×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Rasmusens: Latvija ir simbols drosmei un apņēmīgai cīņai par brīvību

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija ir simbols drosmei un apņēmīgai cīņai par brīvību, un NATO vienmēr to aizstāvēs, piektdien, barikāžu atceres nedēļā apmeklējot Latviju, žurnālistiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu sacīja NATO ģenerālsekretārs Anderss Fo Rasmusens.

“NATO pamatvērtības ir brīvība un demokrātija, un mūsu augstākais uzdevums ir tās aizstāvēt, tostarp Latvijas brīvību,” teica Rasmusens.

Viņš uzsvēra, ka Latvijas un pārējo Baltijas valstu gaisa telpu ik dienu sargā NATO gaisa spēki. “Esmu apņēmības pilns, lai tas turpinātos arī nākotnē,” norādīja NATO ģenerālsekretārs.

Arī Valsts prezidents apliecināja, ka gaisa patruļu jautājums pašlaik tiek intensīvi risināts un lēmums par to pagarināšanu varētu būt zināms līdz NATO samitam Čikāgā šā gada laikā. “Guvu pārliecību, ka [lēmums] būs pozitīvs,” pastāstīja Bērziņš.

Rasmusens atkārtoti pateicās Latvijai par tās karavīru dalību NATO misijā Afganistānā un iespēju izmantot Latvijas ostas un dzelzceļu nemilitāro kravu transportēšanai uz Afganistānu.

Runājot par Latvijas lomu tā saucamajā gudrajā aizsardzībā, Rasmusens norādīja, ka tā ir būtiska – kamēr sabiedrotie ar saviem resursiem nodrošina Latvijas gaisa telpas aizsardzību, Latvija iegulda savos karavīros, kas tiek sūtīti uz dažādām NATO misijām. Tāpat augstu tiek vērtēts Latvijas ieguldījums starptautiskos projektos, kas tiek īstenoti ar mērķi stiprināt NATO militāro kapacitāti.

NATO ģenerālsekretārs arī uzsvēra, ka viņam ir īpašs gods viesoties Latvijā laikā, kad tiek pieminēti barikāžu notikumi. “Latvijas iedzīvotāji zina, ka brīvība nenāk par brīvu. Jūs esat drosmīgi cīnījušies par savu brīvību ne vienu reizi vien,” teica Rasmusens, vēlreiz uzsverot, ka NATO vienmēr rūpēsies, lai Latvijas brīvība netiktu apdraudēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+