto Liepājas un Kuldīgas apkārtnes iedzīvotāji. Saskaņojot šo ceļu posmu izmantošanu rallija vajadzībām, neviens no to īpašniekiem mums nav devis tiesības tos būtiski sabojāt vai ilgstoši ierobežot iedzīvotāju piekļuvi savām mājvietām un īpašumiem.”
“Lai arī cik nepatīkams lēmums šodien tika pieņemts, mēs jau šobrīd intensīvi strādājam ar FIA un čempionāta rīkotājiem “Eurosport Events” par posma norises pārcelšanu uz vēlāku laiku. Ļoti ceru, ka visas iesaistītās puses spēs atrast kopīgu risinājumu, lai jau drīz mēs varētu izziņot rallija “Liepāja” norises datumu,” teicis sacensību rīkotājs un “RA Events” direktors Raimonds Strokšs. “Visiem rallija ieejas karšu īpašniekiem vēlos lūgt ar sapratni izturēties pret esošo situāciju. Arī mums šis ir ļoti negaidīts, nevēlams un nebijis gadījums, un šobrīd strādājam pie risinājuma, lai ikviens rallija draugs nezaudētu iespēju redzēt lieliskas sacensības tepat Latvijā.”
Strokšs aicināja biļešu īpašniekus sekot līdzi jaunumiem sacensību mājaslapā.
Rallijs “Liepāja” bija plānots no 5. līdz 7.februārim un ERČ kalendārā bija iekļauts ceturto gadu pēc kārtas. Tas ir vienīgais posms, kurā paredzēts izmantot riepas ar radzēm.
Pirms tam ceturtdien tika atcelts minirallijs “Madona”, kas šajā sestdienā bija plānots Madonas novadā. Tāpat ceturtdien Lietuvā atcelts arī šajā nedēļas nogalē plānotais vietējā autorallija čempionāta pirmais posms “Halls Winter Rally”.
Visticamāk, par gadu tiks pārcelta Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kurai plānots risināties 5. un 6.februārī.
Kā ziņots, rallijam “Liepāja” pieteikušies 17 Eiropas valstu, kā arī Dienvidamerikas kontinenta valsts Paragvajas autosportisti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. dabas un klusuma cienītājs Atbildēt

    Atcelt šādas idiotiskas izklaides vispār.

Draugiem Facebook Twitter Google+