×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Rasnačs: VDK dokumentu izpētē iesaistīs jaunus zinātniekus un pētniekus (13)

rasnacs_leta

Latvijas vēstures institūta pētnieka Kārļa Kangera atkāpšanās no LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisijas vadītāja amata paver viņam plašākas iespējas turpmāk aktīvi iesaistīties to pētniecības darbu veikšanā, kas būs noteikti komisijas darba plānā, šādu viedokli paudis tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK).

Kā norādīja Rasnača preses sekretārs Andris Vitenburgs, ministrs uzskata, ka patlaban ir laiks atjaunot komisijas sastāvu, lai nodrošinātu likumā tai noteiktā mērķa sasniegšanu, proti, bijušās VDK dokumentu zinātnisko – vēsturisko un juridisko – izpēti līdz 2018.gada 31.maijam.

Ministrs atzina, ka komisijas darbā tiks iesaistīti arī jaunie zinātnieki un pētnieki. Komisijas darba rezultāts nav atkarīgs no tās lieluma, bet gan no tās ieguldītā darba, plānojot, vadot un pārraugot bijušās VDK dokumentu izpēti. Šim uzdevumam komisijai valsts budžetā ir paredzēti finanšu līdzekļi trim gadiem.

Tieši pētniecībai paredzēti 81% no piešķirtajiem līdzekļiem, bet 19% – administrēšanai un nodrošinājumam, norādīja Rasnačs.

Jau ziņots, ka, nesamierinoties ar tieslietu ministra darbībām komisijā, tuvākajās dienās darbu komisijā atstās tās vadītājs Kangeris.

Viņš pastāstīja, ka neredz jēgu darbam komisijā, kuras virsvadību uzņēmies Rasnačs, kļūstot par “zinātnes tēvu”, tāpēc tuvākajās dienās iesniegs oficiālu atlūgumu. Kangeri “no sākta gala” nav apmierinājušas Rasnača iecerētās reformas komisijas locekļu sastāvā, kā arī neskaidrā komisijas darbība. Kangeris tāpat uzsvēra, ka no komisijas tikusi slēpta informācija.

Kangeris norādīja, ka Rasnača panāktā komisijas priekšsēdētāja vietnieces Kristīnes Jarinovskas izslēgšana ir politiski motivēta, kā arī nedemokrātiska. Turklāt Rasnačs komisijai nav sniedzis skaidrojumu par nepieciešamību veikt šādas pārmaiņas, teica Kangeris.

Kangerim nav skaidrs, kā komisija un tajā iesaistītie zinātnieki varēs darboties tālāk, ja komisija esot pasludināta par “uzraudzības orgānu”, tādējādi liekot kārtējos šķēršļus zinātniskajam darbam. “Ja Rasnačs ir virsvadītājs, tad lai pats lauž galvu,” par komisijas turpmāko darbību sacīja tās pašreizējais vadītājs.

Kā ziņots, valdība šodien nolēma izslēgt Jarinovsku no VDK dokumentu izpētes komisijas. Tieslietu ministrija uzskata, ka komisijas sastāvā pakāpeniski jāveic izmaiņas, papildinot to ar kvalificētiem un strādāt motivētiem komisijas locekļiem un izslēdzot no komisijas sastāva personas, kurām šīs motivācijas vai kvalifikācijas trūkst.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Brīžiem liekas, ka Rasnača kungs no kaut kā baidās, varbūt viņa uzvārds ir VDK dokumentos???????

 2. Žeļ gan , ka tā. Nav ticības un nebūs tādam Rasnačam. Pārāk aizsēdējies ir siltos krēslos. Sen bija laiks viņu nomainīt. Tagad nekas neies uz priekšu atklāšanā, viss tiks rūpīgi noslēpts. Lūk, kā mūsu valstī tiek bīdītas mums tik ļoti svarīgas lietas. FUI.

 3. Sen laiks, tiesiski izvertet un saukt pie atbildibas pasu Dzintaru Rasnacu, devindesmitajos gados skali izskaneja zinas par Dzintara Rasnaca asinainajiem kautiniem ar bijuso sievu. Kret.. kurs lidz asinim spej nodauzit savu sievu, beidzot jasanem sods. Toreiz, Rasnacam izdevas izvairities no atbildibas, tagad tas glumajs nikulis neizslides sveika !!!!!

 4. Rietumos augušo kadru klātbūtne ir izsaukusi tādu neparasti spēcīgu histēriju čomiņu aprindās. Rasnačam divas atbildīgas lietas- adminu lietas nogremdēšana un čekas lietu sakārtošana. Dažas nepatīkamas lietas bija sākušās privatizācijas lietās, tās arī tika sakārtotas. Ebrejiem Latvijas valsts īpašumus arī uzdāvinās. Nu jau tā kā pensijai vajadzētu būt nodrošinātai. Ja veļ otru tādu pašu mirlu varētu iebīdīt apr prezidentu, kas zina, vēl LPSR sanāks padzīvot. Ar lētiem dzīvokļiem un nodrošinātām pensijām. Vismaz uzticamajam ļaužu slānim.

 5. Izpētīs tad,kad neviens nodevējs vairs nebūs dzīvs….Mēs ,taču, viņiem visu esam piedevuši- savi bāleliņi.Beztam ,viens otrs ,droši vien,joprojām sabiedrībā cienījams cilvēks. Šitā šlaka ,laikam, arī tagad rullē.

 6. Kauns Rasnačam, NA jau nevajag Latvijas vēsturi pētīt, vajag tik mītus.

 7. Redzēsim tos jaunos kadrus! Ja tie būs sedlenieki, zelčas vai kreituses veidīgie, tad skaidrs, no kurienes vējš pūš. Komisijā nedrīkst būt ekskomunisti un sarkanie profesori, lai kā arī viņi tagad nečivinātu
  demokrātiskās toņkārtās. Tādu pētījumu vienkārši varēs izmest miskastē, jo tas nebūs objektīvs.

 8. Pašu Rasnaču jāizsaista!

 9. Tas, kurs merktiecigi sagrava, saboteja komisjias darbu, nupat bus tas, kurs to atjaunos?
  Ko, joprojam nirgajaties par tautu, domajat ka visi ir stulbi?
  Drizak citu ministru, nevis citus vesturniekus, so godigi savu darbu pildoso vieta, vajag.
  Bet kartejo reizi TA SAUKTIE nacionali kaut ka stipri kremlisku poziciju nodemonstre. Laikam ne velti Bajtka atrada savejos SC. Yas nozime, ka atrazdamies NA tie tikai telo savejos latviesiem, un pelna vietu SC….
  Laikam jau pareizi zinataji saka, ka nav mums vispar nacionalu speku politika, tikai kremla veidoti grupejumi ar patriotiskiem nosaukumiem, vietejas publikas maldinasanai

 10. … ar gludām smadzenēm, kas nerunā pretī. Veiksmi! Krievija berzē rokas. Šis tips nav labāks par Ādamsonu.

 11. Kangera demisija ir viens no sliktākajiem scenārijiem, ko varējām iedomāties. Gribu redzēt, kuri būs tie jaunie zinātnieki, kuri tagad piesliesies komisijai. Ir skaidrs, ka Kangeris ir daudz kompetentākā un nesakompromitējusies persona kā Rasnačs. Ir pilnīgi skaidrs, ka tie vēsturnieki, kas tagad piekritīs darboties komisijā būs vai nu morālas padibenes vai nopirkti nejēgas.

 12. šie zinātnieki nepoldija NA nacistu pasutijumu un nerakstija vēsturi kā ” partija liek” ieliks paklausigus kas rakstīs kā pasūtīts, tik kas tad vairs ticēs?

  • Kurs saka, ka NA ir nacisti???? Atbildēt

   Tas izklausas pec provokacijas… Drizak NA atrastu cekistu noslieces neka nacistu…. Daudz logiskak kremlistiem pasiem dancinat NA un vilkt to aiz deguna neka gaidit uz kadiem tur “fasistiem”

Draugiem Facebook Twitter Google+