Latvijā
Politika

Rasnačs drošs: laulību skaits atkal pieaugs 16


Dzintars Rasnačs.
Dzintars Rasnačs.
Foto – Dainis Bušmanis

Komentējot jaunākos datus, kas liecina, ka cilvēki Latvijā precējušies mazāk par spīti iniciatīvām laulības stiprināšanai un to veicināšanai, ar ko klajā nākusi Tieslietu ministrija, nozares ministrs Dzintars Rasnačs (NA) ir pārliecināts – laulību skaits atkal pieaugs.

Pēc piecus gadus ilga stabila laulību skaita kāpuma šā gada pirmajos sešos mēnešos aina pašlaik ir cita – reģistrēto laulību skaits samazinājies līdz 4585 laulībām, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu ir par 119 laulībām jeb par 2,5% mazāk.

Viens no laulību institūta stiprināšanas pasākumiem bija pērn augustā sagatavotais TM priekšlikums paplašināt iedzīvotājiem iespējas reģistrēt savas attiecības – ne tikai dzimtsarakstu nodaļas un baznīcā, bet arī pie zvērinātiem notāriem.

“Šis priekšlikums šogad janvārī tika atbalstīts arī valdībā. Šajā laikaposmā tas plaši tika apspriests publiskajā telpā un arī atspoguļots medijos. Likumprojekts tika nodots izskatīšanai Saeimas komisijās, diemžēl šogad maijā tas neguva atbalstu Saeimā 1.lasījumā,” komentējot jaunāko statistiku norāda ministrija.

Tieslietu ministrs Rasnačs ir pārliecināts, ka daļa no laulību pieteikumu iesniedzējiem paļāvās arī uz parlamenta atbalstu un nogaidīja šo likuma grozījumu pieņemšanu un stāšanos spēkā.

“Cilvēki bija nogaidoši un līdz ar to apstājās pieauguma tendence. Tieslietu ministrs ir pārliecināts, ka pēc Saeimas galīgā lēmuma laulību pieteikumu skaits dzimtsarakstu nodaļās un baznīcā atkal atjaunosies iepriekšējā līmenī un noslēgto laulību skaita pozitīvā tendence turpināsies,” ministra viedokli portālam “la.lv” pauda viņa preses sekretārs Andris Vitenburgs.

2011.gadā sešos mēnešos tika noslēgtas 3275 laulības, “pīķi” sasniedzot 2015.gadā, kad pirmajā pusgadā apprecējās 4704 pāru. 2016.gada pirmajā pusē novērots kritums – par 119 laulībām mazāk. Tas noticis pirmo reizi piecu gadu laikā.

LA.lv