×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Rasnačs: VDK izpētes komisija varētu atsākt darbu monolītāka (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Dzintars Rasnačs.

VDK izpētes komisija varētu atsākt darbu monolītāka un mazāka, intervijā LTV raidījumam “Panorāma” sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Rasnačs paskaidroja, ka komisija varētu uzsākt darbu tuvāko divu – trīs nedēļu laikā. Tā būtu mazāka, monolītāka, rīkoties spējīgāka un varētu piesaistīt arī jaunus pētniekus, uzsvēra Rasnačs. “Mums galvenais šobrīd ir uzsākt pētniecību un noslēgt līgumus ar pētniekiem, lai viņi varētu uzsākt darbu,” teica ministrs.

Tieslietu ministrs uzsvēra, ka komisija jāreorganizē, jāpārveido un jāveido monolīta trīs līdz piecu cilvēku sastāvā. “Pārējiem cilvēkiem, kas ir bijuši piesaistīti, viņiem būs iespēja strādāt pētniecības darbā. Tam ir [piešķirts] 81% no visa 250 tūkstošu eiro budžeta. Darbs ir jāuzsāk nekavējoties,” uzsvēra Rasnačs.

Viņš paskaidroja, ka iecerēts komisijas darbā nošķirt zinātnisko kontroles un plānošanas funkciju no pētnieciskās. “Tie cilvēki kas ir komisijā – viņiem būs iespēja veikt pētniecisko darbu un saņemt pienācīgu atlīdzību. Mēs iestājamies par to, lai zinātnieki neatkarīgi veiktu pētījumu. Nekādām politiskām ietekmēm nav vietas,” pauda tieslietu ministrs.

Jau ziņots, ka valdība slēgtā sēdē nolēma izslēgt Latvijas Universitātes juridisko zinātņu doktori Kristīni Jarinovsku no LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisijas.

Pēc šāda valdības lēmuma par aiziešanu no komisijas paziņoja tās vadītājs Kārlis Kangeris. No darba komisijā atkāpās arī Solveiga Krūmiņa-Koņkova un Ritvars Jansons.

Saeima nolēma, ka tā dēvēto čekas maisu publiskošana var notikt tikai pēc materiālu zinātniskās izpētes. VDK dokumentu zinātniskā izpēte veicama līdz 2018. gada 31. maijam. Ministru kabinetam šogad bija jāizveido zinātnieku komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lai zinātnieki paši tiek galā! Atbildēt

    Pareizi dara!

  2. Vai Rasnača kungs beidzot spēja nokomplektēt komisiju ar biedriem kuri atrodas partijā no 1905. gada?
    Tad uz priekšu!

  3. Rasnac, Tu pats esi tajos maisos, ja MERKTIECIGI SABOTE to izpeti? Jeb vienkarsi parliecinats kremlins, maskavistu pakalpins, ka tavs prieksgajejs “batjka”, kurs tagad, nometis masku, ir SC?
    Tiesi tadi rasnaci ir JAPADZEN ar kaunu no KAITESANAS sai valstij un tas interesem, IZLIEKOTIES par savejo, bet lobejot kremla intereses.

  4. Bez Rasnača!

Draugiem Facebook Twitter Google+