Sports
Ziemas sports

Rastorgujevam četri soda apļi un 57.vieta 0

Foto – LETA

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Austrijas pilsētā Hohfilcenē pieļāva četras kļūdas šaušanā un ieņēma 57.vieu pasaules čempionātā desmit kilometru sprinta distancē, kurā triumfēja vācietis Benedikts Dols.

Rastorgujevs, pirmo reizi viesojoties ugunslīnijā, neraksturīgi sev pieļāva trīs kļūdas šaušanā guļus, kur viņam līdz šim veicies labāk nekā šaujot stāvus pozā. Savukārt stāvus viņš neaizvēra vēl vienu mērķi.

Finišā Latvijas komandas līderis uzvaru guvušajam Dolam zaudēja divas minūtes un 7,8 sekundes, taču spēja kvalificēties svētdien gaidāmajai 12,5 kilometru iedzīšanas distancei, pie kuras tika 60 labākie.
Tikmēr veterāns Ilmārs Bricis sacensībās palika 84.vietā, pieļaujot trīs kļūdas šaušanā, bet gados jaunais Aleksandrs Patrijuks ieņēma 88.vietu 102 dalībnieku vidū. Bricis uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 5,1 sekundi, bet Patrijuks bija vēl par 21,2 sekundēm lēnāks.

Zīmīgi, ka pēc pirmās šaušanas no Latvijas pārstāvjiem labākais bija Patrijuks, kurš guļus pozā aizvēra visus piecus mērķus, tobrīd atrodoties 43.vietā, bet otro reizi viesojoties ugunslīnijā viņā nopelnīja divus soda apļus.

Dols kļuva par pirmo Vācijas biatlonistu sešu gadu laikā, kurš planētas meistarsacīkstēs triumfē sprintā. 2011.gadā par pasaules čempionu šajā distancē kļuva Arnds Peifers.

Jaunais pasaules čempions šāva bez kļūdām, tāpat kā sudraba godalgu ieguvušais norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš uzvarētājam zaudēja tikai 0,7 sekundes. Savukārt bronzas medaļu izcīnīja pēdējo sezonu labākais planētas biatlonists Martēns Furkads, kurš mēroja divus soda apļus, bet Dolam finišā zaudēja 23,1 sekundi.

Furkads tagad savā karjerā ticis pie 22 pasaules čempionāta medaļām un ir otrais visu laiku sekmīgākais sportists šajā rādītājā, kur līderis ar 44 godalgām ir joprojām karjeru turpinošais norvēģis Ūle Einārs Bjērndālens. Savukārt pie 21 medaļas ticis cits norvēģis Ēmils Hegle Svendsens.

Šipuļins sestdien palika 21.vietā, bet Loginovs šajā distancē nestartēja.

Pēc planētas meistarsacīkstēm sāksies Pasaules kausa noslēdzošais trimestris, kurā biatlonisti vispirms dosies uz 2018.gada ziemas olimpisko spēļu mājvietu Phjončhanu, pēc tam būs no Sočiem uz Kontiolahti pārceltais etaps, bet sezona noslēgsies marta vidū ar posmu Holmenkollenē.

LA.lv