×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Rāmavā cer uz zemnieku makiem 


Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

No šodienas, 4.oktobra, līdz svētdienai Valdlaučos trīs izstādēs uzņēmēji iepazīstinās ar jaunumiem. 


 

Vakar Rāmavas izstāžu kompleksa laukumā apmeklētāju uzņemšanai trīs vienlaikus notiekošajās izstādēs rūpīgi gatavojās uzkrītoši daudz Lietuvas lauksaimniecības tehnikas pārdevēju, tostarp “Dojus Latvija”, “Ivabalte Agro”, “Dotnuvas projektai”, “Lytagra” uzņēmumu pārstāvji. Vairāki no nosauktajiem uzņēmumiem agrāk Rāmavas izstādē nepiedalījās.

“Patlaban ir ļoti jūtams, ka graudu audzētajiem saistībā ar augstajām labības cenām ir brīvi naudas līdzekļi. Piemēram, zemnieki lietotu traktoru un rezerves daļu pirkumos izmanto skaidru naudu. Daudzi domā par apvidus automašīnu pirkumu. Rūpes zemniekiem ir vien par minerālmēslu un ķīmisko augu aizsardzības līdzekļu sadārdzinājumu. Lietuvieši ir vispieprasītāko traktoru pārdevēji, un viņi cenšas šo situāciju izmantot,” teic SIA “Heta” menedžeris Edgars Skulte.

“John Deere” traktoru izplatītāja SIA “Dojus Latvija” nodaļas vadītājs Armands Beroza pastāstīja, ka izstādes apmeklētāji pirmie Baltijas valstīs redzēs un varēs pasūtīt jauno “John Deere 6M” modeli, kas agrāk rādīts vien Vācijā un Zviedrijā. Jaunums ir arī finanšu uzņēmuma “John Deere Financial” darbības sākšana Latvijā, šis uzņēmums aizdošot zemniekiem naudu traktoru pirkumam.

 

Izstādi noteikti vajadzētu apmeklēt cilvēkiem, kas jau nodarbojas vai nākotnē būs saistīti ar aitkopību. Aitu audzētājiem izstādē pirmo reizi būs savs stends.

 

Savukārt šķirnes trušu audzētāji Rāmavas izstādē piedalās jau daudzus gadus. Viņi kā aizvien neliegs padomus, varēs arī vienoties par garaušu pirkumu.

Būs arī augļu koku un ogulāju pārdevēji. Dobeles puses zemnieku saimniecība “Liepas” ar stādiem – daudzām ābeļu, bumbieru, ogulāju un citām augļu koku šķirnēm – izstādē piedalās jau 15 gadus. “Mēs esam ģimenes saimniecība – kopā ar mani darbojas arī četri dēli un dzīvesbiedre,” vakar izstāžu laukumā uzsvēra “Liepu” saimnieks Dainis Apse. Savukārt “Liepu” saimniece Zaiga Apse aicināja mani “Latvijas Avīzes” lasītājiem vairāk stāstīt par konteinerstādiem, kas ir piemēroti stādīšanai no zemes atkušanas līdz sasalšanai. “Liepu” saimniece uzsvēra – stādu cenas jau 2 – 3 gadus turas stabilas un arī šajā izstādē kāpuma nebūšot. Lielo pirkumu veicēji saņemšot atlaides.

Izstādē piedalās arī bioloģisko produktu audzētāji, amatnieki un mājražotāji, būs arī dzīvnieku patversme “Ulubele”, jau vakar ar jaunajiem apstākļiem aplokā aprada gaļas liellopi. Visas trīs vienlaikus apskatāmās izstādes “Lauksaimniecības tehnika 2012”, “Lauku sēta 2012” un “Šķirnes trusis 2012” rīko SIA “A.M.L.” sadarbībā ar Zemkopības ministriju un SIA “Hipolīzings”.

ramava_TS_1

 

 

Latvijā visvairāk pārdotā traktora “John Deere” izplatītāja “Dojus Latvija” pārstāvis Padrags Bradijs (attēlā) sola Latvijas pircējiem gan jaunus šā traktora modeļus, gan arī izdevīgus nosacījumus aizdevuma saņemšanā. “John Deere” traktorus gan patlaban var pasūtīt uz nākamā gada aprīli un martu – tas nozīmē, ka pircēji spēkratus varēs izmantot pavasara sējas darbos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+