Latvijā
Politika

Rasnačs: Politiķi nopludina dažādus MK sastāva sarakstus, lai radītu apjukumu 2


Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs
Foto – Dainis Bušmanis

Politiķi nopludina žurnālistiem dažādus izdomātus jaunā Ministru kabineta sastāva sarakstus, lai radītu apjumu, telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK).

Tāds esot arī saraksts, kurā kā iespējamais labklājības ministrs tiek minēts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK).
“Šis saraksts ir viena no politiskās spēles sastāvdaļām un to ir ir izdomājuši politiķi,” teica Rasnačs.

Tajā speciāli mainīts ministriju sadalījums, lai radītu Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kā arī “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) biedros apjukumu un neizpratni par to, vai partijas atkāpjas no iepriekš pieņemtajiem valdes lēmumiem.

VL-TB/LNNK nav atkāpusies no iepriekš paustā, ka visu Saeimas sasaukumu jāturpina strādāt tiem pašiem ministriem, lai varētu turpināt iesāktās reformas un pabeigt iesāktos darbus.

Jau ziņots, ka partijas “Vienotība” tā dēvētā reģionālā grupa, iespējams, jau piekritusi Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) pārraudzībā atdot Satiksmes ministriju pretī saņemot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), tādējādi tiekot pie naudas, kas paredzēta ceļu infrastruktūrai, iepriekš vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums vēsta, ka šāda vienošanās jau esot panākta pirms kāda laika, proti, decembra beigās, kad Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa Ministru prezidenta amatam nominētais kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) saņēmis atbalstu no “Vienotības” tā dēvētās reģionāļu grupas.

“Neslēpšu vienīgi to, ka arī starp “Vienotības” biedriem, ņemot vērā redzamo pašvaldību vadītāju spektru, ir cilvēki, kas mani iedrošināja un teica par to, ka viņu skatījumā esmu labs kandidāts un gadījumā, ja mani izvirza, tad viņi savu atbalstu sniegs, lai frakcijas viedokli stimulētu uz atbalstu manis veidotai valdībai,” raidījumam sacīja Kučinskis.

Līdz ar to raidījuma rīcībā nonācis viens no darba variantiem sarakstam kā varētu izskatīties Kučinska veidotais valdības sastāvs. Līdz ar to ZZS pārziņā nonāktu Finanšu ministrija ar Danu Reiznieci-Ozolu ministra amatā, Uldis Augulis kļūtu par satiksmes ministru, aizsardzības ministra amatā paliktu Raimonds Bergmanis, bet zemkopības ministra – Jānis Dūklavs.

VL-TB/LNNK tiktu saglabāta Kultūras ministrija ar Daci Melbārdi ministres amatā, bet tiktu iedalīta Labklājības ministrija, kur par ministru tiktu uzrunāts Imants Parādnieks un Ekonomikas ministrija, kur ministra amatā tiktu uzrunāts Kaspars Gerhards.

Saistītie raksti

Savukārt “Vienotībai” tiktu saglabāta atbildība pār Iekšlietu ministriju ar Rihardu Kozlovski priekšgalā un Ārlietu ministrija ar Edgaru Rinkēviču ministra amatā. Tad partijai tiktu piedāvāts uzņemties atbildību pār Tieslietu ministriju, kur par ministri tiktu uzrunāta Inese Lībiņa-Egnere, Izglītības un zinātnes ministrija, kur par ministru uzrunātu Arvilu Ašeradenu un Veselības ministriju, tādējādi par ministru uzrunājot demisionējošās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas padomnieku veselības aprūpes jautājumos neiroķirurgu Renāru Putniņu vai bijušo Stradiņu slimnīcas vadītāju Dinu Šmitu.

Tāpat partijai uzticētu atbildību pār VARAM, kur par ministru tiktu aicināts kāds no “Vienotības” reģionālā grupējuma.

LA.lv