Foto – Ieva Lūka/LETA

Rastorgujevam iedzīšanā vāja šaušana, tomēr izdodas iekļūt punktos 0

Latvijas labāko biatlonistu Andreju Rastorgujevu svētdien kārtējo reizi pievīla precizitāte šaušanā, tomēr viņš tāpat veica kāpumu un guva 37.vietu pasaules čempionāta 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās, kamēr kārtējo zeltu izcīnīja francūzis Martēns Furkads.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Rastorgujevs sestdien sprintā nopelnīja četrus soda apļus un ierindojās vien 57.pozīcijā, bet svētdien viņam iedzīšanā bija ļoti labs slēpošanas ātrums. Pirmajā šaušanā Rastorgujevs bija nekļūdīgs un pakāpās uz 38.vietu, bet viena kļūda otrajā šaušanas reizē neliedza pakāpties līdz 33.pozīcijai.

No pozīcijas stāvus viņš katru reizi kļūdījās pa divām reizēm, bet tāpat noturējās labāko četrdesmitniekā un ierindojās 37.pozīcijā.

Četrās šaušanās pieļaujot vienu kļūdu, par pasaules čempionu kļuva Furkads, kurš par 22,8 sekundēm apsteidza trīs kļūdas pieļāvušo norvēģi Juhannesu Tīngnēsu Bē, savukārt uzreiz aiz viņa distanci noslēdza 43 gadus vecais tautietis Ūle Einārs Bjērndālens, kurš distanci iesāka vien astotais.

Furkads iedzīšanā triumfēja ceturto reizi karjerā, kas ir tikpat cik iespējis Bjērndālens.

Bjērndālens guva savu 45.godalgu pasaules čempionātos, kas ir visu laiku labākais rādītājs, bet otrais šajā pozīcijā ar 23 medaļām ir Furkads.

Rastorgujevs finišā svētdien uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 3,2 sekundes, bet viņam bija piektais ātrākais slēpošanas laiks.

Sprinta čempions vācietis Benedikts Dols svētdien iedzīšanā veica trīs soda apļus un guva 11.vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā ļoti stabils līderis ar 932 punktiem ir Furkads, kuram ar 611 punktiem seko svētdien ceturto vietu guvušais krievs Antons Šipuļins, bet vēl par 26 punktiem atpaliek vācietis Simons Šemps, kurš šoreiz bija desmitais.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas dāmu biatloniste Baiba Bendika svētdien sašāva visus 20 mērķus un izcīnīja 27.vietu pasaules čempionāta desmit kilometru iedzīšanas sacensībās, kamēr dāmām otro zeltu un trešo medaļu šajās sacensībās ieguva vāciete Laura Dālmeijere.