Rastorgujevam 27.vieta pasaules čempionāta iedzīšanas sacensībās 0

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien izcīnīja 27.vietu 12,5 kilometru iedzīšanas sacensības Norvēģijā notiekošajā pasaules čempionātā, kamēr par deviņkārtējo pasaules čempionu tika kronēts francūzis Martēns Furkads, bet otrais bija leģendārais norvēģis Ūle Einārs Bjērndālens, kuram tā bija 42.medaļa karjerā.
Rastorgujevs sacensības sāka minūti un 20 sekundes aiz sprinta uzvarētāja Furkada, un pirmajā šaušanā latvietis bija nekļūdīgs, kas viņam ļāva pakāpties uz 16.pozīciju. Trasē Rastorgujevs pakāpās par trim vietām uz augšu, tomēr otrajā ugunslīnijā neaizvēra divus mērķus, kas lika atkāpties uz 25.vietu.
Pirms trešās šaušanas Furkada pārsvars sasniedza teju minūti, tomēr francūzis pieļāva vien kļūdu, kas lika viņa pārsvaram nedaudz sarukt. Savukārt Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu, tomēr tas netraucēja viņam ieņemt 24.pozīciju. Trasē Latvijas biatlonists pakāpās vēl par divām pozīcijām, tomēr pēdējā šaušanā atkal pieļāva divas kļūdas, atkrītot uz 29.vietu.
Tāpat divas kļūdas pēdējā ugunslīnijā pieļāva Furkads, tomēr saglabāja pirmo pozīciju un izcīnīja savu trešo zelta medaļu šajā pasaules čempionātā. Finišā viņš par 20,1 sekundi apsteidza 42 gadus veco Bjērndālenu, kurš iedzīšanā neaizvēra divus mērķus, bet trešais finišēja vienu kļūdu pieļāvušais norvēģis Ēmils Hegle Svensens.
Tikmēr Rastorgujevs līdz finišam pakāpās par divām pozīcijām un ieņēma 27.vietu, ar piecām kļūdām ugunslīnijā čempionam zaudējot divas minūtes un 9,4 sekundes.
Kā zināms, sestdien Rastorgujevs desmit kilometru sprintā netrāpīja noslēdzošos divus šāvienus un samierinājās ar 20.vietu. Tiesa, viņš sasniedza savu labāko rezultātu karjerā pasaules čempionātos – iepriekšējos četrās meistarsacīkstēs Latvijas izlases līderis tikai reizi bija spējis finišēt labāko četrdesmitniekā, kad pērn izcīnīja 25.vietu iedzīšanā.
Sprintā uzvaru svinēja nekļūdīgi šāvušais iepriekšējo četru sezonu Pasaules kausa ieguvējs Martēns Furkads no Francijas, bet Rastorgujevs svētdien iedzīšanā startēs minūti un 19,6 sekundes vēlāk.
Kā zināms, no pārējiem Latvijas sportistiem sestdien 93.vietu ar četrām kļūdām ieņēma Roberts Slotiņš, bet 100.pozīcijā starp 102 finišējušajiem sportistiem palika Aleksandrs Patrijuks. Viņi nespēja kvalificēties iedzīšanai.
Tāpat svētdien plkst.16.45 sāksies arī desmit kilometru iedzīšanas distance dāmām, tomēr Latvija tajā nebūs pārstāvēta. Tās tiešraidē būs iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.
Kā zināms, nesen vairākas sensācijas sagādājusī Baiba Bendika sestdien sprintā ne tikai ātrumā nebija starp labākajām sportistēm, bet arī pieļāva trīs kļūdas, turklāt tas notika pirmajos šāvienos – divos guļus stāvoklī un vienu stāvus. Noslēgumā viņa ierindojās 78.vietā. Savukārt Žanna Juškāne savās pirmajās individuālajās sacensībās šosezon ar četrām kļūdām palika 95.pozīcijā starp 96 sportistēm.
Čempiones titulu sestdien ieguva mājiniece Tīrila Ekhofa.
Kā zināms, čempionātu Latvijas biatlonisti sāka ar pēdējo, 25.vietu jauktajā stafetē, kur dāmas veica divus posmus pa sešiem kilometriem, savukārt kungi sacentās 7,5 kilometru distancē. Latvijas komandā startēja Baiba Bendika, Žanna Juškāne, Roberts Slotiņš un Aleksandrs Patrijuks, distancē nopelnot divus soda apļus un izmantojot 11 rezerves patronas.
Jau ziņots, ka Juškānei šis bija pirmais starts sezonā, jo sportiste iepriekšējās divas sezonas cīnījās ar veselības problēmām, turklāt pirms šīs sezonas viņai arī bija nesaskaņas ar federāciju.
Pasaules čempionāta turpinājumā nākamnedēļ planētas labākie biatlonisti sacentīsies klasikas, stafetes un masu starta sacensībās.