×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Rasmusens: NATO nav jāiesaistās Mali konflitkā

Foto - AFPFoto - AFP

NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens neuzskata, ka aliansei varētu būt kāda loma Mali konfliktā, vienlaikus viņš uzslavēja tās alianses dalībvalstis, kas nolēmušas pašas sniegt palīdzību Francijas vadītajai operācijai.

 

“NATO Mali operācijā nav iesaistīta, un es šādu lomu NATO Mali nesaredzu,” uzturoties vizītē Viļņā, sacīja alianses ģenerālsekretārs. Viņš arī slavēja Franciju, kas rīkojusies “spēji un efektīvi”. Ģenerālsekretārs uzsvēra, ka bijis “īstais laiks, lai apturētu teroristu grupējumu izplešanos Mali”. “Es arī augstu novērtēju to, ka NATO sabiedrotie individuāli nolēmuši atbalstīt Franciju šajā ļoti nopietnajā misijā,” sacīja Rasmusens. “Tomēr ANO Drošības padome nolēmusi, ka ir jābūt afrikāņu vadītiem stabilizācijas spēkiem, un tas ir iemesls, kāpēc es nesaskatu nekādu lomu NATO,” skaidroja ģenerālsekretārs, preses konferencē Viļņā runājot līdzās Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei. Prezidente savukārt sacīja, ka Lietuva ir gatava sniegt humanitāro palīdzību un sniegt atbalstu Eiropas Savienības apmācību misijai Mali.

Francija 11. janvārī sāka ofensīvu Mali, lai nepieļautu, ka islāmisti, kas tobrīd jau pilnībā kontrolēja valsts ziemeļdaļu, turpina virzīties uz dienvidiem galvaspilsētas Bamako virzienā. Starptautiskā sabiedrība arī pauda bažas, ka Mali varētu kļūt par “teroristu valsti”. Patlaban Mali atrodas 3500 franču karavīru. Sagaidāms, ka Mali kopumā tiks izvietoti 8000 Āfrikas valstu karavīri, kas sniegs atbalstu maliešu bruņotajiem spēkiem, šo uzdevumu veikšanā nomainot francūžus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+