×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Rasnačs skaidro, kāpēc Baidens kritizēja tiesisko situāciju Latvijā (21)

Dzintars Rasnačs. Foto - Ieva Lūka/LETADzintars Rasnačs. Foto - Ieva Lūka/LETA

ASV viceprezidents Džo Baidens pagājušajā nedēļā Rīgā Latvijas tieslietu sistēmu un sekmes cīņā ar korupciju kritizēja, pamatojoties uz mazliet novecojušu informāciju, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK).

Viņš uzsvēra, ka Tieslietu ministrija rūpīgi izvērtē to, kas ir rakstīts ASV Baltā nama mājaslapā, un tur atrodamā informācija par ārvalstu investīciju apjomu Latvijā nav aktualizēta kopš maija, lai gan šajā laikā ir notikušas būtiskas pozitīvas izmaiņas. Piemēram, pēdējā laikā ir pieaudzis gan ASV, gan Eiropas Savienības dalībvalstu investīciju apjoms Latvijā, atsaucoties uz Latvijas Bankas datiem, uzsvēra Rasnačs.

Ministrs skaidroja, ka investīciju apjoms ir krities tajā sektorā, kuru stingri ierobežo Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) – “tā ir pelēkā nauda, tā ir nerezidentu nauda, kurā nav valsts identifikācijas, tie ir 1,7 miljardi [eiro]”.

Jautāts, vai tādā gadījumā Baidens nav pietiekami informēts par situāciju Latvijā, Rasnačs atbildēja, ka “viņš ir pietiekami informēts, bet tā informācija ir novecojusi”. Rasnačs atzina, ka daļēji tā ir arī Latvijas kļūda, pietiekami aktīvi nekomunicējot ar ārvalstu investorus pārstāvošo valstu vēstniekiem.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā viesojoties Latvijā, Baidens cita starpā norādīja, ka tieslietu sistēma un korupcija ir viens no ievērojamākajiem šķēršļiem investīciju pieplūdumam Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Liecies mierā ar to Levitu. Izņēmot gudras, zinātniskas runas, no tā nekas nav sagaidāms. Tāds pats ļengainais vīriņš. Un vispār, tā izskatās ka NA jau gatavo savu skuju taku. Cik tad var uz vņiem cerēt? Kamēr viņi muļļājās, komunisti un tā kolonistu banda jau visas sviras sarrābuši savās rokās.

 2. Nesapratu, ko tad Rasnačs te ir “paskaidrois”. Viņš ir apliecinājis, ka tā tas arī ir. Ja Baidenam ir novecojusi informācija, tad tā ir tikai mūsu vainā. Jādod jaunu un jākontrolē lai tā aizietu līdz adresātam. Tas pat man ir skaidrs. Skaidrs ir viens, ka musu varu sagrābušie vīri namaz netaisās likt galu korupcijai. Citādi viņi namaz neredz savu interesi.

 3. Nepatīk – kad kāds parāda ar pirkstu – te ir tiesu korupcijas tēva?

 4. par korupciju, kura izplatās un laiž metastāzes.

 5. Rasnač vai atnemot vienīgo dzīvesvietu par nelaunprātīgu parādu, iesēdinot par cigarešu kontrabandu un piespriežot soda naudu par vecu un garīgi slimu cilvēku īpašumu piesavināšanos….tas nav par tiesu sistēmas,likumu un korumpētības bardaku..? Nu par ko tad ir kaut vai šīs trīs tēmas? Par investīcijām?
  Šai valstī likums un tiesa ir kā balistiskās raketes Ziemelkorejā….

 6. vāks. un tas skaitās nopietni ministrs!

 7. Slavenais gaišreģis Eižens Finks atgādina un saka – Nacionālu valsti Latviju mēs likumīgi atjaunosim izpildot 1996.g. Likumu ;PAR LATVIJAS DEOKUPĀCIJU-, kad krievi un žīdi atstās Latviju un latviešiem atdos visu sazagto…(fan_flag) :)) (sun) ..īpašs sveiciens Ivanam /Jonim/ Urbaniķim !

 8. Slavenais gaišreģis Eižens Finks atgādina un saka – Nacionālu valsti Latviju mēs likumīgi atjaunosim izpildot 1996.g. Likumu ;PAR LATVIJAS DEOKUPĀCIJU-, kad krievi un žīdi atstās Latviju un latviešiem atdos visu sazagto…(fan_flag) :)) (sun) ..īpašs sveiciens Ivanam /Jonim/ Urbaniķim !

 9. ЕС ИР УТАИНС КРЕМЛЯ ТРОЛЛИС

 10. Rasnač, runa jau nav par krekliem, bet par sirdsapziņu. Neizvairies no skaidras atbildes! Investīciju apjoms un bardaks tiesvedībā nu gluži viens un tas pats nav.

 11. kurš tad viņam vairs tic

 12. Cik cilvēku likteņi un sāpes stāv aiz šiem necilvēcīgiem skaitļiem
  Bļāviens===Visu Latvijai??????
  Marija Gabremešodien 16:12
  Jānis Tunnis 1 953 273 EUR
  Andris Sladzs 1 918 034 EUR
  Rolands Veinbergs 1 739 911 EUR
  Ineta Kaktiņa 1 661 687 EUR
  Sandis Tompsons 1 595 106 EUR
  Jānis Strižko 1,494, 454 EUR
  Andrejs Glumovs 1,235 966 EUR
  Inese Bože 1 207 504 EUR

  Marija Gabremešodien 16:12
  Tiesu izpildītāju sagrābtie līdzekļi Tiesu izpildītāju ienākumi kopš 2010. gada:
  Jānis Stepanovs 8 530 099 EUR

  Ainārs Šusts 4 015 532 EUR

  Ginters Hmeļevskis 3 133 997 EUR

  Andris Spore 3 027 505 EUR

  Aija Kalniņa 2 391 733 EUR

  Kalvis Dūrītis 2 257 212 EUR

 13. Runa tak bija tiesiskumu, nevis investīciju apjomu. Varbūt ārzemnieki paliek glupāki, ka investē beztiesiskā valstī

 14. Rasnača skapja lieta, prokurora Zvejnieka atzinumi par padomju represiju pamatotību šovasar, un šodienas ziņa par Re&Re Pauniņa nepratināšanu parāda patieso “tiesiskumu” mūsu valstī, un tādus “tiesiskuma”piemērus var atrast vai ik dienas – aktieris ne ministrs…

 15. Rasnachs ir ritiigs aktieris 🙂 Apsmeejos riitgi…

 16. KĀRTĒJO REIZI SEVIS ATTAISNOŠANA NEVIETĀ! NOVECOJUSI INFORMĀCIJA VAR BŪT VIENĪGI RASNAČAM PAŠAM UN NE JAU BAIDENAM! TIESLIETU SISTĒMA UN DRAUSMĪGĀ KORUPCIJA TIEŠAM IR ĻOTI NOZĪMĪGI IEMESLI INVESTĪCIJU IENĀKŠANAI LATVIJĀ… BRĪNOS, KĀ RASNAČS TO PATS NESECINA UN NESTRĀDĀ, LAI KAUT KO SĀKTU IZLABOT! VISU LAIKU TIKAI VISU GAIDA NO MALAS UN TAD “SEKMĪGI” ATRUNĀJAS. TAČU KO VAR GRIBĒT NO RASNAČA, KURŠ ĻOTI AZIŅEMTS AR SAVU PERSONĪGO DZĪVI ŠO GADU GARUMĀ!?? NO VIŅA NAV KO GAIDĪT.

 17. ” … Ministrs skaidroja, ka investīciju apjoms ir krities tajā sektorā, kuru stingri ierobežo Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) – “tā ir pelēkā nauda, tā ir nerezidentu nauda, kurā nav valsts identifikācijas, tie ir 1,7 miljardi [eiro]”… ”
  Tad iznāk, ka “reņģēdājiem” dara zināmu tikai daļu (mazāko ?) informācijas par valsts ekonomisko stāvokli(- nav naudas, nav naudas ! -), bet atlikusī tiek brīvi un nekontrolēti laista pa labi un kreisi ???

 18. Taisnosies tiesā !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+