Latvijā
Novados

Ramatas pagastā aizdedzies vēl viens purvs, palīgā devies arī viens helikopters3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Artūrs Andrejs Blomkalns, Valsts policija

Otrdien, 31.jūlijā vēlu vakarā aizdedzies vēl viens purvs Ramatas pagastā, kur patlaban deg tikai purvs, kamēr mežs nav skarts, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Saskaņā ar VMD sniegto informāciju, dienests steidzami uzsāka dzēšanas darbus, lai ierobežotu ugunsgrēku.

“Diemžēl tas sarežģītās piekļuves un situācijas dēļ neizdevās pirmajās stundās un uguns strauji izplatās uz priekšu, jo izkaltušie vaivariņi ir labs degmateriāls. Piekļuvi ugunsgrēka vietai un arī dzēšanas darbus apgrūtina akači, kas ir purva teritorijā. Vistuvākais ceļš no kura var sasniegt ugunsgrēka vietu ir divu kilometru attālumā,” informēja VMD.

VMD norādīja, ka ugunsgrēka purvā Ramatas pagastā dzēšanā palīgā ir devušies arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji, kas līdztekus VMD 15 darbiniekiem dara visu iespējamo, lai ierobežotu uguns izplatību.

Tā kā ugunsgrēks joprojām nav ierobežots, no Valdgales pagasta ugunsgrēka vietas, palīgā devies arī viens helikopters.

VUGD aģentūru LETA informēja, ka patlaban ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistīti 25 VUGD ugunsdzēsēji, kā arī tiek apzināti Igaunijas glābšanas dienesta resursi, lai nepieciešamības gadījumā varētu tos piesaistīt.

Dienests arī informē, ka šobrīd notikuma vietā degšana notiek ar atklātu liesmu un pastāv liels sadūmojums.

Kā ziņots, 17.jūlija pievakarē izcēlās ugunsgrēks kūdras purvā Valdgales pagastā. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā. Ugunsgrēka dzēšanā Latvija lūdza Baltkrievijas palīdzību, kas 25.jūlijā nosūtīja helikopteru.

Saistītie raksti

VUGD pārstāvji iepriekš pauda, ka, neraugoties uz helikopteru izmantošanu, visticamāk, kūdras degšanu un gruzdēšanu Valdgales pagastā pilnībā varēs likvidēt tikai rudens lietavās.

 

LA.lv