×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Rast idejas nākotnei

izstade_km_1

Noderīgs pasākums – tā īsumā varētu raksturot apmeklētāju izteikto vērtējumu par izstādi “Skola 2012” un Latvijas grāmatu izstādi, kas šajā nedēļas nogalē norit Ķīpsalā. Abas izstādes var apmeklēt līdz pat svētdienai, nopērkot vienu ieejas biļeti.


 

“Lata romāns” 
par puslatu

Grāmatu izstādē starp citiem apgādiem atrodams arī “Latvijas Avīzes” stends, kur par izdevīgām cenām var iegādāties izdevniecībā “Lauku Avīze” tapušos kalendārus, gadagrāmatas, tematiskās avīzes un “Lata romānus”. Pēdējie izstādes laikā maksā tikai 50 santīmus, tāpēc gūst jo sevišķi lielu pircēju ievērību. Izdevniecības pārstāve Ārija Ansveriņa priecājas, ka “Lata romāna” sērijas grāmatas labprāt pērk arī jaunieši.

Līga Gūtmane, kas piepirkusi pilnu maisiņu ar “Lauku Avīzes” izdevumiem, teica, ka uz izstādi tiešām vērts nākt izdevīgu pirkumu dēļ. “Man ir privātmāja, tāpēc lieti noder “LA” tematiskās avīzes. Tagad, piemēram, iegādājos tematisko avīzi par pagalma iekārtošanu un pirti. Pirts mums nav, bet ir tāds kluss sapnis, ka kaut kad izdosies pie tādas tikt. Tāpat iegādājos “Likumu grāmatu” un “Mājas mīluļu grāmatu”. Mums ir kaķis, tagad abi ar vīru varēsim par viņu uzzināt ko vairāk,” stāstīja L. Gūtmane.
Izstade2_KM_5_

Katru dienu grāmatu izstādes ietvaros notiks arī dažādi literāri pasākumi. Piemēram, šodien pulksten 15 sāksies apaļā galda saruna par literatūru un jaunāko veikumu latviešu rakstniecībā. Uz sarunu aicināti pazīstami mūsdienu autori – Vladimirs Kaijaks, Māra Svīre, Daina Avotiņa, Anna Skaidrīte Gailīte, Arnolds Auziņš un Ēriks Kūlis.

Sestdien pulksten 11 plānota tikšanās ar dzejnieci Amandu Aizpurieti, pulksten 12 – Bērnu un jauniešu žūrijas noslēguma pasākums “Lielie lasīšanas svētki”, bet no pulksten 16 – Andreja Eglīša piemiņas pasākums.

Svētdien paredzēti interesanti pasākumi bērniem – pulksten 12 ar īpašu uzvedumu tiks prezentēta grāmata “Bubulis un Bubulēns”, bet no pulksten 13 bērni varēs uzzināt, kā tapusi animācijas filma par slaveno Loti no grāmatas “Lote un mēnessakmens noslēpums”.

Visu izstādes laiku darbosies grāmatu apmaiņas punkts, kur katrs var nodot kādu sev vairs nevajadzīgu grāmatu un paņemt kādu noderīgāku izdevumu. Vismaz ceturtdien grāmatu apmaiņas punkts bija viens no visvairāk apmeklētajiem stendiem.

 

Klases ekskursijas 
galamērķis

Līdz pat svētdienai interesanti pasākumi gaidāmi arī izstādē “Skola 2012”. Jo sevišķi noderīga izstāde ir jauniešiem, kuri vēl tikai domā, kādu profesiju apgūt vai kuru augstskolu un studiju programmu izvēlēties. Izstādē kopumā piedalās 140 dalībnieki no 11 valstīm – savi stendi ir augstskolām, koledžām, arodskolām, dažādām mācību firmām. Pateicoties viesiem no ārvalstīm, te var uzzināt arī par izglītošanās iespējām Krievijā, Igaunijā, Kanādā, Dānijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un citviet.

Izstade3_KM__5Izstādē vērojams, ka daudzas mācību iestādes īpaši domājušas, kā piesaistīt uzmanību. Ekonomikas un kultūras augstskola jau pie Ķīpsalas halles durvīm novietojusi automašīnu, ko varēs laimēt kāds no topošajiem augstskolas studentiem.

Rīgas Tehniskās universitātes stendā toties var gan datorā izmēģināt aviosimulatoru, gan apskatīt īstu dirižabli. Toties Valsts policijas koledžas stendā var izmēģināt prasmi šaušanā, iespaidīgi ieroči apskatāmi arī Nacionālo bruņoto spēku stendā. Ap to jau ceturtdien spietoja gana daudz puišu. Artūrs Putniņš, kurš Latvijas Universitātē cer drīzumā tikt pie maģistra grāda ģeoloģijā, mērīja karavīra uzkabi. Secinājis, ka smaga gan, jo sver ap 10 kilogramiem, puisis sacīja, ka apdomā iespēju pēc augstskolas beigšanas stāties bruņotajos spēkos. Pateicoties iepriekš iegūtajai izglītībai, Artūrs gana ātri varētu tikt pie diezgan augstas dienesta pakāpes. Dundagas vidusskolas 11.b klases skolnieks Rihards Krauze atzina, ka arī viņu varētu interesēt profesionāla karavīra darbs, jo tā ir vīrišķīga profesija. Savukārt viņa skolasbiedrs Ernests Salce­vičs teica, ka pie armijas stenda piestājis, intereses vadīts, pats vairāk vēlētos kļūt par sporta treneri.

Iespēju mācīties Sporta pedagoģijas akadēmijā pieļāva arī manis sastaptais Pauls Lagzdiņš no Talsu 2. vidusskolas. Viņš varētu kļūt par fizioterapeitu. Iespaids par izstādi esot “vidējs, jo gaidīju ko interesantāku”.

Ernesta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieces Vendija Kolenda un Madara Keiva teica, ka vēl nav izlēmušas, ko darīt pēc skolas beigšanas, tāpēc izstādē savākta informācija par dažādām mācību iestādēm. To visu meitenes rūpīgi izpētīs pirms lēmuma pieņemšanas. Madara atzina: iepriekš nav bijis ne jausmas, ko studēt, bet pēc izstādes apmeklēšanas radusies ideja, ka varētu apgūt ekonomiku.

Meitenes atzinīgi vērtēja plašo informācijas klāstu, kas rodams izstādē.

Biļete ieejai izstādēs pieaugušajiem maksā trīs latus, bet skolēniem, studentiem un skolotājiem – 2,5 latus. Grupām, kurās ir vismaz desmit cilvēku, biļete katram izmaksā divus latus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+