×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

Rasmusens: NATO sabiedrotie stāv līdzās viens otram (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens norādījis, ka saprot Polijas un Baltijas valstu paustās bažas par Krievijas agresiju Ukrainā, un mēģinājis nomierināt dalībvalstis, kuras bažījas par Krievijas draudiem, raksta interneta vietne “EUObserver.com”.

“Notikumi Krimas pussalā nopietni ietekmē drošības situāciju un stabilitāti eiroatlantiskajā teritorijā. Spēcīgā kopības garā sabiedrotie šajā smagajā krīzē stāv līdzās viens otram,” preses konferencē Briselē paziņoja Rasmusens. “Ukraina robežojas ar četrām NATO dalībvalstīm, tāpēc situācija Ukrainā ir ļoti svarīga.” Ar šādu sakāmo Ziemeļatlantijas pakta organizācijas ģenerālsekretārs nāca klajā pēc valstu vēstnieku ārkārtas saieta, kuru, atsaucoties uz NATO līguma 4. pantu, sasauca Polija un Lietuva. Alianses līguma 4. pants paredz sabiedroto savstarpējās konsultācijas, ja kāds no tiem uzskata, ka tā teritoriālā vienotība, politiskā neatkarība vai drošība ir apdraudēta. “Šobrīd redzam, ka mums kaimiņos esošajā valstī situācija kļūst nestabilāka, tāpēc šī sanāksme bija laicīga un ļoti svarīga,” sacīja Rasmusens.

Šī ir tikai ceturtā reize NATO vēsturē, kad kāda dalībvalsts, atsaucoties uz līguma 4. pantu, sasaukusi dalībvalstu konsultācijas. Visas iepriekšējās reizes to darījusi Turcija. Pirmo reizi tas notika 2003. gadā Irākas kara laikā, bet otro un trešo reizi – pērn Sīrijas asiņainā konflikta dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. NATO vajag steidzigi sutit stiprakas vienibas uz Baltijas valstim, Poliju, Slovakiju, Ungariju, Baltijas un Melnu juru.

Draugiem Facebook Twitter Google+