andrejsrastorgujevs.com

Rastorgujevam divi soda apļi, Latvijai 23. vieta 1

Latvijas vīriešu biatlona komanda ceturtdien Rūpoldingas trasē Vācijā ieņēma 23.vietu Pasaules kausa izcīņas piektā posma 4×7,5 kilometru stafetes sacensībās.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Latvijai kā pirmais stafetē devās valsts vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš pirmajā šaušanā, kas bija guļus, nepieļāva nevienu kļūdu, kas viņam ļāva izvirzīties starp līderiem, turklāt neilgi pēc tam Latvijas sportists bija jau pirmajā vietā. Tiesa, otrā šaušana, kas bija stāvus, viņam nebija veiksmīga. Ieslēpojis tajā kā pirmais, Rastorgujevs ar visām trim rezerves patronām nespēja sašaut divus mērķus, kas viņam lika slēpot divus soda apļus.

Pirmo posmu Latvija noslēdza 18.vietā, stafeti tobrīd uzsākot Rolandam Pužulim, kurš pirms savas pirmās šaušanas bija noslīdējis divas pozīcijas zemāk. Turpinājumā Latvijai neizdevās manāmi uzlabot savas pozīcijas, jo Pužulis savu posmu noslēdza 20.vietā, kamēr Daumants Lūsa – 23.pozīcijā. Pēdējo stafetes posmu veica Roberts Slotiņš, kurš tobrīd ieņēma 23.vietu, kad Latvija tika apsteigta par apli.

Kopumā Latvija šaušanā izmantoja desmit rezerves patronas un noslēpoja divus soda apļus.

Par sacensību uzvarētāju kļuva pagājušā posma neveiksminiece Norvēģija, kuras sastāvā startēja Ūle Einārs Bjērndālens, Ērlens Bjēntegords, Juhanness Tingness Bē un Ēmils Hegle Svendsens. Norvēģi kopumā izmantoja astoņas rezerves patronas, nenoslēpojot nevienu soda apli.

Tieši Svendsens pēdējā posmā nodrošināja Norvēģijai uzvaru.

Tikmēr otrajā vietā palika mājiniece Vācija, kas no uzvarētājiem atpalika 4,6 sekundes, bet trešie bija krievi, kuri triumfēja iepriekšējā posmā.

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 25 komandas, bet par apli tika apdzītas astoņas no tām.

Iepriekšējās divās šīs sezonas stafetes sacensībās Latvija ieņēmusi attiecīgi 22. un 18.vietu.

Kā ziņots, šī posma ievadā trešdien 4×6 kilometru stafetes sacensībās sievietēm uzvarēja Čehija, esot labākā otrajā posmā pēc kārtas.

Posma turpinājumā piektdien un sestdien risināsies sprinta sacensības, bet svētdien sportisti dosies masu starta distancē.

Pasaules kausa sezona līdz martam ilgs deviņos posmos. Martā Somijā risināsies arī pasaules čempionāts.