×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Rasnačs: NĪN vienīgajam mājoklim nevajadzētu atcelt (13)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

Nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) vienīgajam mājoklim pavisam atcelt nevajadzētu, bet to varētu noteikt simboliskā apmērā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK).

Ministrs norādīja, ka nodokļi ir jāmaksā visiem, tādēļ par pilnīgu NĪN atcelšanu nevarētu runāt, bet NĪN slogs vienīgajam mājoklim būtu jārespektē.

Kā norādīja Rasnačs, plānoto kadastrālo vērtību maiņu NĪN aprēķināšanai vajadzētu veikt tā, lai NĪN pieaugums būtu samērīgs.

Kā ziņots, Finanšu ministrija (FM) patlaban analizē priekšlikumu par NĪN atcelšanu vienīgajam īpašumam un risinājumu jautājumā sola šā gada rudenī.

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” nepilna mēneša laikā savākti nepieciešamie paraksti par NĪN atcelšanu vienīgajam īpašumam. Iniciatīvas iesniedzēja Liāna Hiršsone raksta, ka ar šo iniciatīvu ierosina “atcelt NĪN vienīgajam īpašumam – dzīvesvietai, par piemēru ņemot visu ES dalībvalstu pozitīvo pieredzi, proti, NĪN vienīgajam īpašumam nepiemēro vai piemēro 0,1% likmes apmērā no nekustamā īpašuma vērtības”.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kad vecie komunisti vēl dzīvo kārtības nav .

 2. Protams, tas varētu būt (kādam!) tīri simbolisks – ar kādiem 2000++ EUR jau varētu pietikt.
  Tā teikt, dzīvo vesels turpat vien.

 3. Nu redz kur ir musu ta saukta politiska elite kura censas par katru cenu tautu pataisit par nabagiem,naudinas nav kur zagt tad celsim nodoklus bus atkal ko skerdet uz nebedu.

 4. Rasnač ! Izbeidz demagogiju un genocīdu pret tautu!! Argumentē konkrēti kurās valstīs kā ir , tad būs redzama tava nekaunība!!!

 5. Vispirms gan būtu jānodefinē – kas tad īsti ir šis NĪN? Ceļot māju vai pērkot to – tiek samaksāti visi nodokļi, kādus valsts ir paredzējusi. Par ko vēl katru gadu būtu jāmaksā? Vai par nopirktām biksēm arī drīz pienāksies katru gadu vairāk un vairāk maksāt? Kaut kas ar to Latvijas nodokļu sistēmu īsti nav kārtībā – tāpēc jau cilvēki, kas var aizbrauc, kas nevar – strādā ēnu ekonomikā, jo likumdevēji jau lēnām veido absurdu sistēmu.

 6. Rasnaču ir jāpatriec , kopā ar NA.”SVOLOČI”

 7. Latvijai arī nodokļu jomā ir jāseko pārējo ES valstu piemēram.Velosipēds nav jāizgudro.Tas attiecas gan uz nekustamā īpašuma,gan iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodokļiem,gan pievienotās vērtības un kapitāla pieauguma (peļņas) nodokļiem! No tādiem bezjēdzīgiem eksperimentiem,kā,piemēram,regulāra pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pamatlikmes palielināšana un samazināšana par vienu procentu,Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pakāpeniska samazināšana visiem,(neraugoties pat uz iepriekšējās TP valdības neveiksmi) un diferencēta neapliekamā minimuma ieviešana,ir pēdējais laiks atteikties!

 8. varat celt, bet pašiem būs rūgti jānožēlo, tie nav draudi, tā ir patiesība, par visu būs jāatbild tautas un Dieva priekšā

 9. vēl jaievieš kustāmā īpašuma nodoklis drēbēm

 10. ..–MANUPRĀT,TĀ TIKAI VAR PATEIKT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. neredzu jegu saja valsti dzivot laimigi ir tie kas ir aizbraukusi un nemuzam neviens seit neatgriezisies

 12. Jāatceļ vai jāsamazina līdz minimumam. Pietiek ar to, ka jāmaksā visādas mistiskas apsaimniekošanas, pievadsistēmas, zemes nodokļi, kas atrodas zem mājas utt. Par savu vienīgo dzīvokli esmu samaksājusi, to nopērkot. Remonti jātaisa pašiem. Kur apsaimniekošanas nauda paliek, nezinu…

 13. Noteikti vajag un nevien simbolisku! Citādi tādiem kā rasnačs nebūs ko pielikt pie viņu trūcīgās aldziņas.

Draugiem Facebook Twitter Google+