×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Rasmusens: NATO ir gatava nepieciešamības gadījumā palīdzēt Turcijai

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas krīzei pakāpeniski izplešoties pāri valsts robežām, NATO ir gatava palīdzē savai dalībvalstij Turcijai, ja tas būs nepieciešams, paziņojis NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens.

“Turcija var paļauties uz NATO solidaritāti, mums ir vairāki plāni, lai aizstāvētu un pasargātu Turciju, mūsu sabiedroto, ja nepieciešams,” Prāgā paziņoja Rasmusens, bet sīkāku informāciju nesniedza. Rasmusens norādīja, ka NATO vēl nav saņēmusi no Turcijas lūgumu izvietot tās teritorijā ASV ražotās raķetes “Patriot”, bet piebilda, ka, saņemot šādu lūgumu, NATO tas būs jāapsver.

Pagājušajā nedēļā Turcija informēja, ka iesaistījusies sarunās ar NATO par raķetēm “Patriot”, bet ar oficiālu lūgumu vēl nav nākusi klajā. Turcijas prezidents Abdulls Gils pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Turcija patur tiesības aizstāvēt sevi pret jebkuriem no Sīrijas nākošiem draudiem, bet ir pilnīgi izslēgts, ka Turcija varētu uzsākt karu.

Pēdējo nedēļu laikā Sīrijā netālu no robežas ar Turciju norisinājušās sīvas drošības spēku un nemiernieku kaujas, pamudinot vēl tūkstošiem sīriešu doties bēgļu gaitās uz Turciju. Kopš 3. oktobra, kad no Sīrijas puses nākušajā apšaudē gāja bojā pieci Turcijas civiliedzīvotāji, Turcijas spēki ir sistemātiski atbildējuši uz ikvienu pārrobežas apšaudi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+