×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Rasnačs: Tieslietu ministrija pieļāvusi kļūdu darbā ar grozījumiem Preses likumā (5)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Dzintars Rasnačs.

Tieslietu ministrija (TM) pieļāvusi kļūdu darbā ar grozījumiem Preses likumā, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” atzina tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Labā prakse ir tāda, ka likuma grozījumi obligāti jāsaskaņo ar nevalstiskajām organizācijām, bet atbildīgie ierēdņi šoreiz to nav izdarījuši, atzina ministrs, norādot, ka tādēļ projekts atdots atpakaļ darba grupai, uzdodot sazināties ar Latvijas Žurnālistu savienību un ar Latvijas Žurnālistu apvienību.

“Un tikai tad, kad šis projekts būs saskaņots ar abām organizācijām, tikai tad būs iespējama jebkāda šā projekta virzīšana,” uzsvēra ministrs.

Viņš atzina, ka šis likumprojekts šādā redakcijā ir formāls saskaņojums ar kriminālprocesa normām, kuras pašlaik nosaka tos rāmjus, kādi ir ievērojami. Taču redakcijai jābūt tādai, lai likumi saskaņojas, taču lai neierobežo brīvību, norādīja Rasnačs.

Ministrs arī informēja, ka vadības sanāksmē notikusi arī solītā saruna ar likumprojekta darba grupas vadītāju TM Krimināltiesību departamenta direktori Indru Gratkovsku.

“Es domāju, ka darba kvalitāte uzlabosies,” viņš teica.

Rasnačs uzskata, ka likums šādi virzīts ierēdņu rutīnas dēļ, jo likumu saskaņošana ar direktīvu prasībām notiek ierēdņu līmenī. Viņš atzina, ka labāk ar nevalstiskajām organizācijām jau sākotnēji saskaņot projektu, nevis pēc tam veidot lieku ažiotāžu.

Jau vēstīts, ka TM tapuši vārda brīvību ierobežojošie grozījumi, kas plāno aizliegt medijiem publicēt kriminālprocesa materiālus, kamēr nebūs beigusies izmeklēšana, tiesāšanās un stājies spēkā spriedums. šādi grozījumi jau bija sagatavoti pirms vairākiem gadiem, taču neguva Saeimas atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jau satiekot krievvalodīgo, kas kategoriski sarunājas tikai krievu valodā, latvietim, ja tam neizbēgami jākontaktējas ar šādu personu, tas jau ir zaudējums. Tādēļ, lai izbēgtu no nākošajiem zaudējumiem, pārejot uz krievu valodu, ir jāizvairās no saskarsmes vai kontaktēšanos ar šādu personu.Ja krievvalodīgais nepāriet uz latviešu valodu, tad angliski tam jāpasaka dažas sarežģītas frāzes un saruna jāizbeidz. Ja angļu valoda netiek pārvaldīta tādā līmenī, tad var lietot citu paņēmienu, pasakiet paldies, es sarunājos latviešu valodā un jāatvadās no šīs demoralizējošās personas. Pretējā gadījumā turpinās padomju laiku iestrādes ar latviešu pārkrievošanu, piemēram, savulaik Daugavpilī bija tikai viena latviešiem domāta skola latviešu valodā..

    Protams, ir grūti pārvarēt šo padomju laiku nozombētā latvieša mazvērtības sajūtu, kas līdzinās hipnotiskam stāvoklim. Šo sajūtu pat nespēj pārvarēt augstskolu profesori, izbijuši Satversmes tiesas tiesneši, arī izbijušais Latvijas Valsts prezidents V.Zatlers, kas piedalās krievvalodīgajiem veltītos raidījumos kā LTV 7 raidījumā „točki dan i”.. kādēļ sabiedriskajā kanālā LTV7 O.Ignatjeva vadītajā raidījumā „Točki nad i” jau ilgstoši uzaicinātie latvieši savā starpā sarunājas krievu valodā..kas ir izsmiekls latviešiem un latviešu valodai.

    Joprojām, kaut kultūras ministre, tieslietu ministrs, Saeimas spīkere ir no NA/VL, šim raidījumam iztrūkst ar likumu noregulēto un realizēto titru latviešu valodā, kas neliegtu tiesības saprast valsts valodā šī raidījuma saturu..it kā šis raidījums būtu Krievijas mediju propogandas atvasinājums.

  2. mūsu valdība sastāv no regulārām kļūdām, kuras sistemātiski ieviešas. Varbūt vajadzētu padomāt par kļūdu cēloni, jo kā nekā šo kļūdu radītāji saņem nodokļu maksatāju algu.

  3. tas nepietiek ja paskaka “nevalstiskās organizācijas”! Visupirms, šīm nevalstiskām organizācijām ir jāpārstāv dažādi redzējumi, lai nebūtu tā kā līdz šim – sorossa barotie ir tie vienīgie pareizie. Tas ir jāieraksta likumā. Pietiek vienreiz!

  4. Bet kurš vada ministriju, vai vadīšana notiek sēžot uz dīvāna un pat nav lietas kursā par notiekošo…

Draugiem Facebook Twitter Google+