×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Rasnačs: Pensionāres gadījums bija iemesls, kādēļ “steigā virzīts” jautājums par kompensāciju izmaksu (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Dzintars Rasnačs.

Valdība otrdien atbalstījusi Tieslietu ministrijas (TM) lūgumu piešķirt 46,68 tūkstošus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai kompensētu iztrūkumu ministrijas budžeta programmā, kas paredzēta zaudējumu atlīdzībai nepamatoti aizturētām, arestētām un notiesātām personām.

Kā aģentūrai BNS apliecinājis tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība), šis jautājums “tādā steigā virzīts”, jo iemesls bijis kādas pensionāres gadījums.

Proti, laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze” jau vēstīja par kādu pensionāri Inglu, kura attaisnota apsūdzībās par vidēji smagu miesas bojājumu nodarīšanu citai pensijas vecuma kundzei Dominikai Komarovai.

Naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem TM pieprasīja, jo ministrijai neesot naudas, lai izmaksātu sirmajai kundzei pāris tūkstošu eiro kompensāciju par ciešanām astoņu gadu garumā. Astoņus gadus prokuratūra izmeklēja un tiesa tiesāja Inglu. 2003.gada aprīlī pēc Komarovas iesnieguma Daugavpils policija pret Inglu ierosināja kriminālprocesu – Ingla it kā strīda laikā pagrūdusi Komarovu, kura salauzusi roku. Maijā krimināllieta nosūtīta kriminālvajāšanai uz prokuratūru un Inglai izvirzīta apsūdzība par tīša vidēja smaguma miesas bojājuma izdarīšanu, informēja “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Ingla vērsās tiesā pret valsti, pieprasot morālu kompensāciju. Rīgas Centra rajona tiesa Inglas prasību apmierināja daļēji, piedzenot no TM atlīdzību par morālo kaitējumu 2073 eiro. Tiesa arī noteica termiņu sprieduma labprātīgai izpildei – desmit dienu no sprieduma spēkā stāšanās dienas. Spriedums stājās spēkā šā gada jūlijā, tātad tas labprātīgi TM bija jāizpilda līdz 20.jūlijam.

TM valdības atbalstītajā rīkojuma projektā norāda, ka budžeta apakšprogrammā “Zaudējumu atlīdzība nepamatoti aizturētajām, arestētajām un notiesātajām personām” ir paredzēti izdevumi sociālajiem pabalstiem 64 820 eiro apmērā, bet šis finansējums 2015.gadā jau izlietots. “2015.gada nepilnos septiņos mēnešos ir veikta zaudējumu atlīdzināšana 51 personai, vidējais zaudējuma atlīdzinājuma apmērs vienai personai – 1271 eiro,” norāda TM.

Savukārt, pamatojoties uz TM un Ģenerālprokuratūras lēmumiem un tiesu spriedumiem zaudējumu atlīdzināšanas lietās, kā arī saņemtajiem iesniegumiem un prasījumiem zaudējumu atlīdzības saņemšanai, vēl šogad TM fiziskajām personām mantiskie un nemantiskie zaudējumi provizoriski būtu jāatlīdzina 45 688 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā izskatās, ka Tieslietu ministrija “gāž podus”, bet ar savu naudiņu šķirties negrib! Labi ja es kļūdos. Būtu ņēmuši nost no premijām.

  2. Domāju, ka materiālā atlīdzība pienākas jebkurā gadījumā, ja cilvēks cieš zaudējumus, ja vien tie nav paša zaudētāja izraisīti. Konkrēti runāju par gadījumu Saldus pusē. Te arī ir jāpapildina vai pilnīgi jāmaina likumi – zaglim ir jāsaņem sods!??

Draugiem Facebook Twitter Google+