×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Vērtēs arī uzņēmuma atbildību traģiskajā negadījumā Rankas novadā (papildināta)

policijas_iecirknis_izolators

Kravas automašīna, kas bija iesaistīta trešdienas traģiskajā satiksmes negadījumā Rankas novadā, bija noņemta no uzskaites.

Policija nolēmusi vērtēt arī uzņēmuma atbildību.

Rankas pagastā traģiskajā negadījumā iesaistītā SIA “ADZT” ir neliels, vienai personai piederošs uzņēmums, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmums dibināts 2012.gadā. Tā īpašnieks un valdes priekšsēdētājs ir Andris Dzenis, kuram nepieder citi uzņēmumi un viņš neieņem vadošus amatus citos uzņēmumos. Firma reģistrēta Smiltenē, tās pamatkapitāls ir 142 eiro.

SIA “ADZT” pērn strādājis ar 32 000 eiro apgrozījumu un 3700 eiro lielu peļņu. Kā liecina uzņēmuma gada pārskats, pērn gūtā peļņa novirzīta obligātajā rezervē pamatkapitāla palielināšanai un ieguldīta sabiedrības nākotnes attīstībā. 2014.gadā faktiski visi uzņēmuma ieņēmumi gūti no kravu pārvadājumiem, vien 400 eiro gūti no metāllūžņu pārdošanas. SIA “ADZT” pērn nodarbināti divi cilvēki.

Kriminālprocess tiek izmeklēts par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tas izraisījis cilvēka nāvi. 1967. gadā dzimušajam kravas automašīnas “MAZ” vadītājam, kurš tiek turēts aizdomās par negadījuma izraisīšanu, iepriekš vairākkārt bijušas uz laiku atņemtas tiesības par braukšanu reibumā un aizliegums ir spēkā līdz 2017. gadam.

Kriminālprocesā tiks vērtēta arī kravu pārvadājumu uzņēmuma, kurā šoferis strādājis, iespējamā atbildība, ņemot vērā, ka uzņēmumā strādājusi un negadījumā ir iesaistīta persona, kurai bijis spēkā autovadīšanas tiesību aizliegums. Šoferim draud brīvības atņemšana līdz pat desmit gadiem. Šobrīd šoferis ir aizturēts uz likumā noteiktajām 48 stundām. Kā rakstīts, uz ceļa Gulbene–Smiltene trešdien notika divu automašīnu sadursme, kurā dzīvību zaudēja trīs cilvēki, tostarp divi bērni. Kravas automašīna MAZ izbrauca no mazāk svarīga ceļa un nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Audi 100”, kā rezultātā notika sadursme.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+