PITTSBURGH, PA – MAY 13: Chris Kreider #20 of the New York Rangers and Brad Richards #19 of the New York Rangers celebrate Richards’ second period goal against the Pittsburgh Penguins in Game Seven of the Second Round of the 2014 NHL Stanley Cup Playoffs on May 13, 2014 at CONSOL Energy Center in Pittsburgh, Pennsylvania. New York defeated Pittsburgh 2-1 to advance to the next round.   Jamie Sabau/Getty Images/AFP
== FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==
PITTSBURGH, PA – MAY 13: Chris Kreider #20 of the New York Rangers and Brad Richards #19 of the New York Rangers celebrate Richards’ second period goal against the Pittsburgh Penguins in Game Seven of the Second Round of the 2014 NHL Stanley Cup Playoffs on May 13, 2014 at CONSOL Energy Center in Pittsburgh, Pennsylvania. New York defeated Pittsburgh 2-1 to advance to the next round. Jamie Sabau/Getty Images/AFP == FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==
AFP/LETA

“Rangers” un “Blackhawks” iekļūst Stenlija kausa konferenču finālos 0

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu un Rietumu konferenču finālos otrdien iekļuvuši attiecīgi Ņujorkas “Rangers” un Čikāgas “Blackhawks” klubi.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23

Austrumu konferences pusfināla septītajā un izšķirošajā cīņā “Rangers” komanda izbraukumā ar 2:1 (1:0, 1:1, 0:1) pārspēja Pitsburgas “Penguins”, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar rezultātu 4-3.

Mača rezultātu spēles sestajā minūtē atklāja viesu komandas spēlētājs Braiens Boils, bet pieredzējušais somu uzbrucējs Jusi Jokinens otrās trešdaļas sākumā “Penguins” vienībai panāca neizšķirtu. Tomēr brīdi vēlāk vadību Ņujorkas klubam atjaunoja Breds Ričardss, tādejādi palīdzot “Rangers” klubam iekļūt konferences finālā.

Zīmīgi, ka Ņujorkas vienība Austrumu konferences pusfināla spēja uzvarēt trīs cīņas pēc kārtas, jo pirms nedaudz vairāk kā nedēļās sērijā ar 3-1 vadībā atradās “Penguins”.

“Rangers” kluba vārtsargs zviedrs Henriks Lundkvists mačā atvairīja 36 no 37 pretinieku metieniem, izpelnīdamies spēles pirmās zvaigznes godu.

Konferences finālā “Rangers” hokejisti spēkosies ar Monreālas “Canadiens” un Bostonas “Bruins” dueļa uzvarētāju, šobrīd sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts ir neizšķirts 3-3.

Tikmēr Rietumu konferences fināla sestajā cīņā “Blackhawks” izbraukumā ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) mača pagarinājumā pārspēja Minesotas “Wild”, sērijā līdz četriem panākumiem triumfējot ar rezultātu 4-2.

“Blackhawks” spēlētājs Kriss Verstīgs mača rezultātu atklāja jau cīņas otrajā minūtē, taču otrajā trešdaļā soms Ēriks Haula mājiniekiem panāca neizšķirtu. Trešajā trešdaļā neviena no komandām vārtus gūt nespēja, bet pagarinājuma desmitajā minūtē “Blackhawks” līderis Patriks Keins izrāva klubam uzvaru spēlē un sērijā kopumā.

Pats Keins pēcāk tika atzīts par mača labāko spēlētāju.

Rietumu konferences finālā Čikāgas hokejisti cīnīsies ar Anaheimas “Ducks” un Losandželosas “Kings” pāra uzvarētāju, sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 3-2 ir “Ducks” spēlētāji.