Sports
Ziemas sports

Rastorgujeva komanda – norvēģi strādā par minimālu atalgojumu 16

foto: LETA

Šosezon nodrošinājuma ziņā mums nekā netrūka, bet par to jāpateicas arī tādam faktoram, ka norvēģu slēpju smērētāji piekrita strādāt par daudz mazāku algu nekā varētu tirgū dabūt, “LA” atzina biatlonista Andreja Rastorgujeva treneris Intars Berkulis.

Lai konkurētu ar pašiem labākajiem, arī servisa līmenim ir jābūt augstākajā līmenī. Bet tas attiecīgi maksā, tāpēc iepriekšējās sezonās sameklēt nepieciešamos līdzekļus Rastorgujevam&Co bija ļoti grūti. Šosezon gan nekā neesot trūcis. “Parasti lielākā problēma bija sagādāt naudu servisa speciālistiem – tie ir divi cilvēki, kam jāmaksā alga, viesnīca, lidojumi un plus vēl viss aprīkojums. Pagājušajā gadā paplašinājām sadarbību ar “Swix Racing” kompāniju un tagad Pēru un Oli Treterundus mēs pat varam uzskatīt par sponsoriem. Jo, zinot Norvēģijas algu līmeni un vispār summu, kādu viņi varētu dabūt biatlona pasaulē, jāsaka, ka piekrita strādāt par minimālu atalgojumu, turklāt uz citām pozīcijām mums nav jātērē. Jācer, ka izdosies sadarbību turpināt.”

“Nebija tāda īpaša atslēgas faktora, kas ļāva Andrejam aizvadīt tādu sezonu. Kad viņš pēc pleca operācijas varēja atsākt trenēties, tad strādājām tikpat cītīgi kā parasti. Sezona jau bija diezgan raiba un arī ne tik labie rezultāti bija skola, kas ļāva nokļūt līdz pjedestālam. Pieredze uzkrājas, sezonas beigās arī stress mazāks,” norādīja treneris, piebilstot, ka ir puslīdz skaidrs, kā jāgatavojas nākamajai – olimpiskajai sezonai. Varbūt atsevišķas nianses tiks pamainītas, bet par treniņu programmas efektivitāti šaubu neesot.

Andrejs Rastorgujevs sezonas pēdējā Pasaules kausa posmā Norvēģijā masu startā izcīnīja otro vietu, pirmo reizi karjerā kāpjot uz goda pjedestāla šāda mēroga sacensībās. Rīt viņš ar ģimeni dosies atpūsties uz Ēģipti.

Saistītie raksti
LA.lv