Rastorgujevam 29.vieta Pasaules kausa otrā posma biatlonā sprinta sacensībās 0

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien izcīnīja 29.vietu Pasaules kausa izcīņas otrā posma desmit kilometru sprinta distancē.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 72
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Divās šaušanās Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu, šaujot guļus. Arī šoreiz Latvijas sportists slēpoja labi, bet nebija starp pašiem ātrākajiem, tāpēc cīņā par vēl augstākām vietām viņam neizdevās iesaistīties.

Uzvaru sacensībās izcīnīja nekļūdīgi šāvušais vācietis Andrēass Birnbahers, kuram Rastorgujevs finišā zaudēja minūti un trīs sekundes desmitdaļas. Otro vietu izcīnīja pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvējs francūzis Martēns Furkads, kurš no Birnbahera atpalika vien par 0,4 sekundēm, bet trešo vietu ieņēma Slovēnijas pārstāvis Jakovs Faks, kurš atpalika par 13,7 sekundēm, turklāt arī reizi kļūdījās šaušanā.

Rastorgujevs, kurš uzrādīja savas karjeras atkārtotu ceturto labāko rezultātu, kā vienīgais no Latvijas sportistiem arī kvalificējās sestdien paredzētajai iedzīšanai.

Abi pārējie latvieši pieļāva pa trim kļūdām – Rolands Pužulis atpalika par trim minūtēm un 34,5 sekundēm, ierindojoties 90.vietā, bet Edgars Piksons bija vēl par 3,9 sekundēm lēnāks, kas deva 92.vietu starp 105 sportistiem.

Kā ziņots, Pasaules kausa pirmajā etapā Rastorgujevs demonstrēja lielisku slēpošanas ātrumu, kurš iedzīšanas distancē bija ātrākais no visiem sportistiem. Pirmajā posmā Rastorgujevs izcīnīja 37.vietu sprintā, bet iedzīšanā, neskatoties uz četrām kļūdām un ļoti lēnu šaušanu, pacēlās līdz 29.pozīcijai.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc šīm sacensībām līderpozīciju ar 205 punktiem saglabāja M.Furkads, kuram ar 164 punktiem seko Birnbahers, bet 144 punkti ir krievam Jevgēņijam Ustjugovam, kurš šoreiz finišēja piektais. Savukārt Rastorgujevs ar 28 punktiem joprojām atrodas 45.pozīcijā.

Plkst.15.30 pēc Latvijas laika posms turpināsies ar 7,5 kilometru distanci dāmām, kuru vidū ar 64.numuru startēs Žanna Juškāne.

Juškāne pirms sezonas nebija kvalificējusies Pasaules kausa seriālam, bet pēc teicama starta IBU kausa pirmajā posmā viņa ieguva tādas tiesības. Veiksmīgi Juškāne nostartēja arī Pasaules kausa pirmā posma pirmajās sacensībās, kad izcīnīja 56.vietu 15 kilometros, kas bija viņas līdzšinējās karjeras labākais rezultāts. Tomēr sekojošajā sprintā Latvijas sportiste sašāva vien trīs no desmit mērķiem un palika pašā rezultātu saraksta lejasgalā.

Sievietēm Pasaules kausa kopvērtējumā pašlaik pārliecinoša līdere ar maksimāli iespējamajiem 180 punktiem ir norvēģiete Tūra Bergere.

Pasaules kausa otrā posma turpinājumā sestdien tiks aizvadītas iedzīšanas distances, bet svētdien risināsies stafetes sacensības.

Līdz gadu mijai paredzēts vēl viens Pasaules kausa posms Pokļukā, Slovēnijā.