×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

Rasnačs prognozē, ka Saeima neratificēs Stambulas konvenciju (5)

Foto LETAFoto LETA

Lai arī valdība atbalstīja Stambulas konvencijas parakstīšanu, fakts, ka tai pievienos dokumentu, kas skaidro Latvijas pozīciju un atrunā ietekmi uz Satversmi, ir vērtējams kā daļēja uzvara, otrdien pēc valdības sēdes komentēja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA).

Viņa vērtējumā valdības lēmums ir vairāk pozitīvs nekā negatīvs.

“Šis ir optimāls risinājums. Žēl, protams, ka netika ņemta vērā Tieslietu ministrijas nostāja, taču es domāju ka ne šī, ne arī nākamā Saeima konvenciju neratificēs. Jo tā būtībā ar pāris pantiem sagrauj visu to, kas tās vairākumā ir minēts. Un tās vairākumā ir minēts sieviešu un ģimenes locekļu aizsardzība pret vardarbību. Taču atsevišķos punktos ir iekļautas normas, kas vairāk orientētas uz “genderismu” un feminismu,” izteicās ministrs.

Rasnačs uzskata, ka konvencijas parakstīšana nav tas labākais veids kā cīnīties ar vardarbību ģimenē. Pēc viņa teiktā, pētījumi liecina, ka atsevišķās valstīs, kuras ir parakstījušas konvenciju, ir augstāks vardarbības koeficients nekā valstīs, kuras nav parakstījušas konvenciju.

Jautāts par prezidenta Raimonda Vējoņa izteikumiem, Rasnačs norādīja, ka dzīvojam demokrātiskā valstī, kur katram ir tiesības uz viedokli.

“Daļa nevalstisko organizāciju ir par konvencijas parakstīšanu, taču ir arī organizācijas, kas ir pret. Tās arī bija pārstāvētas šodienas valdības sēdē. Es esmu gatavs tikties ar prezidentu un pārrunāt šo jautājumu,” sacīja Rasnačs.

Jau ziņots, ka Tieslietu ministrija sniedza negatīvu atzinumu un ieteica Latvijas valdībai konvenciju neparakstīt.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien intervijā LNT sacīja, ka Rasnača rīcība saistībā ar Stambulas konvencijas juridisko analīzi nav pieņemama un kaut kādām sekām tam ir jābūt.

“Es uzskatu, ka mums ir jāpievienojas Stambulas konvencijai – tā ir jāparaksta un jāratificē. Tieslietu ministrija [ar savu juridisko atzinumu] ir sapinusies meistarībā. Tas zināmā mērā diskreditē tieslietu sistēmu. Šajā situācijā politika ir iejaukta. Tieslietu ministrijai jāstrādā kā neatkarīgai institūcijai,” teica Vējonis.

TM bija secinājusi, ka Stambulas konvencija ir pirmais starptautiskais līgums, kurā ietverta “gender” definīcija sociālās teorijas izpratnē. “Konvencija uzliek valstīm pienākumu atteikties no diskriminācijas ne tikai uz dzimuma pamata, bet arī uz “gender” jeb dzimtes pamata. Lai šo nediskriminācijas principu ievērotu, Latvijai agri vai vēlu būs nepieciešams sākt interpretēt Satversmes 110.pantu, kā arī CL 35.panta otro daļu “gender” sociālās teorijas gaismā. Tas nozīmē viendzimuma laulību atļaušanu, pat nemainot Satversmes 110.panta 1.teikuma redakciju,” bija teikts ministrijas ziņojumā.

Konvencija uzliek valstīm pienākumu veikt izmaiņas cilvēku domāšanā un attieksmē, secinājusi TM.

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Latvijas pievienošanos Stambulas konvencijai ar pievienotu deklarāciju, kurā atrunāts, ka Latvija atbalsta konvenciju tik tālu, kamēr tā nav pretrunā ar Satversmi. Saskaņā ar MK lēmumu, labklājības ministrs Jānis Reirs tiek pilnvarots parakstīt Stambulas konvenciju. Konvencija būs jāratificē Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tieslietu ministrs nav Vienotības marionete!

  • Attapires, vecīt, kāds tam sakars ar Vienotību? Ja es pareizi sapratu, tad nedz valdība nedz prezidents nereprezentē Vienotību. Kas, tev naids galīgi acis aizsedzis. Jeb Tu mēģini izmantot situāciju novākt stipru konkurentu?

 2. ĢENDERISTU SEKTAI(VIENOTĪBAI) NĒ Atbildēt

  Galvenais ir nākošās vēlēšanās izmest šis geju un lezbiešu radītās pseido ideoloģijas ĢENDERIMA sektas sludinātājus – Vienotību no visām valsts institūcijām lai bērnus par garīgiem kropļiem nepadara. Garīgiem kropļiem un liberastu sektantiem(Vienotība) valdībā nav vietas.

 3. Sociālais dzimums ir gan vīrieši, gan sievietes, kuri neaudzina bērnus. Savā starpā socializējas, t.i. krustu šķērsu kopojas, izplata seksuāli transmisīvās slimības un bļaustās par kaut kādām īpašām tiesībām. Es tās saucu par tukšajām pākstīm un tās ir savairojušās.

 4. Vārds nav svarīgs. Atbildēt

  Ar visiem līdzekļiem, vienpusīgi, mēs tiekam stumti un grūzti uz to, lai parakstītu to komnvenciju, pēc principa, leksim bedrē lēksim bedrē , kur tie citi, tur es ar’.
  Kādā vediā rodas “it kā pozitīvias atbalsts” Stambulas konvencijai?
  °Viens piemērs.
  Kaut kad tālā vai ne tik tālā pagātnē ierakstījos pie jaunumu saņēmējiem no medija “IR”. Nāk uz e-pastu viņu jaunumi (parasite, normal prakse). åtveru šodien e-pastu, ir vēstulīte no “IR”, tā-un-tā, veicam aptauju par Stambulas konvenciju.(un vēl par kaut kādu tur tematu. aizmirsu, kas).Lūdzam atbildēt uz jautājumiem. spiežu pogu “Uz aptauju” , un izlec uzraksts, ka “aptauju tagad slēdzam rezultātu apkopošanai”. Bet – kāds bijis jautajums, to pat neuzzināju., Un kāda atbilde no manis (it kā no manis) būs ar datoru ģenerēta? Nu skaidrs jau, ka tāda, kāda bija vajadzīga viņiem.
  (Precizēju- tas nav parastais ieraksts, kā reizēm mēdz www laikrakstos būt, ka tagad aptauja ir slēgta, vairs nevarat atbildēt, par vēlu , tā teikt.. . Nē, šeit izlec pazinojums tads, kā pēc saņemtas atbildes mēdz būt.)
  Ta , lūk , veidojas priekšstats par mūsu un jūsu domām un uzskatiem. Paši pavaicāja, paši atbildēja, paši saskaitīs un izrēķinās procentus, lai tā skaistāk “ar glance” pamatotu uzbraucienu Rasnačam un konvencijas pieņemšanas vajadzību.

Draugiem Facebook Twitter Google+