×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

Vai rapšu eļļa piemērota bērniem? (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Ģimene uzturā lieto daudz rapšu eļļas. Vai tā ir piemērota bērnam, lai viņš saņemtu omega 3 taukskābes?” 
Gunta Vaivare

Cilvēka organisms nespēj sintezēt omega 3
 taukskābes, tādēļ tās jāuzņem ar uzturu, un rapšu eļļā šīs taukskābes ir optimālā proporcijā ar omega 6 taukskābēm.

Pediatre Vizma Meikšāne apstiprina, ka daudzi pētījumi ir pierādījuši omega 3 taukskābju nozīmi sievietēm jau grūtniecības un zīdīšanas laikā, jo caur placentu tās nonāk auglī un ir arī mātes pienā.

Sākot mazuļa piebarošanu, V. Meikšāne mudina gādāt, lai bērniņš turpina saņemt šos vērtīgos, nepiesātinātos taukus, jo organisms dzīves pirmajos mēnešos attīstās visstraujāk, savukārt pietiekams omega 3 daudzums palīdz veidoties nervu sistēmai un labvēlīgi ietekmē smadzeņu attīstību. – Vienkāršākais veids ir rapšu eļļas pievienošana ikdienas ēdienam. 
Dienas norma bērnam ir viena tējkarote, – 
iesaka pediatre.

Kādā amerikāņu zinātnieku pētījumā konstatēts, ka omega 3 taukskābes hiperaktīviem bērniem ar uzmanības traucējumiem palīdz uzlabot uzvedību, lasīšanas un pareizrakstības prasmes.

Ārste atgādina omega 3 nozīmi zobu, ādas un matu veselībā, kā arī imunitātes stiprināšanā, holesterīna un brīvo radikāļu izvadīšanā, samazinot daudzu slimību risku.

Dietoloģe Lolita Neimane rapšu eļļu iesaka pie-vienot ne tikai cepot vai vārot, bet arī brokastu putrai, salātiem un tikko spiestai sulai: – Eļļa palīdz uzturā esošajām vērtīgajām vielām labāk uzsūkties.

Vienlaikus viņa piebilst, ka vēlams, lai trešdaļa no uzturā lietotajām taukvielām 
ir piesātinātās taukskābes no dzīvnieku 
valsts produktiem, pārējās divas trešdaļas – nepiesātinātie tauki no augu eļļām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vēl jau tāds sīkums,ka rapsis ir ģenētiksi modificēts! Tāpēc pat it kā bioloģiski audzēts rapsis nav ne par mata tiesu veselīgāks vai mazāk kaitīgs kā standarta!

  2. vai cik laba ir rapšu eļļa maziem bērniem, ar ķīmiju piepičkāta!!! Super laba, it seviški tā, kura ražota no rapša sēklām, kuras nogatavina ar Raundapu!!! vai cik laba!!! Tā pediatre, lai vispirms paskatās, kā audzē to rapsi, ko zemnieki bāž tai rapsī, šausmas!!! pediatre ar šādu rapša eļļas popularizēšanu grib noindēt bērnus, vismaz tā izskatās!!!!

  3. Un kā ar pesticīdu atliekām rapsī? Vasaras rapsim uz 2 gadiem neonikotinoīdus liegts izmantot, taču ziemas rapsim, kas Latvijā dominē, nekas nemainās. Nervu inde ir un paliek nervu inde, viss viens kukaiņi vai cilvēkbērni… Jāizvēlas bioloģiski audzēti un sertificēti produkti, iespēja uzrauties uz pesticīdu atliekvielām daudzreiz mazāka!

Draugiem Facebook Twitter Google+