andrejsrastorgujevs.com

Rastorgujevam bronza Eiropas čempionātā sprintā 0

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja trešo vietu Čehijā notiekošā Eiropas atklātā čempionāta desmit kilometru sprinta distancē. Rastorgujevam tā šajā čempionātā ir jau otrā medaļa.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Pirmajā šaušanā Latvijas pārstāvis kļūdījās vienu reizi, tomēr ātrais solis trasē ļāva atrasties starp sacīkšu līderiem. Arī stāvus šaušanā viņam viena kļūda, kas ļāva saglabāt cerības pat uz pirmo vietu, tomēr vēlāk distancē viņš pazaudēja vairāk nekā desmit sekundes. Tas Rastorgujevam liedza cīnīties par pirmo vai otro vietu, bet cīņā par trešo vietu viņš finišā uzrādīja identisku laiku ar austrieti Dāvidu Komacu, kurš šāva bez kļūdām.

Par uzvarētāju kļuva nekļūdīgi šāvušais norvēģis Lāšs Hegle Birkelands, kurš par 6,8 sekundēm apsteidza ar vienu kļūdu šāvušo krievu Maksimu Cvetkovu. Savukārt Rastorgujevs un Komacs uzvarētājam zaudēja 28,4 sekundes.

Sacensībās piedalījās vēl divi Latvijas biatlonisti. Toms Praulītis ar trim kļūdām šaušanā finišu sasniedza 79.vietā, uzvarētājam zaudējot piecas minūtes un 30,1 sekundi. Savukārt Rolands Pužulis ar piecām kļūdām uzvarētājam zaudēja piecas minūtes un 33,8 sekundes, kas deva 80.vietu 87 sportistu konkurencē. Eiropas čempionāta ieskaitē Praulītim un Pužulim attiecīgi 73. un 74.vieta.

Pirms tam Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja zeltu 20 kilometru individuālajā distancē. Latvijas sportists par Eiropas čempionu pieaugušajiem kļuva pirmoreiz kopš 2002.gada, kad Oļegs Maļuhins bija labākais gan sprinta, gan sekojošajā iedzīšanas distancē.

Ar šiem rezultātiem Rastorgujevs garantējis, lai arī nākamajā gadā atrastos Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā.

Pirms gada Rastorgujevs Eiropas čempionātā izcīnīja ceturto vietu 20 kilometros, bet desmit kilometru sprintu viņš pamanījās nobraukt pat divas reizes, tomēr abas reizes sacensības atcēla nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Savukārt pirmoreiz viņš ceturto vietu 20 kilometros spēja izcīnīt vēl 2011.gadā.

15 kilometru distancē dāmām ceturtdien 29.vietu Eiropas čempionātā izcīnīja vēl viena olimpiete Žanna Juškāne, bet sestdienas 7,5 kilometru sprintā viņai 41.pozīcija.

Čempionāts ilgs līdz 4.februārim. Eiropas čempionātā piedalās sportisti līdz 26 gadu vecumam.