×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Rasnačs noraida LIDA pārmetumus; koalīcija atbalstot IeVP amatpersonu algu palielināšanu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas centrālcietums

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) noraida Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības (LIDA) pārmetumus un uzsver, ka koalīcijas partijas vienojušās atbalstīt Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) amatpersonu atalgojuma palielināšanu no nākamā gada, aģentūru BNS informēja Tieslietu ministrijā.

Ministrija norāda, ka Rasnačs kategoriski ir pret LIDA pārmetumiem, ka viņš neko nedara, lai palielinātu IeVP amatpersonu algas no 2016.gada 1.janvāra, saucot arodbiedrības teikto par maldinājumu.

Koalīcijas partiju sanāksmē ceturtdien tieslietu ministrs esot panācis vienošanos par vajadzīgās naudas piešķiršanu IeVP amatpersonu atalgojuma palielināšanai. Par finansējuma piešķiršanu lems ceturtdienas valdības ārkārtas sēdē, kas no plkst.16 lemj par nākamā gada budžetu.

Rasnačs trešdienas vakarā arī nosūtījis Ministru prezidentei un finanšu ministram vēstuli, norādot, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un IeVP amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm darba samaksai ir vienots regulējums, līdz ar to, piešķirot papildu līdzekļus Iekšlietu ministrijas atlīdzības palielināšanai darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm, jāņem vērā arī IeVP darbinieki.

Tāpat ministrs norādījis, ka nākamā gada budžetā valsts drošība ir noteikta kā prioritāte. “Valsts drošība aptver arī valsts iekšējo drošību un IeVP, kā arī Valsts probācijas dienests ir viens no svarīgākajiem ķēdes posmiem sabiedrības un valsts drošības nodrošināšanai,” informē Tieslietu ministrija.

Ministrija aicinājusi rast papildu finansējumu 4 279 096 eiro apmērā nākamā gada budžetā IeVP amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm atlīdzības palielināšanai.

Jau vēstīts, ka LIDA paziņojumā medijiem uzsvēra – nepalielinot IeVP amatpersonu atalgojumu, var rasties situācija, kurā pasliktināsies cietumu apsardze.

Arodbiedrība norāda, ka Tieslietu ministrija un ministrs Rasnačs neveic pasākumus, lai nodrošinātu savā padotībā IeVP amatpersonu atalgojuma palielināšanu ar 2016.gada 1.janvāri, kā tas ir paredzēts Iekšlietu ministrijas padotībā esošo struktūru amatpersonām – Valsts policijā, Drošības policijā, Valsts robežsardzē, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Tāpat arodbiedrība norāda, ka Rasnačs kopš iecelšanas amatā ne reizi nav spējis atrast laiku, lai tiktos ar LIDA pārstāvjiem un risinātu tās problēmas, kas skar ministrijas un tās padotības iestāžu darbiniekus, tostarp sociālās garantijas, atalgojumu, darba drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc ministrs Rasnačs baidās tikties ar arodbiedrību? Laikam zina, ka ir vainīgs un naksies atbildēt uz daudziem nepatīkamiem jautājumiem.
    Vai Latvijas Avīze var noskaidrot pie Rasnača, kāpēc viņs baidās tikties ar tautu, ar saviem darbiniekiem, ar arodbiedrību? Laikam jau ne Rasnačam, ne NA neinteresē nakamās vēlēšanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+