×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Rasmusens skeptisks par Putina “miera plānu”, jo uzbrukums Ukrainai turpinās (2)

Rasmusen_JOHNTHYS_AFP_8

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens ceturtdien pauda skepsi par Krievijas prezidenta Vladimira Putina negaidīto Ukrainas konflikta “miera plānu” un uzsvēra, ka Krievija “uzbrukumu” Ukrainai turpina.

“Krievija uzbrūk Ukrainai,” pirms NATO samita sākuma Ņūportā, Velsā, sacīja Rasmusens.

“Ļaujiet man uzsvērt, mēs pozitīvi vērtējam visus centienus rast mierīgu atrisinājumu Ukrainas krīzei,” viņš
sacīja, izsakoties par “tā dēvēto miera plānu”.

“Nozīme ir tam, kas patiesībā notiek uz vietas. Mēs joprojām redzam Krievijas līdzdalību situācijas destabilizācijā Austrumukrainā,” viņš piebilda.

“Mēs turpinām aicināt Krieviju, lai tā atvelk karaspēku no Ukrainas robežām, aptur ieroču un kaujinieku plūsmu uz Ukrainu, izbeidz atbalstīt bruņotos kaujiniekus Ukrainā, iesaistās konstruktīvā politiskā procesā.”

“Tie būtu patiesi pūliņi sekmēt miermīlīgu atrisinājumu,” viņš sacīja.

NATO reakcija, par ko tiks spriests samitā, būs “pilnībā atbilstoša” 1997.gada NATO-Krievijas Pamatpaktam – galvenajam līgumam, kas ierobežo NATO un Krievijas militārās aktivitātes Austrumeiropā.

Attiecībās ar Krieviju ir svarīgi saglabāt atvērtus diplomātiskos kanālus, kaut arī “visiem ir skaidrs, ka Krievija ir pārkāpusi NATO-Krievijas Pamatpakta fundamentālos principus”, norādīja Rasmusens.

Putins trešdien izklāstīja septiņu punktu plānu pamiera panākšanai Austrumukrainā.

Prokremliskajiem kaujiniekiem un Ukrainas armijai jāpārtrauc uzbrukumi rajonos ap Doņecku un Luhansku, bet Ukrainas karavīriem jāatkāpjas uz pozīcijām, no kurām tie nevar apšaudīt pilsētas. Armijai arī jāpārtrauc gaisa uzlidojumi, paredzēts Putina plānā.

Pamiera ievērošana jāuzrauga starptautiskajiem novērotājiem, bez nosacījumiem jāatbrīvo visi ieslodzītie, jāizveido bēgļu un humānās palīdzības koridori un jāsniedz palīdzība Doņeckas un Luhanskas infrastruktūras atjaunošanai.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks trešdien noraidīja Putina “miera plānu”, kas vairāk līdzinās teroristu glābšanas plānam, kura mērķis ir konflikta iesaldēšana.

“Šis kārtējais “plāns” ir mēģinājums aizmālēt acis starptautiskajai sabiedrībai pirms NATO samita un mēģinājums izvairīties no neizbēgamajiem Eiropas Savienības (ES) lēmumiem par jaunā sankciju viļņa ieviešanu,” teikts Jaceņuka paziņojumā.

“Īstais Putina plāns ir Ukrainas iznīcināšana un PSRS atjaunošana,” uzsvēra premjers, piebilstot, ka nekādiem Krievijas prezidenta plāniem ticēt nedrīkst.

“Visas iepriekš ar Krieviju saskaņotās vienošanās – Ženēvā, Normandijā, Berlīnē, Minskā – Krievijas režīms vai nu vienkārši ignorējis, vai nekaunīgi pārkāpis,” atzina Jaceņuks.

Viņš piebilda, ka pašam labākajam plānam par kara izbeigšanu ir viens punkts – Krievijas karaspēka izvešana no Ukrainas.

“Mēs gaidām NATO un ES lēmumus par agresora apturēšanu,” sava paziņojuma noslēgumā uzsvēra Ukrainas premjerministrs.

Krievijas karaspēka regulārās daļas 27.augustā iebruka Ukrainas teritorijā un ieņēma Novoazovskas pilsētu Azovas jūras piekrastē. Piektdien krievu tanki jau bija pie Ukrainas Azovas jūras lielākās pilsētas Mariupoles.

Krievu tanki piedalījušies kaujās pie Luhanskas, vēsta mediji.

Pēdējo divu mēnešu laikā karot uz Ukrainu nosūtīti 15 000 Krievijas karavīru un jau vismaz simts no viņiem karadarbībā zaudējuši dzīvību, pirmdien paziņoja Krievijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Vēl februārī Krievija okupēja Krimu, bet martā to anektēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … MELU VALSTIBAS ‘KENINS’ STAIGA KAILS PASAULES PRIEKSA …

    … AGRESIVAS PUTINOLOGIJAS PASLEPTAS DOKTRINAS IR ATSIFERETAS … ! NESTRADAS VAIRS !

    …NEVIENS VAIRS NETIC TUKSIEM SOLIJUMIEM UN ARKARTAS PROPOGANDAI, TADAI …KA VILTIGAJAM , PIRMS VELSAS KONFERENCES, PAMIERA SACEREJUMAM AR KREMLA NOTEIKUMIEM … BET IT KA NO KREMLA NEATKARIGU !

    … KLASISKAIS BABILONAS-BIZANTIJAS ARPOLITIKAS MODERNAIS TURPINAJUMS !

  2. latvietis parastais Atbildēt

    bet kijevas premjers jau pasutija priekšlikumus tālu tālu, un tā kā tur nemaz krievijas armijas nav tad par ko sūdzamies? par ko putinam uzbrūkat? paši tiekat galā .

Draugiem Facebook Twitter Google+