×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Rasmusens: NATO dalībvalstis nevar ilgstoši saglabāt zemus aizsardzības budžetus

LETALETA

NATO dalībvalstis nevar ilgstoši saglabāt zemus aizsardzības budžetus, un tām atkal jāsāk ieguldīt nauda aizsardzībā, līdzko ekonomikas sāks atkopties. To intervijā Latvijas Radio sacīja NATO ģenerālsekretārs Andress Fo Rasmusens.

 

Taujāts, kā organizāciju ietekmē NATO dalībvalstu, arī Latvijas saistību nepildīšana, aizsardzībai neatvēlot prasītos 2% no iekšzemes kopprodukta, Rasmusens norādīja, ka ar dalībvalstu līderiem šajā jautājumā nepārtraukti uztur dialogu, jo kā politiķis saprot situāciju, kas valda pasaules ekonomikā. “Tomēr nepārtraukti atgādinu, ka valstu aizsardzībai ir nepieciešamas lielākas investīcijas,” piebilda Rasmusens.

Savukārt taujāts par odiozā Krievijas politiķa Vladimira Žirinovska paziņojumiem saistībā ar Baltijas valstu okupāciju, NATO ģenerālsekretārs tos nodēvēja par smieklīgiem, kas nebūtu jāņem vērā. Tomēr Krievijas amatpersonām oficiāli no tiem būtu jānorobežojas, uzskata NATO ģenerālsekretārs.

Viņš norādīja arī, ka Žirinovska paziņojumiem nebūs nekāda ietekme uz Baltijas valstīs plānotajām mācībām “Steadfast Jazz 2013”. Tās no 2.novembra līdz 9.novembrim norisināsies Latvijā un Polijā, un šajās mācībās piedalīsies apmēram 6000 dalībnieku no alianses dalībvalstīm un partnervalstīm.

Jau vēstīts, ka Žirinovskis nesen paziņoja, ka, atbildot uz Rietumvalstu iespējamo triecienu Sīrijai, tiks okupētas un iznīcinātas Baltijas valstis, kas esot uzdrīkstējušās šo soli atbalstīt. Pirms Žirinovska līdzīgu viedokli pauda NVS Valstu institūta Baltijas nodaļas vadītājs politologs Mihails Aleksandrovs, kurš savā interneta blogā izteicās: gadījumā, ja no Rietumvalstu puses bez ANO Drošības padomes akcepta notiktu militāra intervence Sīrijā, Krievijai vajadzētu ievest savu karaspēku Baltijas valstīs.

Pēc šiem izteikumiem NATO ģenerālsekretārs paziņoja, ka Krievijas politiķu izteikumi par Baltijas valstu okupāciju atbildē uz uzbrukumu Sīrijai nav pieņemami un uz tiem nopietni jāreaģē. “Patiesībā būtu ļoti viegli noraidīt šādus paziņojumus kā absurdus, tomēr es uzskatu, ka tiem nepieciešama nopietna atbilde, jo tie ir pilnīgi nepieņemami,” Lietuvas parlamentā sacīja Rasmusens. Pēc viņa arī Latvijas Ārlietu ministrija nosodīja Žirinovska sacīto par Baltijas okupāciju.

Tikmēr Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs izteicās, ka opozīcijā esošā Žirinovska izteikumi par iespējamu Baltijas valstu okupāciju nav vērā ņemami. “Ieciklēties uz šāda veida uzstāšanos no dažu politiķu puses, kuri nekādi nepārstāv Krievijas oficiālo politiku, nevajag,” teica Vešķavovs un norādīja, ka Krievijas oficiālā nostāja ir uzturēt labas kaimiņattiecības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+